Esansiyel Tremor Geçer Mi?

Esansiyel Tremor Geçer Mi? Esansiyel Tremor Belirtileri Nelerdir? Esansiyel tremor neden olur? ile ilgili bilinmesi gerekenlere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Esansiyel Tremor Geçer Mi? Esansiyel Tremor Belirtileri Nelerdir?

Esansiyel Tremor Geçer Mi
Sayfa İçeriği: Esansiyel Tremor Geçer Mi, Esansiyel Tremor Belirtileri Nelerdir, Esansiyel Tremor Neden Olur, Esansiyel Tremor Nasıl Geçer, Esansiyel Tremor Tedavisi, Esansiyel Tremor Belirtileri, Esansiyel Tremor Nedir, Esansiyel Tremor Özür Oranı, Esansiyel Tremor Akupunktur Tedavisi, Esansiyel Tremor 2018, Esansiyel Tremor Hangi Bölüm, Esansiyel Tremor Bitkisel Tedavi

Esansiyel tremor geçer mi hakkında bilinmesi gerekenleri siz değerli dostlarımız için hazırladık. Esansiyel tremor belirtileri nelerdir? ile ilgili tüm merak ettiklerinizi sayfamız aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Esansiyel tremor nedir? dair herşeye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Vücutta belli bir kısımlarda, özellikle de, ellerde vede kafada sallanma yada titremeye neden olabilen nörolojik hastalığıa esansiyel tremor denir. Şuanlık esansiyel tremorun kesin sebebi bilinmemektedir. Araştırmalara göre, esansiyel tremor rahatsızlığı yaşayan kişilerin beyinlerinde, kas hareketlerini kontrol edebilen kısmın düzgün çalışmadığını vurgulamıştır. Uzman hekimler bu rahatsızlığın genetik olduğunu düşünmekteler. Eğerki anne ve babanız da hatta üst kuşaklarda esansiyel tremor rahatsızlığı kişiler varsa sizin de bu hastalığa yakalanma ihtimaliniz %50 oranındadır.

ESANSİYEL TREMOR NEDEN OLUR?

Esansiyel tremorun nedenleri arasında ise, hipertiroidizm, alkol eksikliği, feokromositoma, aşırı kafein tüketimi, sempatoadrenal sistem tümörü, sigara içmek, bazı ilaçların tüketimi, parkinson hastalığı, wilson hastalığı, egzersiz sonrası yorgunluk, doku sertleşmesi, aşırı duygusal sıkıntı, bazı reçeteli ilaçlar, beyin tümörü, metabolik anormallikler vede alkol kullanımı bulunmaktadır.

ESANSİYEL TREMOR BELİRTİLERİ

Ses titremesi.
Parmakların vede ellerin ritmik olarak sallanması, titremesi.
Kafein ve bazı ilaçlar tremoru daha şiddetli hal almasını sağlamaktadır.
Stres.
Dinlenince esansiyel tremor belirtilerinin azalması.
Denge problemleri.
Küçük objeleri kullanmakta vede tutmakta zorluk çekme.

Esansiyel tremor tedavisi için yaşam stilinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Eğerki sigara tüketen biri iseniz, sigarayı bırakmanız gerekmekte. Alkol kullanımı bırakarak, alkol kullanmamalısınız. Stresli ortamlardan uzak durarak, stresi kontrol etmelisiniz. Yorgunluğunuzu azaltmak için, yeteri kadar dinlenmeye çekilmelisiniz. En son çare olarak ise ameliyat tedavisini hekim tarafından önerilirse uygulanmaktadır.

Esansiyel Tremor Geçer Mi, yazımız da hazırladığımız esansiyel tremor geçer mi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğerki esansiyel tremor geçer mi yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Esansiyel tremor geçer mi, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Anne Sütü Nasıl Oluşur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 1 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed