Kulunç Ağrısı Neden Olur?

Kulunç Ağrısı Neden Olur? Kulunç Ağrısı Belirtileri Nelerdir? Kulunç ağrısı nedir? İle alakalı yazımızın içeriğin de bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kulunç Ağrısı Neden Olur? Kulunç Ağrısı Belirtileri Nelerdir?

Kulunç Ağrısı Neden Olur
Sayfa İçeriği: Kulunç Ağrısı Neden Olur

Kulunç ağrısı günümüz de nerede ise her insanın başına gelen rahatsızlıklardan biridir. Kulunç ağrısı yaşam kalitesini oldukça düşürmekte ve ağrı tek taraflı olduğundan oldukça şiddetli yaşanmaktadır. Yazımızın içeriğin de ise kulunç ağrısı belirtileri vede kulunç ağrısı nedir? Sorularının cevaplarını ayrıntılı şekilde hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek kulunç ağrısı nedenleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Peki kulunç ağrısı neden olur?

Kulunç, tıp da fibrositis olarak bilinmekte ve insanlar da bu durum oldukça sık görülmektedir. Özellikle de sırt vede boyun ağrısı olarak yaşanmakta. Kulunç ağrısı kasın olduğu her yerde rastlanılabilir. Adele içinde sert düğümcüklere vede şeritlere kulunç denir. Gerilim ile kasılmış kasların gevşememesi olarak da bilinmekte. Özellikle bacak, kol vede gövdede nedeni tam açıklanamayan ağrılı durum, sıklıkla sırt vede boyun bölgesinde meydana gelir. Ağrının dışında kişiye hiç bir tehlikesi vede zararı yoktur ve basit yöntemler uygulanarak geçirilebilir. Boyunda, sırtta, omuzda vede diğer yerlerde ki kulunç ağrısının en önemli özelliği de bir tetik noktasının olmasıdır. Bu bölgeler de oldukça ağrılı olmasına rağmen hafif egzersizler uygulanarak ağrı azaltılabilmekte. Bilmeniz gereken en önemli nokta ise hareketsizliğin ağrıyı daha da tetikleyeceği. Bu sebeple kulunçlu bölge hafif hareketler ile yumuşatıldığında uygun egzersiz, tedavi vede masajla geçmektedir. Sizde yazımızın devamına giderek kulunç nedenlerine ve kulunç belirtilerine ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Kulunç Ağrısı Nerelere Vurur?

Kulunç Ağrısı Belirtileri

Boyun, sırt vede omuz ağrıları.
Yorgunluk vede halsizlik.
Eklemlerde tutulma.
Kaslarda şiddetli ağrı.
Sırt bölgesinden kola doğru ağrı.
Ağrı nedeni ile uyku sorunları.
Kaslarda karıncalanma, uyuşma vede batma.
Nefes alırken batma hissi.

Kulunç Nedenleri

Kulunç Ağrısı
Kulunç Ağrısı

Psikolojik nedenler. (Aşırı kasılma vede gerginlik)
Kaslara aşırı yüklenme.
Omur arası sorunlar.
Yanlış oturma pozisyonları.
Hareketsiz yaşam tarzı.
Soğuk algınlığı vede rüzgarda kalma.

Bu ağrı genellikle tetik nokta denen bölgeler de daha fazla hissedilir. Tetik noktaya basmakla ağrı şiddetlenir. Hareketsiz kaldıkça da ağrı artar. Hafif egzersiz ile ağrı azaltılabilir. Yalnız ağır egzersiz ile ağrı artar. Bu rahatsızlığın ağrı dışında hiç bir tehlikesi vede zararı yoktur.

Kulunç Ağrısı Neden Olur, eviniz de kulunç ağrısı için bazı tedavi yöntemlerini uygulayarak ağrınızı hafifletebilirsiniz. Bunlardan bazıları ise masaj, soğuk ve sıcak uygulamalar, fizik tedavi, kuru iğne tedavisi, şok dalga tedavi uygulamaları vede gerilme ve gevşeme egzersizleri gibi yöntemler sizleri bu rahatsızlıktan kurtaracaktır. Eğer sizin de kulunç ağrısı neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kulunç ağrısı neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kulunç ağrısı nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Etli Karışık Dolma Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed