Kulak Kristali Oynaması Neden Olur?

Kulak Kristali Oynaması Neden Olur? Kulak Kristali Oynaması Belirtileri, Kulak kristali oynaması kaç gün sürer? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler.

Kulak Kristali Oynaması Neden Olur? Kulak Kristali Oynaması Belirtileri

Kulak Kristali Oynaması Neden Olur
Sayfa İçeriği: Kulak Kristali Oynaması Neden Olur

Kulak kristali oynaması günümüz de bir çok insanın karşılaştığı sorunlar arasında yer almaktadır. Kulak kristali oynaması, iç kulaktan dolayı kaynaklanan bir sorun olarak görünse de insan hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Yazımızın içeriğin de ise siz değerli dostlarımız için kulak kristali oynaması nedenleri ve kulak kristali oynaması belirtilerini hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek kulak kristali oynaması tedavisine ulaşabilirsiniz. Peki kulak kristali oynaması neden olur?

Kulak kristali oynaması aslında iyi huylu ve tekrarlayıcı, baş pozisyonu ile tetiklenen baş dönmesi olarak görülmektedir. Bu durum iç kulak kanalındaki kalsiyum, karbonat kristalleri, dengeyi sağlamakta yardımcı olmaktadır. Kristallerin olması gerektiği yerler dışına çıkması ise vertigo dediğimiz baş dönmesi olarak görünmektedir. Vertigo rahatsızlığının aslında bir çok semptomları bulunmaktadır. Yazımızın içeriğin de ise sizlere bu semptomları ayrıntılı olarak derledik.

Kulak Kristali Oynaması Belirtileri Nelerdir?

Kulak Kristali Oynaması Nasıl Tedavi Edilir?

Kulak kristali oynaması tedavisin de baş hareketleri ile kanal içindeki partiküller ye çekimi yardımı ile kanal dışına iletilmektedir. Bu sorun iç kulaktaki kristallerin mikro seviyede çıkığı olarak tanımlandığından yapılan manevralar sayesinde çıkığın yerine oturtulması sağlanmaktadır. Tedaviden sonra hastalara 1 hafta süre ile aşırı fiziksel egzersizden vede ani baş hareketlerinden kaçınmaları ve yüksek yastık kullanmaları önerilmektedir.

Kulak Kristali Oynaması Kaç Gün Sürer
Kulak Kristali Oynaması Kaç Gün Sürer

Kulak kristali oynaması ataklar halinde kendini göstermektedir. Hastada bu rahatsızlık iki gün çok şiddetli baş dönmesi, bulantı, kusma vede kulakta uğultu olmaktadır. Yalnız 3 gün geçtikten sonra hastalık kendiliğinden iyileşir vede nerede ise 2 ay hiç bir sorun yaşanmaz. 2 ay sonra hasta kişi tekrar bir atak geçirir vede aynı belirtileri yaşamaya başlamaktadır.

Kulak Kristali Oynaması Belirtileri

Kusma ve mide bulantısı.
Sersemlik.
Bayılma hissi.
Baş dönmesinden kaynaklanan bulanık görme.
Denge kaybı.
Etrafın döndüğünü veya hareket ettiğini hissetmek.

Kulak Kristali Oynaması Neden Olur, kulak kristali oynamasının tanısı genellikle işitme testleri, denge testleri, kalorik testler, bilgisayarlı tomografi vede manyetik rezonans görüntüleme gibi özellikli testler uygulanarak belirlenmektedir. Eğer sizin de kulak kristali oynaması neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kulak kristali oynaması neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kulak kristali oynaması nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Rüyada Ünlü Birini Görmek Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed