Keppra 500 Mg Film Tablet Nedir?

Keppra 500 Mg Film Tablet Nedir? Keppra 500 Mg Film Tablet Kullanımı, Keppra 500 mg film tablet ne işe yarar? Hakkında merak edilen bilgileri bulabilirsiniz.

Keppra 500 Mg Film Tablet Nedir? Keppra 500 Mg Film Tablet Kullanımı

Keppra 500 Mg Film Tablet Nedir
Sayfa İçeriği: Keppra 500 Mg Film Tablet Nedir

Keppra 500 mg film tabletin etken maddesi levetirasetam olarak geçmektedir. Bu tablet sara nöbetlerini önleyici antiepileptik ilaç olarak kullanılmaktadır. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için keppra 500 mg film tablet ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Siz de yazımızın devamına giderek, keppra 500 mg film tablet ne işe yarar? ve keppra 500 mg film tablet kullanımı ile alakalı tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. Peki keppra 500 mg film tablet nedir?

Keppra 500 mg film tableti 16 yaş vede üstü gençler ile yetişkinler de görülen tonik-klonik epilepsi nöbetleri tedavisin de tek başına kullanılmaktadır. 4 yaş vede üzeri çocuklar da vede erişkinler de görülen parsiyel başlangıçlı nöbet tedavisin de, ergenlik dönemindeki 12 yaş üzeri gençler de vede erişkinler de görülen miyoklonik epilepsi vede erişkin hastalar da görülen miyoklonik nöbet tedavisin de diğer antiepileptik ilaçlara ek olarak tercih edilmektedir. Yazımızın devamına giderek keppra 500 mg film tablet ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Keppra 500 Mg Film Tablet Ne İşe Yarar?

Keppra 500 Mg Film Tablet Yan Etkileri

Eğer siz de keppra 500 mg film tabletini kullandıysanız, bu belirtiler görüldüğünde mutlaka doktorunuza bilgi verin. Nefes almada güçlük, karın ağrısı, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde vede boğaz da şişik gibi belirtiler. Yan etkileri olarak; kas ağrısı, baş ağrısı, uyuklama hali, burun vede boğaz iltihabı, yorgunluk hissi yaygın olarak yan etkileri arasındadır.

Keppra 500 mg film tabletin genellikle kullanım alanları, bilinç kaybı vede kaslar da artan kasılmaların oluşturduğu kol vede bacaklar da istem dışı kasılmalar ile belirgin nöbetler de, vücudun belirli bir yerinde başlayan vede başladığı yerde de kalabildiği gibi ilerleyerek vüdudun yarısına yayılabilen bir epilepsi türünde ve ani, elektrik çarpmasına benzer, istem dışı vede belirli aralıklar ile ardı ardına vede düzensiz meydana gelen kas kasılmalarının da gözlendiği epilepsi türünde ve bir veya iki kasın bazen vücudun kol vede bacaklarını bükmeye yarayan kaslarının ani kasılması ile gözlenen epileppsi nöbetlerinin küçük şeklinde kullanılmaktadır.

Keppra 500 Mg Film Tableti Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Eğer ilacın etken maddesine karşı alerjiniz bulunuyor ise, ilacı kullanmanız tavsiye edilmez. Epilepsi yani sara nöbetlerini önleyici antiepileptik ilaç olarak geçmektedir. Eğer ki hastalık nöbetlerini önlemek için tercih ediyorsanız, durumunuz da iyileşme görülse bile ilacı düzenli şekilde kullanmaya devam etmelisiniz. İlacın alımını durdurmanız halinde nöbetler de artış olabilmektedir.

Keppra 500 Mg Film

Eğer ilacı düzenli kullanmanıza rağmen, nöbet şiddetin de vede sayısın da artış olursa doktorunuz ile görüşün. Yanınız da acil durumlar için, bu ilacı kullandığınız belirten kimlik kartı vede bilgilendirme bilekliği bulundurun. İlacı kullanmaya başladıktan sonra, kaybı, endişe, telaş, heyecan agresif, hiperaktif hissetme hali, intihar vede kendine zarar verme düşüncesi oluşmuşsa veya ruh halinde vede davranışlar da değişikler gibi yeni veya kötüleşen semptomlara sahip iseniz, acil yardım için uzman hekime başvurun. İlacın hastalığınızı iyileştirdiğinden emin olmanız için düzenli olarak kan tahlilleri vermeniz vede karaciğer fonksiyonlarının da kontrolü lazım.

Keppra 500 Mg Film Tablet Kullanımı

İlacı kullanılrken alkol tüketmeyin. Alkol nöbet riskini vede ilacın yan etkisi olan uyuşukluk halini daha da arttırmaktadır. Bu ilaç 4 yaş altı çocuklar için uygun değildir. İlacın kullanımı düşünce vede reaksiyonlarınız bozabilecek yan etkilere sahip olduğu için, dinç vede uyanık olmayı gerektiren aktivitelerden kaçınmalısınız. Hamilelik dönemin de vede emzirme dönemlerin de ilacın kullanımı tavsiye edilmemektedir. İlaca başladığınız da düzenli olarak, kesmeden kullanılması gerekmektedir.

Keppra 500 Mg Film Tablet Nedir, keppra 500 mg film tableti, doktorunuz nasıl reçete etti ise, o şekilde kullanmanız önerilmektedir. Tedavi süresince doktorunuzla kontakta olmalısınız. İlacın her dozunu bir bardak su ile birlikte alın. Tercihen yemekler ile birlikte ya da yemek aralarında da alınabilmektedir. Eğer ki sizin de keppra 500 mg film tablet nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Keppra 500 mg film tablet nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da keppra 500 mg film tablet ile ilgili yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Burun Kuruluğu Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed