Hodan Otunun Faydaları Nelerdir?

Hodan Otunun Faydaları Nelerdir? Hodan Otu Nerede Yetişir? Hodan otu nerede bulunur? İle ilgili merak edilenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Hodan Otunun Faydaları Nelerdir? Hodan Otu Nerede Yetişir?

Hodan Otunun Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Hodan Otunun Faydaları Nelerdir, Hodan Otu Nerede Yetişir, Hodan Otunun Bilinmeyen Faydaları, Hodan Otu Nerede Bulunur, Hodan Otunun Sindirime Faydası, Hodan Otu Cilde Faydası, Hodan Otu Yağı Neye İyi Gelir, Hodan Otu Neye İyi Gelir

Hodan otunun faydaları nelerdir ile ilgili bilinmesi gereken bazı faydalarını siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Hodan otu nerede yetişir? Hakkında merak ettiğiniz her şeyi sayfamızdan öğrenebilir ve bulabilirsiniz. Son zamanlar da adından sıkça söz ettiren hodan otu faydaları ve yararlarını yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Cilde faydası ve sindirime faydası bulunan hodan otunun bilinmeyen bir çok faydasını sayfamızda derledik. Peki hodan otunun faydaları nelerdir? Detayları ile yazımız da paylaştık.

Hodan otu, günümüz de zılbıt, ıspıt, odan vede kaldırık olarak bilinmektedir. Pembe, beyaz ve mavi çiçekleriyle tarlalar da, yol kenarların da kendiliğinden yetişmektedir. Bu ot suriye başta olmak üzere, Kuzey afrika, güney amerika vede anadolu’da yetişmektedir. Hodan otu ilkbahar ayların da ortaya çıkmaktadır. Ekim ayına kadar bulunabilmektedir. Tohumundan elde edilen yağ ise ticari amaçlı olarak kullanılır. Hodan otunun yaş hali ile mutfaklar da vede tıbbi tedavilerde doğal ilaç olarak tüketilmektedir. İçerğin de bulunan asit maddeleri ile insan sağlığına faydası bulunmaktadır. Hodan otu kurutularak çay olarak da tüketilebilir. Kadınlar da adet öncesi çöküş sendromundan, cilt hastalıklarına kadar bir çok faydası bulunmaktadır.

HODAN OTUNUN BİLİNMEYEN FAYDALARI

Hodan otunun tohumundan üretilen yağ, ciltteki yarıkları, kırışıklığı, aknelenmeye, sivilcelenmeye vede selülit gibi hastalıkların giderilmesin de fayda sağlamaktadır.

Kemik gelişimi için insan vücuduna ortalama gün için de %70 kalsiyum takviyesi yapılmalıdır. Hodan otu bu takviyenin %20’isini karşılamaktadır.

Hodan otu kuvvetli iltihap söktürücü ottur. Vücutta birikmiş ödemi atarak, kilo vermeye de destekte bulunur. Özellikle de diyet listelerine eklenmesi gereken otlardan biridir. Hodan otunun bir porsiyonu gün boy vücuda enerji vermektedir.

İnsan vücudunun oksijen oranını dengelemesi vede sinirlerin daha sağlıklı iletim sağlaması için potasyuma ihtiyacı vardır. İnsan vücudu bu minerali kendiliğinden üretemediği için dış takviyelerden ihtiyaç duymaktadır. Eğer ki karşılayamaz ise ciddi kalp damar hastalıkları görülebilmektedir. Hodan otu, potasyum bakımından oldukça zengin ottur o yüzden tüketilerek eksikliği giderebilirsiniz.

İçeriğin de bulunan yüksek asitler ile vücuttaki toksinleri atmaktadır. İdrar yolu ile attığı toksinler, sindirimdeki bakterileri de temizlemektedir. Bunun yanı sıra boğaz da birikmiş balgamı da atmakta yardımcı olmaktadır.

Sindirim sistemin de görülen aksaklık, aynı zaman da sinir sistemini de olumsuz yönde etkilemektedir. Bu durumlara bağlı olarak, uykusuzluk, sinirlilik, dengesizlik vede depresyon gibi ruhsal hastalıklar görülebilmektedir. Hodan otu vücuttaki elektriği dengede tutarak, sinir hücrelerinin çalışmasını sağlamaktadır.

Hodan Otunun Faydaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız hodan otunun faydalarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki hodan otunun faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümden sorabilirsiniz. Hodan otunun faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kedi Tüyünün Dökülmesi Nasıl Engellenir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 5 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed