Genital Siğil Neden Olur?

Genital Siğil Neden Olur? Genital Siğil Nasıl Bulaşır? Genital siğil belirtileri nelerdir? Hakkında merak edilenleri, yazımız da sizler için derledik.

Genital Siğil Neden Olur? Genital Siğil Nasıl Bulaşır?

Genital Siğil Neden Olur
Sayfa İçeriği: Genital Siğil Neden Olur

Genital bölge de rastlanan vede insan papilloma virusa bağlı olarak meydana gelen cinsel yolla bulaşan enfeksiyona genital siğil denmektedir. Yazımızın içeriğin de ise, siz değerli dostlarımız için genital siğil belirtileri vede genital siğil nedir? Soruları ile ilgili bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Genital siğil neden olur?

Genital siğil enfeksiyonu 15 ila 49 yaş arasında ki kişilerin %1 ila 2’sin de rastlanmaktadır. HPV virüsü 100’den fazla tipi bulunmaktadır. Bunların yaklaşık yarısı ise genital siğile neden olabilmekte. Genital siğil, cinsel yol ile bulaşan hastalıktır. Yalnız bulaşma hemen hemen daima deri taması ile olduğu için, tam bir cinsel ilişki olmadan da bulaşabilmektedir. Bu hastalık teşhisi özellikle dermatologlar tarafından klinik muayeneyle konulmaktadır. Siz de yazımızın devamına giderek genital siğil belirtileri ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Genital Siğil Nasıl Tedavi Edilir?

Genital Siğil Belirtileri

Erkek vede kadın genital bölgelerine yerleşen nemli vede sıcak alanlar olması nedeni ile, makat bölgesin de vede kadınlar da genital bölge de küçük dudaklar da daha sık rastlanmaktadır. Küçük, deri rengin de kırmızı ya da kahverengi kabarıklık olarak başlamaktadır. Eğer aşırı nemli bölgede ise beyazımsı da olabilmektedir. Siğil giderek büyür vede karnıbahar gibi görünüm almaktadır. Genital siğil tedavisin de kriyo, lazer ve koter tercih edilebilir. Tedavi seçimi ise siğillerin yeri, sayısı ve büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Siğiller genellikle iyi huylu deri kabartıları olarak bilinmektedir. Bulaşıcı olmaları vede çok nadiren de olsa, deri kanserine neden olabildikleri için risklidir. Siğiller genital bölgede tahribata neden olabilmektedir.

Siğilleri evde doğal yöntemle tedavi edebilirsiniz. Bunun için; 30 gr aloe vera ile 1 çorba kaşığı elma sirkesini güzelce karıştırın. Daha sonra karışımı ise siğillerin üstüne uygulayın. Bu karışımı siğillerin geçtiğini görene kadar uygulamaya devam edin. HPV virüsünde meydana gelen siğiller kendiliğinden geçme özelliğine sahip değildir. Siğiller fark edildiğin de, mutlaka doktora gidilmeli ve en kısa zaman da tedavi edilmelidir. Bu virüs oldukça çok yayılmacı vede bulaşıcı özellikleri vardır.

Genital Siğil Neden Olur, genital siğilden korunma da en güvenilir yol ise, infekte olmadığı bilinen kişiyle, tek eşli ilişki yaşamaktır. Genital siğil riskini azaltmak için, kondomların doğru kullanışı önemlidir. Kondom dışı alanlar da ise genital siğil rastlanabilir. Eğer ki sizin de genital siğil neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Genital siğil neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı genital siğil belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Buzdolabına Konulmaması Gereken Yiyecekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed