Limon Suyunun Faydaları Nelerdir?

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir? Limon Suyu Nasıl Tüketilmeli? Limon suyunu düzenli olarak tükettiğiniz de, bir çok faydasından yararlanabilirsiniz.

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir? Limon Suyu Nasıl Tüketilmeli?

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Limon Suyunun Faydaları Nelerdir, Limon Suyu Nasıl Tüketilmeli, Limonlu Su Düzenli Şekilde Kullanıldığında Ne Olur, Limon Suyunu Kimler Tüketmemeli, Limon Suyu Zararlı Mı, Limon Suyunun Faydaları

Limon suyunun faydaları nelerdir hakkında bilinmesi gereken faydalarını sizler için hazırladık. Limon suyu nasıl tüketilmeli? ile ilgili tüm merak edilenleri sayfamızdan bulabilirsiniz. Limon suyunu kimler tüketmemeli? hakkında merak edilenleri de yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Limon suyunun vücut sağlığına bir çok faydası bulunmaktadır. Düzenli olarak tüketilen limon suyunun faydaları hakkında bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Peki limon suyunun faydaları nelerdir?

Vücuda bir çok fayda sağlayan limon suyu, bir yıl boyunca tüketildiğin de vücut sağlığına bir çok yarar sağlamaktadır. Limonun tadı bazen ekşimsi olmakta, bazen ise acıdır. C vitamini deposu olan limon, yüksek tansiyın, kabızlık, ateş, diş problemleri, fazla kilo vede üst solunum yolu hastalıklarına iyi gelmektedir. Limonun içeriğinde bulunan C vitamininden hariç, folik asit, potasyum, magnezyum, bakır vede lif bulunmaktadır. Bu özellikleri ile uzmanlar limon üzerinde araştırmalarda bulunmuştur. Araştırmalara göre limonlu suyun kilo vermeyi hızlandırmasının yanı sıra bir çok hastalığa da fayda sağladığı belirtilmiştir. Vücuttaki bağışıklığı vede sindirim sistemini oluşturduğu genel hastalıkların komplikasyonlarını azalttığı da görünmüştür.

LİMONLU SU DÜZENLİ ŞEKİLDE KULLANILDIĞINDA NE OLUR?

Antioksidan özelliği ile vücutta birikmiş ödem vede yağları kısa sürede atmanıza destekte bulunur. Yemek borusu, boğaz vede mideye kadar temizlemekte. Yemek borusu kanseri, mide reflüsü gibi rahatsızlıkarın da yaşanmasını önlemektedir.

Kış ayların da zayıflamakta olan bağışık sistemi vede artan virüs oranları üst solunum yolları hastalıklarına neden olmaktadır. Çok ciddi boyutlarda olmazsa bile insanların günlük yaşamlarını olumsuz yönde etkilemekte bu hastalıklara karşı da limon suyu direnci arttırmaktadır.

İçermiş olduğu asidik özellik ile ağız içinde vede diş aralarında birikmiş enfeksiyonları temizleme de etkilidir. Özellikle de yatmadan önce bir bardak limon suyu ile 120 saniye gargara yaparak, yatıldığında hem ağız kokusunu engellemiş olursunuz, hemde tükürükteki asit oranını arttırarak gece boyu ağız içinde enfeksiyon birikmesini engellemiş olursunuz.

İçeriğinde bulundurduğu C vede A vitaminleri gözde oluşma ihtimal olan maküler dejenerasyon vede katarakt gibi rahatsızlıklara kalkan olmaktadır. Antioksidan ile de gözde iltihap birikimini önlemektedir.

Güçlü antioksidan sadece göz sağlığı değil, cilt sağlığını da olumlu yönde etkilemekte. Cildin deforme olmasını engelleyerek, kırışıklığı vede yaşlanmayı önlemektedir.

LİMON SUYUNU KİMLER TÜKETMEMELİ?

Vücuttaki tüm toksinlerin biriktiği vede atıldığı karaciğerin fonksiyonlarının çalışmaması vede bozulması oldukça tehlikelidir. Bu nedenle ek takviyeler ile karaciğerdeki fazla toksinleme temizlenmeli. Enzim faktörünü artıracak en etkili besin de limondur. Limon direk olarak aşırı çözücü madde içeriği ile su ile karıştırılarak tüketildiğinde daha etkilidir.

Vücut direncini etkileyen bağırsaklar da bazı yiyecekler vede içeceklerin atıkları ile dolunca, ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilmektedir. Bunlardan biri ise kolon hastalıklarıdır. Bu hastalıkların en ileri boyutu kolon kanseri olarak bilinmektedir. Bu nedenle her zaman iki bardak ılık suyun içine limon sıkıp, kahvaltıdan önce tükettiğiniz de, gün boyu tükettiğiniz besinlerdeki zararlı hücre veya bakterileri idrar yada dışkı yolu ile atabilirsiniz.

Limon Suyunun Faydaları Nelerdir Limon suyunu yüksek tansiyonu olan insanlar uzman hekime danışmadan tüketmemelidir. Emziren vede hamile annelerin de içmemesi gerekmektedir. Limon suyu, bazı ilaçların yan etkilerini tetiklediği için ilaçlardan en az 2 saat sonra içilmelidir. Cilt rengi açık olan kişilerin limonu yüz maskelerine kullandıklarında oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Eğerki sizin de limon suyunun faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Limon suyunun faydaları nelerdir, yazımızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfmaızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Bebekler Nasıl Uyur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − one =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2018 Kardesiz Blog Designed