Hafakan Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Hafakan Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Hafakanlar Bastı Hastalığı Nedir? Osmanlı zamanların da hafakanlar bastı hastalığı hakkında merak edilenler.

Hafakan Hastalığı Belirtileri Nelerdir? Hafakanlar Bastı Hastalığı Nedir?

Hafakan Hastalığı Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Hafakan Hastalığı Belirtileri Nelerdir, Hafakanlar Bastı Hastalığı Nedir, Hafakan Hastalığı Belirtileri, Hafakanlar Bastı Nedir, Afakanlar Bastı Nedir, Kalp Ağrısı, Limonun Faydaları, Osmanlı Tıp, Nanenin Faydaları, Hafakanlar Bastı Belirtileri, Hafakanlar Bastı Nedir, Hafakanlar Bastı Tedavi, Osmanlı Tıbbında Kalp Çarpıntısı, Reyhanın Faydaları, Kalp Ağrısında Nanenin Faydası, Kalp Çarpıntısına Reyhanın Faydası, Sol Kolun Ağrımasının Nedeni Nedir, Sol Kol Neden Ağrır

Hafakan hastalığı belirtileri nelerdir ile ilgili merak edilen vede hafakanlar bastı hastalığı nedir? hakkında tüm bilinmesi gerekenleri sizler için yazımız da hazırladık. Sizde hafakan hastalığı ile ilgili merak ettiklerinizi sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Peki hafakanlar bastı hastalığı nedir? Afakanlar olarak eskiler tarafından kullandıkları tabir osmanlı da hafakanlar adında bir hastalıktır. Arapçadan gelen hafakan kelime kökü, kalp çarpıntısı, hızı veya kalp titremesi anlamını taşımaktadır.

Günümüz de insanlar afakan diye kullandığı tabir, osmanlıca tıp kitaplarında hafakan olarak geçmektedir. Osmanlı yazmalarında görülen bu hastalık, kalp hastalıklarının genelini kapsamaktadır. Kadınlar da erkeklere göre daha fazla görülen kalp çarpıntısı yani hafakan rahatsızlığı, aşırı kansız vede sinirli kişilerde korku, heyecan, çok fazla çay vede kahve tüketimine bağlı olarak meydana gelmektedir. Ruhsal hastalık olarak kabul edilen osmanlı’da bu hastalığın çeşitli tedavileri bulunmaktadır. Peki hafakan hastalığı belirtileri neler? Hangi belirtiler hafakan hastalığına işarettir.

HAFAKAN HASTALIĞININ BELİRTİLERİ

Eklem ağrılarının olması.
Sinir krizi geçirmek.
Baş dönmeleri.
Nefes darlığı yaşama.
Göğüs ağrıları olması.
Aşırı terlemek.
Vücut ısısının aniden değişmesi gibi belirtiler hafakan hastalığını göstermektedir.

Reyhan bitkisi, osmanlılar zamanında hafakan hastalığının tedavisi için kullanıldığı bilinmektedir. Limon vede reyhan bitkisi karıştırılarak hazırlanan içecekle hasta kişi rahatlatılmaya çalışılmış. Bu hastalığın bir diğer tedavi edici bitkisi ise nanedir. Nane de içermiş olduğu çözücü vede rahatlatıcı madde sayesinde kan düzeyini dengelemekte vede kalp çarpıntısını engellemektedir.

Hafakan Hastalığı Belirtileri Nelerdir, hakkında yazımız da hafakan hastalığı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizde hafakan hastalığı belirtileri yazımız hakkında sormak istediğiniz kafanıza takılan soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Hafakan hastalığı belirtileri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Göz Sağlığı İçin Faydalı Besinler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed