Kaş Kepeklenmesi Nasıl Geçer?

Kaş Kepeklenmesi Nasıl Geçer? Kaş Kepeklenmesine Ne İyi Gelir?, Kaş kepeklenmesi nedenleri hakkında merak edilen bazı bilgileri yazımızda derledik.

Kaş Kepeklenmesi Nasıl Geçer? Kaş Kepeklenmesine Ne İyi Gelir?

Kaş Kepeklenmesi Nasıl Geçer
Sayfa İçeriği: Kaş Kepeklenmesi Nasıl Geçer

Kaşta kepek oluşmasının en yaygın nedenleri arasında cildin nemsiz kalması olarak bilinir. Aşırı güneşe maruz kalmak vede yetersiz beslenmek cildin ihtiyacı olan nem vede mineralleri almasına engel olabilmektedir. Nemsiz kalan cilt kuruma eğilimine girmekte vede kaşların arasında kepekler meydana gelmektedir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için kaş kepeklenmesine ne iyi gelir? ve kaş kepelenmesi neden olur? Sorusunun cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Kaş kepeklenmesi nasıl geçer?

Cildi yağlı olanlar vede sebum üretimi fazla olan bireylerde de kaş kepeği görülmektedir. Bunun nedeni de, yağlı vede nemli ortamı seven maya tipi organizmalardır. Yağlı ortamda üreyen bu mayalar, kaş kepeklenmesinin nedenleri arasındadır. Kepeğe neden olan mantar, nemli vede karanlık ortamlarda daha hızlı üredikleri için saçlı deriyi severler. Bu nedenle kirpik, kaş, sakal arası vede saçların arasında kepekler görülmektedir. Kaş kepeği stresli dönemlerde meydana geliyorsa, strese bağlı egzamayı da aklınıza getirmelisiniz. Stresli dönemlerde cilt koruma bariyerin zayıfladığı için, vücudun kepek oluşumuna daha müsait olabilmektedir. Tekrarlayan kaş kepeği, kaşıntı vede kaş dökülmesi gibi durumlarda kesinlikle dermatoloğa başvurmanız gerekmektedir. Yazımızın devamına giderek kaş kepeklenmesi nasıl geçer, ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Kaş Kepeklenmesi Neden Olur?

Kaş Kepeklenmesine Ne İyi Gelir?

Kaş kepeğinden kurtulmak vede geçirmek için nemlendirici özelliği yüksek olan kremleri tercih etmelisiniz. Cildi kurutan vede daha mat görünmesine neden olan kremleri cilt bakım rutininizden uzak tutunuz. Kaş kepeğine çözüm için, yüzünüzü günde iki defa soğuk ya da ılık suyla yıkamayı ihmal etmeyiniz. Sıcak su cildinizin kurumasına neden olacağından, kaş kepeği olan bireyelere tavsiye edilmez. Nemlendirici kremlerini, her zaman cildinizi yıkadıktan sonra uygulamayı unutmayınız. Kaş vede kirpik kepeği geçirmek adına, makayaja bir süre ara verilmelidir. Eğerki makyaj yapmayı bırakamıyorsanız, eve geldiğinizde mutlaka yağ bazlı temizleyiciyle, cildinizi temizlemeli vede nemlendirmelisiniz.

Kaş Kepeklenmesi Kendiliğindne Geçer Mi
Kaş Kepeklenmesi Kendiliğindne Geçer Mi

Kaşınızda, saçınızda vede kirpiğinizde dönem dönem kepek problemi oluşuyor ise, cilt bakımında değişikliğe gitmeniz gerekmektedir. Cildinizi yoğun biçimde nemlendiren vede onaran nemlendiriciler tercih etmek, kepekli cildinize daha iyi gelecektir. Soğuk vede kuru kış günlerinde, cildinizde tekrarlayan kaş kepeğinin daha yoğun görünebilir. Bu neden ile kuru vede soğuk havalarda cildinizi daha yoğun biçimde nemlendirmelisiniz. Bu gibi dönemlerde bol sıvı tüketmeyi vede vitamin ağırlıklı beslenmeyi ihmal etmemelisiniz.

Kaş Kepeklenmesi Nasıl Geçer, kaş kepeklenmesinin en önemli etkeni, cildin nem dengesinin bozulması vede nemsiz kalması olarak bilinmektedir. Nemini kaybetmeye başlayan cilt, kurumaya başlayarak kaş bölgesinde kepek oluşumuna yol açabilir. Yazımızın içeriğinde kaş kepeklenmesi geçirme yöntemlerini derledik. Eğer ki sizin kaş kepeklenmesi nasıl geçer, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kaş kepeklenmesi nasıl geçer, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kaş kepeklenmesi nasıl geçer, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Klimada Uyku Modu Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed