İmplant Kimlere Uygulanabilir?

implant Kimlere Uygulanabilir? İmplant Nasıl Yapılır? Bir çok implant çeşitleri vede uygulanabilirlik durumu hakkında bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İmplant Kimlere Uygulanabilir? İmplant Nasıl Yapılır?

implant Kimlere Uygulanabilir
Sayfa İçeriği: İmplant Kimlere Uygulanabilir, İmplant Nasıl Yapılır, İmplant Nedir, Diş İmplantı Nasıl Yapılır, İmplant İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer, Ön Diş İmplant Nasıl Yapılır, İmplant Neden Yapılır, İmplant Hangi Maddeden Yapılır

İmplant kimlere uygulanabilir hakkında bilinmesi gerekenler vede implant nasıl yapılır? ile ilgili merak edilenleri yazımız da hazırladık. Yazımızın devamına giderek implant yapımı hakkımı bilgileri öğrenebilirsiniz. Günümüz de son zamanlar da implant yapımları oldukça çoğalmakta vede tüm herkes diş kayıpların da implant tedavisi olmaktadır. İmplantın diğer protezlerden avantajı nedir? İmplant nedir? gibi soruları araştıran hastalar, sayfamızdan implant nasıl yapılır? hakkında bilgilere ulaşabilirler.

İmplant nedir? hakkında bilinmesi gerekenler, ağız içinde bulunan dişlerin eksikliği sırasında o dişin yerine yada fonksiyonunu kaybetmiş dişlerin yerine çene kemiğine oturtturularak yerleştirilen estetik vede gerçek görünümli diş köküdür. İmplant diğer protezlere göre biraz daha fazla maliyetlidir. Bu yüzden henüz okadar maliyetli olmasından tüm herkes tercih edememektedir. 20 yıl önce ağız vede diş sağlığına giren implant bir çok hastaneler’de vede diş hekimliğinde yapılan yöntemdir. Dantel implant yabancı bir kelime olduğından kelime anlamı da, dental diş ile ilgili olmakta vede implant ise doku içerisine konan yada yerleştirilen anlamını taşımaktadır. Diş eksikliğini gidermek için dental implant ağız içinde kayıp edilen dişlerin tamamlanması adına çene kemiği içine oturtulan vede implant denilen, alt yapıdan tutanak sağlayan titanyumdan yapılan protez yapıdır.

İMPLANT TEDAVİ NASIL YAPILIR?

Ağız içinde kaybedilen yada fonksiyonunu kaybetmiş dişlerin doğal bir dış görünümünü sağlayan yapılara implant denmektedir. Hasta ağzında eğerki bir diş kaybederse vede doğal bir diş görünümü şeklinde bir dişi tekrar ağıza kazandırılmaktadır. İmplant alt yapısı vida şeklinde olup, vida damağa vidalanır vede demirin üzerine’de doğal bir görünümlü diş takılmaktadır.

DİŞ İMPLANTI NASIL YAPILIR?

Ağız yapısına tamamen uygun diş impantı, titanyum üzerine abutment ile birleştirildikten sonra kron eklenerek tedavi tamamlanmaktadır. Kron kelimesinin anlamı ise, porselen yada zirkonyum yöntemidir. İmplant tedavisinde vida, çene kemiğine uygulanarak tamamen uyumlu yapay bir diş kökü eklenir. İmplant tedavisi uygulamasından sonra hasta normal yaşamına hemen dönebilmektedir. İmplant uygulaması lokal anestezi vede hijyenik bir klinik ortamında yapılarak uygulanmaktadır. Lokal anestezi implant yapılacak bölgeye yapılan iğne ile uyuşturulması vede çevresinin uyuşmasıdır. Damak tamamen uyuştuktan sonra cerrahi müdahale başlamaktadır.

Lokal anestezi işlemi uygulandıktan sonra diş hekimi yada cerrah diş etini açarak çene kemiğini ortaya çıkarmaktadır. Sonra diş hekimi çene kemiğine kılavuz yol açmak için çok ince bir yol açmakta vede kılavuz delik yavaş şekilde implatın girebileceği kadar genişetilerek çene kemiğinde açılmış olan boşluğa implant yerleştirilmekte. İmplant vidası hastanın çene kemiğine yerleştirildikten sonra implant yapılan bölgenin iyişmesi beklenir. İmplant için yaklaşık olarak 2 yada 3 ay kadar bir süre beklenmektedir, bu bekleme implantın çene kemiğine kaynaması sürecidir. Bu bekleme süresinde implant içerisine bir vida vede kapak yerleştirilmektedir, ardından ise açılan diş etine dikiş atılır.

İMPLANT İYİLEŞME SÜRECİ NE KADAR SÜRER?

Yaklaşık olarak beklenen 2 ay sonra implant içerisine takılan vida çıkartılır vede üzerine geçici bir kuron uygulanır. Geçici olarak uygulanan kuron diş etinin doğal olarak şekillendirilmesini sağlamaktadır. Şekillendirme işlemi bittikten sonra geçici takılan kron, zirkonyum yada porselen ile değiştirilir. Bu durumdan sonra ise implant diş tedavisi tamamlanmış olur. En son aşama ile de, diş hekiminizin reçete ettiği ilaçlar vede antibiyotikler sayesinde iyileşme süreci daha hızlanmış olacaktır.

İmplant Kimlere Uygulanabilir, ile ilgili bilinmesi gereken vede implant nasıl yapılır hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Sizde eğerki implant kimlere uygulanabilir yazımız hakkında sormak istediklerinizi bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. İmplant kimlere uygulanabilir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; İmplant Tedavisi Yapılırken Acır Mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed