Koltuk Altı Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

Koltuk Altı Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Koltuk Altı Ağrısı Nasıl Geçer? Koltuk altı ağrısının bir çok çeşitli nedenleri bulunmaktadır.

Koltuk Altı Ağrısı Nedenleri Nelerdir? Koltuk Altı Ağrısı Nasıl Geçer?

Koltuk Altı Ağrısı Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Koltuk Altı Ağrısı Nedenleri Nelerdir, Koltuk Ağrısının Başlıca Nedenleri, Koltuk Altı Ağrısı Nasıl Geçer, Koltuk altı Ağrısı Şişlik, Stres Koltuk Altı Ağrısı, Erkeklerde Sol Koltuk Ağrısı, Adet Öncesi Koltuk Altı Ağrısı, Koltuk Altı Ağrısı İçin Hangi Bölüme Gidilir, Koltuk Altı Ağrısı Hangi Doktor, Koltuk Altı Ağrısı Erkek, Sol Koltuk Altı Ağrısı Ve Kol Uyuşması, Sağ Koltuk Altı Ağrısı

Koltuk altı ağrısı nedenleri nelerdir, ile ilgili merak ettiklerinizi yazımız da bulabilir vede koltuk altı ağrısının başlıca sebeplerini öğrenebilirsiniz. Koltuk altı ağrısı bir çok çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bunlardan en yaygın vede belirgini olan kas zedelenmesi olarak bilinmektedir. Meme kanseri de koltuk altı ağrısının başlıca nedenleri arasında bulunmaktadır. Peki koltuk altı ağrısı nasıl geçer? Koltuk ağrısı nedenleri ile ilgili tüm merak ettikleriniz yazımızın devamında detaylı olarak bulabilirsiniz.

Sağlık sorunları arasında koltuk altı ağrıları da bir çok insan tarafından şikayet edilmektedir. Koltuk altı ağrılarının başlıca nedenleri arasında meme kanseri vede kas zedelenmesi yatmaktadır. Ağrılar genellikle, sol yada sağ koltuk altında ve omuz altında olabilmektedir. Koltuk altınız da ağrılı şişliklerde görülebilmektedir. Koltuk altı ağrıları gögüsü de etkileyerek, sırt, kol uyuşması, kaburga ağrısı olarakta seyr edebilmektedir.

KOLTUK AĞRISININ BAŞLICA NEDENLERİ

Lenf bezi şişmesi.
Alerjiler.
Meme kanseri.
Kas zedelenmesi.
Viral enfeksiyonlar.
Enfeksiyonlar.
Lenfoma.
Diyabet nöropati.

Koltuk altı ağrısının diğer nedenleri arasında bulunan başlıcaları meme hassasiyeti, kol sinirlerinde hasar görülmesi, periferik arter hastalıkları, koltuk altındaki kıl foliküllerinin iltihaplanması, koltuk altında kıl dönmesi olması, koltuk altında kistler oluşması, omuz çıkması, zona hastalığı vede soğık algınlığı geçirmek gibi nedenleri bulunmaktadır.

KOLTUK ALTI AĞRISI NASIL GEÇER?

Genel cerrahi bölümü doktoruna giderek, koltuk altı ağrısı için doktora gözükebilirsiniz. Hekiminiz koltuk altı muayenizi yaparak çeşitli testlere sokarak, durumun neyden kaynaklandığını tespit ederek gerekli tedavi yöntemlerini uygulayacaktır.

Antibiyotik kullanımı.
Soğuk kompres.
Sıcak banyo.
Masaj.
Dinlenmek.
Kas gevşetici kullanmak.
Radyasyon vede kemoterapi.

Enfeksiyondan kaynaklanan koltuk altı ağrıları antibiyotik ile kısa sürede iyileşme sağlanmaktadır. Yada buzluktan çıkartacağınız buzları atletin içine koyarak, atlete sarılı buzu koltuk altınıza uygulayın. Ağrınızı kısa sürede geçirecektir. Sıcak banyo yapmakta koltuk altı ağrınızı hafifletmenize yardımcı olacaktır.

Koltuk Altı Ağrısı Nedenleri Nelerdir, hakkında bilmeniz gerekenleri sayfamız da bulabilir vede koltuk altı ağrısı için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. Siz de koltuk altı ağrısı nedenleri vede sebepleri hakkında bilginiz yoksa yazımızdan öğrenebilirsiniz. Koltuk altı ağrısı nedenleri nelerdir yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Koltuk altı ağrısı nedenleri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kol Kaslarında Ağrı Sebepleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed