Kaktüs Dikeni Çıkarılır Mı?

Kaktüs Dikeni Çıkarılır Mı? Kaktüs Dikeni Çıkmazsa Ne Olur?, Kaktüs dikeni nasıl çıkarılır? Hakkında merak edilen bazı bilgileri yazımızda derledik.

Kaktüs Dikeni Çıkarılır Mı? Kaktüs Dikeni Çıkmazsa Ne Olur?

Kaktüs Dikeni Çıkarılır Mı
Sayfa İçeriği: Kaktüs Dikeni Çıkarılır Mı

Ellere batan, aynı bir tüy gibi kıl gibi olan kaktüs dikenlerinin çıkarılması oldukça zor vede çok büyük sorundur. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için kaktüs dikeni nasıl çıkarılır? ve kaktüs dikeni çıkmazsa ne olur? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki Kaktüs dikeni çıkarılır mı?

Ele batan kaktüs dikeni bir tane bile olsa, bu dikenlerin üstü kopmuşsa bu dikenin çıkarılması bazen haftaları alabilir. Özellik ile kaktüs dikeni batması oldukça canınızı yakar. Aynı zamanda çıkarılması oldukça zor durumdur. Genellikle kaktüs dikeni battığı zamna geleneksel yöntem olan toplu iğne ya da dikiş iğnesi tercih edilmektedir. Yalnız bu yöntem hem çok tehlikeli, hem de tetanos olmanıza neden olabildiği gibi kangren vede neticede elinizin bile kesilmesine neden olabilecek durumdur. Parmağa veya ele batmış olan kaktüs dikenlerinin çıkarılma işlemi oldukça basit vede kolaydır. Yazımızın devaına giderek kaktüs dikeni çıkarmanın püf noktaları ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Kaktüs Dikeni Nasıl Çıkarılır?

Kaktüs Dikeni Çıkarmanın Püf Noktaları

Ele batan kaktüs dikenlerini, kesinlik ile teker teker çıkaramazsınız. Elinize kaktüs dikeni battığında, göz ile görmek oldukça zordur. Eğerki elinize batan kaktüs dikeninin nasıl çıkarıldığını bilmiyorsanız, tıbbi yardım almanız gerekmektedir. Evde kendinizde elinize batan kaktüs dikenini çıkarmak için, elinizi çeşmenin altında sadece bir müddet sıcak suya tutmanız yeterli olmaktadır. Kaktüs dikenini elinizden çıkarmak için, öncelikle yapacağınız işlem sıcak suyun altında, dikan batan parmaklarınızı biraz bekletmektedir.

Kaktüs Dikeni Çıkarma Yöntemleri
Kaktüs Dikeni Çıkarma Yöntemleri

Sonra diken batmayan diğer eliniz ile, diken batmayan elinizin parmaklarını kullanarak elinizi aşağıdan yukarıya doğru sıvazlayınız. Bu işlem ile, kısa sürede parmağınıza batan kaktüs dikenlerin kolaylık ile parmağınızdan çıktığını fark edebilirsiniz. Kaktüs dikenini çıkarmak adına, bir başka yöntem de dikenin battığı parmağınıza mum damlatınız. Mum kuruduktan sonra, elinize batan kaktüs dikenini kolayca çıkarabilirsiniz. Kaktüsün batmasından sonra, çıkartılamaması durumunda tıbbi yardım büyük önem taşımaktadır. Her ne kadar organik bileşen olsa da, kaktüsün dikeni vücut tarafından yabancı cisim olarak algılanmaktadır. Bu durumda kaktüsün battığı noktada enfeksiyon oluşumuna neden olabilmektedir.

Kaktüs Dikeni Çıkarılır Mı, eğer ki sizin kaktüs dikeni çıkarılır mı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kaktüs dikeni çıkarılır mı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kaktüs dikeni çıkarılır mı, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Solunum Fizyoterapisti Ne İş Yapar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed