Kulak Temizliği Evde Nasıl Yapılır?

Kulak Temizliği Evde Nasıl Yapılır? Evde Kulak Temizliği Yöntemleri, Evde kulak temizliği teknikleri hakkında bazı bilgileri ayrıntılı olarak hazırladık.

Kulak Temizliği Evde Nasıl Yapılır? Evde Kulak Temizliği Yöntemleri

Kulak Temizliği Evde Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Kulak Temizliği Evde Nasıl Yapılır

Kulak kiri, doğal olarak kulağın içinde yer alır ve onu bu hassas bölgeye zarar verebilecek bakteriler vede diğer maddelerden korumaktadır. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için evde kulak temizliği teknikleri ve evde kulak temizliği yöntemleri soruları ile ilgili cevapları ayrıntılı olarak derledik. Pei Kulak temizliği evde nasıl yapılır?

Kulak kiri, kulak ve kulak kanalı için, doğal kayganlaştırıcı görevi üstlenmektedir. Ama bunun çok biriktiği ve artık rahatsızlığa, baş dönmesine, duymada gerilemeye vede kulakta bir şey sıkışmış hissine ve kaşınmaya neden olduğu durumlarda olabilmektedir. Bu yüzden düzenli olarak kulağınızdaki kiri temizlemelisiniz. Kulak kiri, kulak kanalında biriktiğinde ve orayı iyice tıkadığında sinir bozucu vede rahatsız edici hale gelebilmektedir. Bu tıkanıklık genelde, kulaklarınızı temizlemek için düzenli olarak kulak temizleme çubuğu tercih ettiğiniz zamanlar olur. Çünkü böylelikel kulak kirini, kulak kanalından daha içeri ittirmiş olursunuz. Genelde kulaklık takan kişilerde, kulak kiri birikme olasılığı daha yüksektir.

Kulakta çok fazla, kulak kiri biriktği zaman bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Kulak kanalında kaşınma, kulaklarınız da doluymuş ya da tıkanma hissi, baş dönmesi, kulaklarda çınlama, kulak kanalında sıvı akması, az duyma, kulak ağrısı gibi durumlarda kulak kirini temizlemeniz gerekmektedir. Yazımızın devamına giderek evde kulak temizliği yöntemleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Evde Kulak Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde Kulak Temizliği Teknikleri

Saline solüsyonu, kulak kirini çıkarmak için oldukça etkili seçenektir. Tek yapmanız gereken, bir çay kaşığı tuzu, yarım bardak suya koymaktır. Daha sonra bir pamuğu bu solüsyona batırınız ve kafanızı yana eğit kulağınızın içine bir kaç damla damlatınız. Sonra kafanızı diğer yana eğin vede sıvı çıkarken bir bez ile alınız.

Parafin yağı, evde en güvenli vede etkili kulak kiri temizleme yoludur. Bu da bir çok eczanede bulunmaktadır. Tek ihtiyacınız olan, bir kaç yemek kaşığı, parafin yağını, bir mum üstünde ıstmak. Daha sonra kulağınıza bir kaç damla damlatınız ve bir kaç dakika yatınız. Sonra su ile durulayınız. Bunu 3 gün boyunca, biriken kulak kirini çözmek için uygulayabilirsiniz.

Sirke ile alkolü eşit miktarda bir kapta karıştırınız. İçine bir pamuk batırıp, bu pamuk yardımı ile kulaklara bir kaç damla sıkınız.

Zeytinyağı kulak kirini yumuşatmak vede temizlenmesine yardımcı olmak adına, harika malzemedir. Bir kaç damla zeytinyağını uyumadna önce etkilenmiş kulağa damlatınız ve diğer tarafınıza yatarak uyumaya çalışınız. Bu yöntemi 4 gece art arda uygulayınız.

Serleşmiş Kulak Kiri Evde Nasıl Temizlenir
Serleşmiş Kulak Kiri Evde Nasıl Temizlenir

Hidrojen peroksit ve suyu eşit miktarda karıştırınız. Hidrojen peroksitin %3 gücünde olduğuna emin olunuz. Kulağınıza bir kaç damla damlatınız ve kulak kanalınıza gitmesi için, başınızı hafifçe sallayınız. Sıvının çıkması için, kafanızı diğer yana çevirmeden önce, bir kaç dakika bekleyiniz.

Gliserin, kulak kirini çıkarmayı kolaylaştıran dğal üründür. Bu ürünü eczanelerden temin edebilirsiniz. Her iki kulak için, 4 damla kullanın ve en iyi sonuçları alabilmek için, günde 3 defa uygulayınız.

Kulak Temizliği Evde Nasıl Yapılır, eğer ki sizin kulak temizliği evde nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kulak temizliği evde nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kulak temizliği evde nasıl yapılır, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kulak Çınlaması Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed