Kudret Narı Neye İyi Gelir?

Kudret Narı Neye iyi Gelir? Kudret Narının Zararları Var Mı? Kudret narının faydaları nelerdir? Hakkında bilmeniz gereken bazı bilgiler yazımızda.

Kudret Narı Neye İyi Gelir? Kudret Narının Zararları Var Mı?

Kudret Narı Neye iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Kudret Narı Neye iyi Gelir

Kudret narı, gün geçtikçe günümüz de daha çok ilgi görmeye başladı. C vitamini bakımından oldukça zengin olan kudret narı zeytinyağı ve bal ile karıştırılarak tüketildiğinde vücuda bir çok fayda sağlamaktadır. Kudret narı, hücreleri yenileyerek, bir çok hastalığa da iyi gelmektedir. Sizler için yazımızın içeriğin de kudret narının faydalarını ve kudret narı kullanımını derledik. Sizde yazımızın devamına giderek kudret narı ile ilgili gerekli bilgileri ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Peki kudret narı neye iyi gelir?

Kudret narı, bol su vede güneş sağlandığın da saksı içinde bile yetişmektedir. Kudret narı ilaç sanayisinde kullanılmaktadır. Kudret narı genellikle ilkbaharda büyümekte vede yaz aylarında da meyve vermektedir. Öz suyunun tadı da oldukça acımsıdır. Bu meyve olgunlaşmadan tüketilmez. Mineral vede vitamin bakımından da oldukça zengin meyveler arasında yer almaktadır. İçeriğinde barındırdığı kalsiyum, demir, fosfor ve B vitaminleri bulunmaktadır. Araştırmalara göre kadınların kısırlık tedavisinde doğal fayda sağladığı vurgulanmıştır. Aktarlar da kudret narı bal vede zeytinyağı ile karıştırılıp satılmaktadır. Bu karışım ise bağırsak vede mide sorunlarına iyi gelmektedir. Kudret narı, alternatif tıpta sıklıkla kullanılmaktadır. Bu meyvenin acımsı tadı olduğu için zeytinyağı ve bal ile karıştırılıp tüketilir. Kabakgiller familyasına ait olan bu meyve Uzak Doğu vede Güney Amerika’da yetişmektedir. Türkiye’de de Bursa vede Yalova illerinde seralarda özel koşullarda yetiştiriciliği yapılmaktadır. Sizde kudret narı faydaları ve kudret narı kullanımı ile ilgili daha fazla bilgilere yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz.

Kudret Narı Faydaları Nelerdir?

Kudret Narının Zararları Var Mı?

Kudret narı da, her besinde olduğu gibi aşırı vede bilinçsizce tüketildiğinde ciddi sağlık problemlerinin yaşanmasına zemin hazırlamaktadır. Tüketirken mutlaka aşırıya kaçılmamalı ve dikkat edilmelidir. Kudret narı, kandaki şeker açısından faydalıdır. O yüzden aşırı tüketildiğinde şekerin düşmesine veya artmasına neden olabilmektedir. Kudret narı, kan basıncını arttırdığından regl dönemlerinde aşırı kanamaya yol açmaktadır. Bu yüzden gebe kalmak isteyen veya hamile kadınların tüketmesi sakıncalıdır.

Kudret Narı Faydaları

Kudret Narı Neye İyi Gelir

Kudret narı, kandaki toksinleri temizleyerek, kan hücrelerini dengelemektedir. Araştırmalara göre kudret narının kandaki şeker oranı açısından da etkili olduğu şeker hastalarının rahatlıkla tüketebileceği meyve olduğu belirtilmiştir.

Bu meyve vücutta en fazla karaciğere fayda sağlamaktadır. Karaciğerin yenilenmesinde vede temizlenmesinde yardımcı olmaktadır. Bu nedenle cilt hastalıklarına da iyi gelmektedir. Vücuttaki yağ oranını azaltan bu meyve, akne vede sivilce oluşumunu engeller.

Kudret Narı Neye İyi Gelir

E vitamini vede protein bakımından oldukça zengin olan kudret narı bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkilidir. Vücuda besin, hava vede çevresel etkilerden dolayı giren virüslere karşı kalkan olmaktadır. Bu meyve hastalıklara yakalanma oranını da düşürmektedir.

Eski çağlarda yanık tedavisinde de kudret narını kullandıkları vede olumlu sonuçlar aldıkları söylenmektedir. Bu meyvenin çekirdeğini çıkartıp zeytinyağı ile ezip kavanoza koyun. Yanık sırasında hemen müdahale edebilirsiniz. Bu karışımı buzdolabında muhafaza ederek bir yıl boyunca kullanabilirsiniz.

Antienflamatuvar etkisi ile iltihabı yok etmektedir. Kudret narı meyvesi vede zeytinyağından hazırladığınız kremi aynı zamanda iltihap kapmış bölgelere de kullanabilirsiniz.

Kudret Narı Nasıl Tüketilir?

Kudret Narı Kullanımı
Kudret Narı Kullanımı

Araştırmalara göre kudret narının vücutta tümöre dönüşme ihtimali olan hücrelerin sağlığını koruduğu da vurgulanmıştır. Özellikle de meme kanserindeki hücrelerde etkili olan kudret narının etkilerinden faydalanmak için düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

Kabızlık, sindirim hastalıklarının başında gelmektedir. Sindirilmeyen yemeklerin kalın bağırsakta birikmesiyle meydana gelir. Bu hastalık çok ciddiye alınmasa da, ilerleyen zamanlar da önemli bağırsak sorunlarına neden olmaktadır. Uzman hekimler günde bir kaşık kudret narı, bal vede zeytin yağı karışımı tüketerek bağırsaklar da biriken besin atıklarının çözülmesine yardımcı olmaktadır. Böylelikle kabızlık sorunu giderilmiş olmaktadır. Bu karışım gastrit, ülser, kolit vede reflü gibi sorunlara da iyi gelmektedir.

Lycopnene vede lutein maddeleri doğada bulunan en etkili antibiyotik etkiye sahip maddelerdir. Kudret narı bu iki madde bakımından oldukça zengin meyvedir. O yüzden antibiyotik vücut ağrıları içinde etkilidir.

Kudret Narı Neye İyi Gelir, kudret narı, vücutta bir çok hastalığa iyi gelmekte ve tedavi etmektedir. En önemlisi de kansere iyi gelen kudret narını düzenli olarak tükettiğiniz de meme kanseri oluşumunu önlemektedir. Kudret narını tüketmek için bal vede zeytinyağı ile karıştırarak tüketilmelidir. Eğer sizin de kudret narı neye iyi gelir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kudret narı neye iyi gelir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kudret narının faydaları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Nergis Sabunu Ne İşe Yarar?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed