Hastalık Hastalığı Nedenleri Nelerdir?

Hastalık Hastalığı Nedenleri Nelerdir? Hastalık Hastalığı Nedir? Hastalık hastalığı belirtileri, hakkında bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımızda derledik.

Hastalık Hastalığı Nedenleri Nelerdir? Hastalık Hastalığı Nedir?

Hastalık Hastalığı Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Hastalık Hastalığı Nedenleri Nelerdir

Hastalık hastalığı, bireyin vücudunda hiçbir hastalık olmadığı halde kendini devamlı olarak hasta hissetmesi veya bunun için kaygılanması durumuna denmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için hastalık hastalığı belirtileri nelerdir? ve hastalık hastalığı nedir? İle ilgili sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki hastalık hastalığı nedenleri nelerdir?

Hastalık hastalığı durumun da birey de çeşitli fiziksel şikayetler görülmektedir. Hastalığın jaynağı genellik ile hastanın günlük yaşamında karşılaştığı sorunlara bağlı olarak rastlanılmaktadır. Hayatında çeşitli zorlukları yaşayan bu bireyler, bu stres durumunu çoğu zaman farkında olmadan kendi vücutlarına aktarırlar. Bu da orta da bir hastalık olmamasına rağmen kişiye kendini hasta gibi hissettirmektedir. Bu bireylere uygulanan psikiyatri dışı muayenelerde vede laboratuvar testlerinde, bir hastalığa dair herhangi bulgu rastlanmamıştır. Yalnız kişinin buna rağmen şikayetleri devam etmektedir. Bu da kişinin doktor doktor gezmesine neden olur vede kişiler sık sık muayene olurlar. İlerleyen durumlarda yoğun kaygı durumuna maruz kalındıkça üşüme, çarpıntı, terleme, ellerde uyuşma vede soluk almada zorluk gibi ek belirtiler görülebilmektedir. Birey de depresif özellikler de mevcut ise, bu durumda isteksizlik, çabuk yorulma vede uyku sorunları gibi belirtiler de görülebilmektedir. Hastalık hastalığı tam aksi bir şekilde de görülebilmektedir. Günlük hayatlarında herhangi nedenden dolayı stresli olan bireyler, bu sefer bunun onları hasta edeceğini düşünüp daha da fazla kaygılanabilirler.

Bireyin böyle bir döngü için de bulunması da, onun aile vede arkadaşları ile olan ilişkisini de olumsuz yönde etkilemektedir. Kendileri bu durumdan ne kadar bunalıyorlarsa, arkadaşları vede yakınları da onlardan aynı ölçüde bunalır hale gelmektedir. Bu nedenle bu durumun tedavi edilmesi bireylerin günlük yaşşamlarına devam edebilmeleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Yazımızın devamına giderek hastalık hastalığı nedenleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Hastalık Hastalığı Belirtleri Nelerdir?

Hastalık Hastalığı Nedenleri

Kişilik yapısına görülen bir takım sorunlar,
Cinsel travmalar,
Çocukluk dönemi hastalıkları,
Travmatik deneyimler,
Hasta rolünü oynamanın kişiye ek fayda sağlaması,
Suçluluk hissini belirtmekte farklılıklar,
Düşük öz saygı,
Genetik faktörler vede daha yaygın olarak görülen çevresel faktörler.

Hastalık Hastalığı Belirtileri

Dışkılarını sık sık kontrol etmek,
Düzenli şekil de nabız vede tansiyon kontrolü yapmak,
Kendinde herhangi bir hastalık bulunması korkusu ile, doktor vede hastane ziyaretlerinden kaçmak,
Sağlıkla ilgili devamlı olarak kaygılı olmak vede en ufak bir sağlık sorunlarında yoğun endişe duymak,
Sürekli hastlaık korkusu yaşamak,
Bedensel olarak meşgul olma durumu,
Yapılan doktor muayenelerinde herhangi bir hastalık belirtisi görülmemesine rağmen kendini hasta hissetmeye devam etmek.

Hastalık hastalığı genellik ile 20 ila 30 yaş aralığındaki bireyler de görülmektedir. Hem erkeklerde, hem de kadınlarda hastalığın görülme oranı hemen hemen aynı olmaktadır. Bu kişilerin en belirgin özelliklerinden biri de hemen hemen hepsinin bir psikiyatriste gitmeden önce bir çok farklı doktora muayene olmuş olmalarıdır. Buna ise yapılan doktor muayenelerinde hiçbir hastalık görülmediği için, sürekli olarak yeni doktorlara gitmeleri neden olmaktadır.

Hastalık Hastalığ Nasıl Tedavi Edilir?

Hastalık hastalığını bulunan kişiler, tedavi olmak için esas doktora görünmeden önce farklı branşlardna farklı doktorlara başvurur vede gerek olmayan bir çok tahlil yaptırmaktadır. Yapılan tahlilerde hiçbir hastalık belirtisi görülmez vede bireyler genellikle bir psikiyatriste yönlendirir. Bu hastalar genellikle, ilk olarak bir psikiyatriste başvurmazlar. Hastalık hastalığı oldukça zor tedavi edilen psikolojik rahatsızlıktır. Hastalar psikiyatrik tedaviyi reddederler vede tedavi olmayaı zorlaştırırlar. Yine de ilaç tedavisini vede psikoterapiyi bir arada uygulamak tedavinin başarı şansını artırmaktadır. Bunun için öncelik ile hastnaın doktoruna, tam olarak güvenmesi lazım. Hastanın sık sık sık doktor değiştirmesi tedavinin başarı şansını düşürmektedir. Bazı şartlar sağlandığında, hastalar çok daha kolay biçimde tedavi olurlar. Kişinin maddi durumunun iyi olması, ailesinin vede yakınlarının tam desteğini alması vede ek hiçbir psikolojik rahatsızlığının bulunmaması da bunlardan bazılarıdır. Tedavi planı doğru şekil de gerçekleştiğinde, hastaların üçte birinde önemli gelişmeler görülmektedir. Bu oran yarı yarıya da olabilmektedir.

Hastalık Hastalığı Nedenleri Nelerdir, hastalık hastalığı sıklıkla yetişkinlik dönemin de görülmektedir. Nedeleri ile ilgili bir çok farklı görüş vardır. Bu görüşler içinde en kabul görüleni, bireylerin derinlemesine biyolojik vede psikolojik değerlendirmelere tabi tutulmasının ardından hastalıklarının nedeninin bulunmasıdır. Eğer ki sizin de hastalık hastalığı nedenleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Hastalık hastalığı nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da hastalık hastalığı nedenleri nelerdir, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Peter Pan Sendromu Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed