Hamam Otu Tozu Nedir?

Hamam Otu Tozu Nedir? Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır? Hamam otu tozu nerede bulunur? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgileri ayrıntılı olarak derledik.

Hamam Otu Tozu Nedir? Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır?

Hamam Otu Tozu Nedir
Sayfa İçeriği: Hamam Otu Tozu Nedir, Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır, Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılmalı, Hamam Otu Tozu Nerede Kullanılır, Hamam Otu Tozu Ne İşe Yarar, Hamam Otu Tozunun Yan Etkileri Var Mı, Hamam Otu Tozunun Zararları Var Mı

Hamam otu tozu nedir ile ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri siz değerli dostlarımız için yazımız da ayrıntılı olarak mercek altına aldık. Hamam otu tozu nasıl kullanılır? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek bulabilirsiniz. Hamam otu tozu nerede bulunur? ve Hamam otu tozu nerede kullanılır? Soruları ile ilgili cevaplara sayfamızdan yardım alarak ulaşabilirsiniz. Peki hamam otu tozu nedir? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Gerçek adı zırnık otu olan, hamam otu, halk arasında hamam otu ya da hürrem otu olarak bilinmektedir. Bu uygulama ile osmanlı dönemindeki kadınlar istenmeyen tüylerini almak için kullanmaktaydı. Bu tozun maliyeti düşük vede kullanımı da oldukça basittir. Hamam otu aktarlarda genellikle toz halinde bulunur vede bulunması da oldukça kolaydır. Hamam otu, Osmanlı dönemin de saray kadınları tarafından tüy dökücü olarak kullanılmaktaydı. Suyla teması esnasında havaya yayılan kötü koku, solunduğu takdirde kişinin soluma yolu ile bile zehirlenmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle bu otu kullanırken dikkatli olmalısınız. Tüylerinizin sert vede gür olduğunu düşünen kişiler, vücutların da tüyleri seyreltmek için düzenli olarak hamam otu yağı tercih edebilir. Hamam otu tozu ile ilgili daha fazla bilgilere yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz.

HAMAM OTU TOZU NASIL KULLANILMALI?

HAMAM OTU TOZU NEREDE KULLANILIR?

Hamam otu tozunu kullanmak için istediğiniz kadar kaba koyarak su ile macun haline gelene kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz macun kıvamındaki ürünü vücudunuz da istediğiniz bölgeye sürerek 5 dakika bekleyin. Süreye dikkat etmelisiniz, fazla tutmamanız önerilir. Karışımın cildiniz de fazla kalması tahriş vede yara oluşumuna neden olabilir. Beklettikten sonra karışımı lif benzeri bez yardımı ile masaj yaparak temizleyin. Temizleme yaparken cildinize fazla bastırmamaya dikkat edin. Tozun kokusu ağır olduğundan uyguladığınız bölgeyi temizleme işleminden sonra sabunlu suyla yıkamanız lazım. Hamam otu tozu ile temizlemiş olduğunuz tüyler, vücut tipine göre 2/3 hafta içinde tekrar çıkar. Düzenli kullanımda tüylerde gözle görülür azalma vede incelmeler olmaktadır. Yalnız bu ürün yüz vede göz çevresinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

HAMAM OTU TOZUNUN YAN ETKİLERİ VAR MI?

İçinde bulunan maddelerden dolayı fazla kullanıldığı takdirde bünyeye zarar verebilir. Kullanıldıktan sonra, karın ağrısı, mide bulantısı, halsizlik, ishal vede solunum yolu gibi sorunlarla karşılaşıldığında uzman hekime başvurulması lazım. Hamam otu tozunun fiyatı da oldukça uygundur. Aktarlardan satın alabilirsiniz.

Hamam Otu Tozu Nedir, yazımız da hazırladığımız hamam otu tozu ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizin de eğer ki hamam otu tozu nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Hamam otu tozu nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da hamam otu tozu kullanımı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Aşırı Telefon Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed