Geniz Kanseri Neden Olur?

Geniz Kanseri Neden Olur? Geniz Kanserinin Belirtileri Nelerdir? Geniz kanseri tedavisi ve geniz kanseri nedenlerini yazımızda sizler için hazırladık.

Geniz Kanseri Neden Olur? Geniz Kanserinin Belirtileri Nelerdir?

Geniz Kanseri Neden Olur
Sayfa İçeriği: Geniz Kanseri Neden Olur, Geniz Kanserinin Belirtileri Nelerdir, Geniz Kanseri Tedavisi Nasıl Yapılır, Geniz Kanseri Nedir, Geniz Kanseri Nedenleri Nelerdir, Geniz Kanseri Kimlerde Görülür, Geniz Kanserine Ne İyi Gelir, Geniz Kanseri Ölümcül Mü, Geniz Kanseri Tedavisi, Hiperplazi Nedir, Geniz Kanseri Ölüm Riski

Geniz kanseri neden olur ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımızda ayrıntılı şekilde ele aldık. Geniz kanserinin belirtileri nelerdir? Hakkında merak edilen tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Geniz kanseri tedavisi nasıl yapılır? ve geniz kanserinin nedenleri ile ilgili soruları sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Peki geniz kanseri neden olur? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Genizde ki hücrelerin doğal olmayan gıdalar vede sigaradaki zararlı olan maddeler nedeni ile hasar görmesiyle bu bölgede kanser meydana gelir. Burun vede boğaz arasında meydana gelen bu kansere tıp dilinde nazofarenks denmektedir. Bu bölge solunum sisteminin önemli bir parçasıdır. Beyin, kulak vede burun arasındaki ilişkiyi barındırmaktadır. Aldığımız hava bu bölgeden geçerek beyne vede akciğerlere gitmektedir. Sesin oluşumunda, kulağın vede burunun boşaltımında da fonksiyonları da bu bölgede oluşmaktadır. Bu kanser türü kadınlara oranla erkeklerde daha çok görülmektedir. Hazır besinler, yetersiz beslenme, yeterli meyve tüketmeme vede sigara kaynaklı kimyasal maddelere maruz kalma kanserin oluşmasına neden olmaktadır. Bu sorun öncelikle kronik burun hastalıklarıyla başlamaktadır ve solunuma kadar sıçramaktadır. Bu durum ise ciddi sonuçlara zemin hazırlamaktadır. Bu kanser türü aniden tüm vücuda yayılma ihtimali de bulunmaktadır.

Geniz kanseri nedenleri arasında sağlıksız beslenmenin etkileri olduğu gözlenmiştir. Hava kirliliği vede kimyasal solunumu gibi durumlar da geniz kanserinin görülme riskini arttırmaktadır. Geniz kanseri de, gırtlak kanseri ile aynı belirtileri taşımaktadır. Bu durum ise üst solunum yollarının tüm işleyişini alt üst etmektedir. Kanser türünün ortaya çıkma yaşı ise genellikle 40 yaş sonrası olmaktadır. Yalnız geniz kanseri bazen ergenlik dönemlerde de yaşanabilmektedir. Bu durum aile öyküsünde kanserin yaşanmasıdır. Ebstein barr virüsü geniz kanserine neden olan genel durumlar arasında bulunmaktadır. Bu virüs bölgeye yerleşerek tümör oluşumuna öncelik eder. Bu bölgede gelişen tümör ise yutağın işlevselliğini bozmaktadır.

GENİZ KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

GENİZ KANSERİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Geniz kanseri belirtileri kendini gösterir göstermez hemen bir uzman hekime danışılmalıdır. KBB doktoru genellikle ultrason vede örnek alma tetkikleriyle kanser olup olmadığına bakmaktadır. Bu durumda erken müdahale ile kanserin yayılması da önlenmektedir. Sonra kemoterapi vede ilaçlarla geniz kanseri tedavi altına alınmaktadır. Bu kanser türünde son zamanlarda ışın tedavisi kullanılmaktadır. Bu yolla da tümörün küçülmesi sağlanmaktadır. Sinüse vede sinirlere yayılmadan müdahale edilen tümörün daha sonra tekrarlamaması için kısa bir kemoterapi yapılmaktadır.

GENİZ KANSERİ BELİRTİLERİ

Sıklıkla görülen kulak çınlaması.
Geçmeyen burun tıkanıklığı.
Boyunun her iki tarafında şişlik.
Burundaki damarların hasar alması sonucu kanama olması.
Rahat nefes almamaya bağlı olarak gelişen görme bozuklukları.
Konuşma sırasında yaşanan bozukluk vede ses tellerinde yanma hissi.
Koku vede tat almada yaşanan bozukluklar.
Çene altından yanaklara doğru ilerleyen karıncalanma.
Yutmada güçlük çekme vede uyurken yaşanan horlama belirtileri geniz kanserinde görülebilir.

Geniz Kanseri Neden Olur, yazımız da hazırladığımız geniz kanseri belirtileri ve geniz kanseri nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki geniz kanseri neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Geniz kanseri neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Crassula Çiçeği Nasıl Yetiştirilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed