Hamilelikte Burun Kanaması Ne Zaman Geçer?

Hamilelikte Burun Kanaması Ne Zaman Geçer? Burun Kanaması Hamilelik, Hamilelikte burun kanaması neden olur? Hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler.

Hamilelikte Burun Kanaması Ne Zaman Geçer? Burun Kanaması Hamilelik

Hamilelikte Burun Kanaması Ne Zaman Geçer
Sayfa İçeriği: Hamilelikte Burun Kanaması Ne Zaman Geçer

Hamilelikte burun kanaması aslında normal karşılanan durumlardandır. Hamilelikte görülen burun kanaması nerede ise tüm anne adaylarında görülmektedir. Hamilelikte burun kanaması ile ilgili yazımızın içeriğinden bazı bilgilere ulaşabilir ve yardım alabilirsiniz. Burun kanaması hamilelikte görünmesi normal durum olarak değerlendirilse de bazı durumlar da sıkıntılar yaratabilmektedir. Hamilelikte burun kanaması görüldüğün de doktorunuza danışmanız da fayda var. Yazımızın içeriğin de hamilelikte burun kanaması neden olur? ve hamilelikte burun kanaması kaç gün sürer? Sorularının cevaplarına ulaşabilirsiniz. Peki hamilelikte burun kanaması ne zaman geçer?

Hamilelikte aslında burun kanaması sık görülen bir durumdur. Damarın genişlemesi ile görülebilecek hamilelikte burun kanaması, progesteron adı hormonun yükselmesiyle olmaktadır. Progesteron hormonu damarlarının genişlemesiyle birlikte burun kanaması görülebilmektedir. Hamilelikte burun kanaması aslında endişe yaratacak bir durum değildir. Burnunuza uygulayacağınız buz ile burun kanamasını durdurmanız mümkün. Yalnız bilmeniz gerekir ki eğer ki burun kanamanız yüksek tansiyondan dolayı ise doktor muayenesi olmanız gerekmektedir.

Hamilelikte Burun Kanaması Neden Olur?

Hamilelikte Burun Kanaması Nedenleri

Damarların genişlemesi.
Soğuk algınlığı.
Yüksek tansiyon.
Kanama sorunları.

Hamilelikte Burun Kaç Gün Sürer
Hamilelikte Burun Kaç Gün Sürer

Aslında bunu çoğu anneler vede gebe dönemindeki kadınlar bilir. Hamilelikte burun kanaması, bebeğin daha iyi beslenmesinde damarların genişlemesinden dolayı oluşmaktadır. Hamilelik döneminde ise burun kanamaları biraz artmaktadır. Hamilelikte burun kanamanız çok artıyorsa, endişelenecek bir durum yok. Bir çok sebep için burun kanamasını söylemiştik, eğer ki diğer zamanlarda da burun kanamasına yol açabilecek durumlar hamilelik durumunda da gözlenebilmektedir. Hamilelikte yüksek tansiyon çok önemlidir. Yüksek tansiyon hamilelik döneminde, mutlaka dikkat edilmelidir. Yüksek tansiyon hamilelikte burun kanaması’na sebep olabileceğinden takibi dikkatlice yapılmalıdır.

Burun kanamanıza iyi gelecek bir çok yöntem bulunmaktadır, bunların başında ise sizlere en sık kullanabileceğiniz bir çok öneriler sunabiliriz.

Burnunuzu kapalı tutun.
Buz Uygulaması yapın.
Vazelin uygulayın.
Yüksek tansiyon tedavisi olun.
Koruyucu önlemler alın.

Hamilelikte Burun Kanaması Ne Zaman Geçer, eğer hamilelik döneminiz de yüksek tansiyon ile ilgili rahatsızlığınız bulunuyor ise hiç bir şekilde uzman tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayın. Bu durum da bebeğinizin vede anne sağlığı için en iyi ilacı vede dozu uzman hekiminiz muayenesi ile belirlenecektir. Sizin de eğer ki hamilelikte burun kanaması ne zaman geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Hamilelikte burun kanaması ne zaman geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da hamilelikte burun kanaması yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ağızdan Su Gelmesi Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed