Karabaş Otu Nasıl Kullanılır?

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır? Karabaş Otunun Bilinmeyen Faydaları Nedir? Karabaş otu nedir? ve Karabaş otu neye iyi gelir? hakkında merak edilenler…

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır? Karabaş Otunun Bilinmeyen Faydaları Nedir?

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Karabaş Otu Nasıl Kullanılır, Karabaş Otunun Bilinmeyen Faydaları Nedir, Karabaş Otu Nerede Bulunur, Karabaş Otu Nerede Yetişir, Karabaş Otu Neye İyi Gelir, Karabaş Otu Nedir, Karabaş Otunun Faydaları Nelerdir, Karabaş Otunun Besin Değerleri

Karabaş otu nasıl kullanılır ile ilgili bilinmesi gereken bazı faydalarını siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Karabaş otunun bilinmeyen faydaları nedir? Hakkında tüm merak ettiklerinizi sayfamızdan bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Karabaş otu nedir? vede Karabaş otu neye iyi gelir? Sorularının cevaplarına yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Peki karabaş otu nasıl kullanılır? Detayları ile yazımızdan bulabilirsiniz.

Karabaş otu, lavanta ailesindendir. Türkiye de ise gargan, yalancı lavanta, keşiş otu gibi isimler ile bilinmektedir. Karabaş otu, özellikle de Osmanlı zamanların da koleranın yayılmasına karşı kullanılan bitkidir. Karabaş otunun anti-bakteriyel etkisi vardır. Bu yüzden ballıbabagillerden gelmektedir. Türkiye de Batı Anadolu bölgesin de yetişmektedir. Dünya da ise Orta Avrupa’da yetişmektedir. Karabaş otu yaz ayların da çiçek açmakta ve taze veya kurutularak da tüketilebilmektedir. Ege bölgesin de bu bitkiden reçel yapılmaktadır. Karabaş otu nadiren de olsa beyaz renktedir. Mor vede mavi renklerde daha sık rastlanır. Bu bitkinin sivri uçlu ot uçların da çiçekler vardır. Karabaş otu, kuraklığa karşı oldukça dayanıklıdır. Bazik vede nötr toprakları tercih ederler. Karabaş otu güçlü bir antioksidandır. Bu nedenle de üst solunum yolu hastalıkları için bire bir faydası bulunmaktadır. Bilinmeyen daha bir çok faydasının olduğu karabaş otunun yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz.

KARABAŞ OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

KARABAŞ OTU NASIL KULLANILIR?

Karabaş otu, kurutularak 7 dakika boyunca kaynatılır. İçine ise, bal, zerdaçal, zencefil vede limon ilave edilir. Bu karışım güçlü antioksidan gösterdiği için vücudu temizlemede oldukça etkisi vardır.

KARABAŞ OTUNUN FAYDALARI:

Aşırı yemek tüketiminden dolayı oluşan gaz sorunlarını gidermede etkili olan karabaş otu bağırsakları vede böbrekleri temizler.

Karabaş otu taze olarak ezilerek içine zeytin yağı ilave edilerek krem kıvamına getirilir. Vücudun ise hızla ter atılan yerlere sürüldüğün de, vücutta terin neden olacağı kötü kokuyu önler.

Karabaş otu, üst solunum yolları hastalıklarına karşı oldukça etkilidir.

Sinir hücrelerinin deforme ve hasar görmesini önler. Vücudu rahatlatarak, sakinleşmesine yardımcı olur. Stres vede yorgunluk gibi psikolojik rahatsızlıklara iyi gelir.

Karabaş otunu, sık sık kuru öksürükten şikayet eden kişilerin düzenli olarak tüketmesi balgam yoluyla boğazdaki iltihabı atmaktadır. Karabaş otu, göğüs ağrılarını da azaltmaktadır. Sigara tüketen kişilerde tıkanan bronşları açmada oldukça etkilidir.

Karabaş otu kaynatılıp suyuyla yaralar dezenfekte edilebilir. Cildin hızla iyileşmesine yardımcı olur.

Karabaş otu, kötü kolesterol seviyesini dengeleyerek kalp damar hastalıklarını önler.

Bağışıklık sistemindeki serbest radikalleri karabaş otu azaltarak hastalıklara karşı vücut direncini de arttırmaktadır.

Araştırmalara göre karabaş otu, kanserli hücrelerin büyümesini engelleyerek, tümörlerin oluşumunun önüne geçmektedir.

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır, yazımız da hazırladığımız karabaş otu faydalarını bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Sizin de karabaş otu nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Karabaş otu nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Yaz Aylarında Nasıl Makyaj Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − twelve =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed