Muz Kabuğunun Bilinmeyen Kullanım Alanları

Muz Kabuğunun Bilinmeyen Kullanım Alanları Muzun Sağlığa Faydaları, Muz kabuğunun kullanım alanlarını sizler için yazımız da derledik.

Muz Kabuğunun Bilinmeyen Kullanım Alanları Muzun Sağlığa Faydaları

Muz Kabuğunun Bilinmeyen Kullanım Alanları
Sayfa İçeriği: Muz Kabuğunun Bilinmeyen Kullanım Alanları, Muzun Sağlığa Faydaları, Muz Kabuğunun Kullanım Alanları, Muz Kabuğu Nerede Kullanılır, Muz Kabuğu Neye İyi Gelir, Muz Kabuğunun Yaralara Faydası, Muz Kabuğunun Cilt Yanıklarına Faydası, Muz Kabuğu İle Makyaj Temizleme

Muz kabuğunun bilinmeyen kullanım alanları ile ilgili bilinmesi gerekenleri siz değerli dostlarımız için yazımız da hazırladık. Muzun sağlığa faydaları hakkında merak ettiklerinizi yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Muz kabuğunun neye iyi geldiğini ve muz kabuğunun kullanım alanlarını sayfamızdan bulabilirsiniz. Peki muz kabuğunun bilinmeyen kullanım alanları nelerdir? detayları ile yazımız da paylaştık.

Muz, güneydoğu asya’da yetişmektedir. 3 çeşidi bulunan muz, içerdiği bol miktarda vitamin vede mineraller sayesin de vücudun enerji kaynağıdır. Muz, doğada bulunan en besleyici besindir. Aminosit, mineral vede protein bakımından oldukça zengindir. Sindirimi yavaş olan insanlar için muz tüketilmesi önerilmez. Çünkü muz içeriğin de bulunan bazı maddeler neden ile kabızlığa neden olabilmektedir. Muz, B1, C, B2, A ve E vitaminlerini içermektedir. Potasyum, fosfor, demir, kalsiyum, iyot vede sodyum gibi mineraller de muz da bol miktarda bulunmaktadır. Muz, potasyum bakımından en güçlü besindir. Terlemeyi de arttırarak kas vede kemiklerin daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Sinirleri yatıştırma da etkili olan muzu gece yatmadan bir saat önce tüketildiğinde daha rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olmaktadır. Muz kabuğunun da bilinmeyen kullanım alanları bulunmaktadır, sizler için bunları yazımız da derledik.

MUZ KABUĞUNUN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

Muz kabuğunu eğer tüm vücudunuza sürerseniz, ter kokusunu engellemiş olursunuz, hem de vücuttaki yağ oranını dengelemiş olursunuz.

Muz güçlü antiseptik özelliği ile makyaj temizleme de kabuğunu kullanabilir ve makyajınızı çıkarabilirsiniz.

Eğer şiddetli baş ağrınız bulunuyorsa, muz kabuğunu bir saate yakın alnınıza koyarak kısa süre içinde ağrının şiddetini azaltabilirsiniz.

Muz kabuğundaki sıvıyı tuvalet kağıdına damlatarak, tuvaletinizin güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.

Antibakteriyel etkisi ile diş fırçası yerine dişlerinize sürebilirsiniz. Burada enfeksiyonlu hücreleri azaltmanın yanı sıra, dişlerinizi de beyazlata bilirsiniz.

Muz kabuğunu cilt yanıkların da vücudunuza sürdüğünüz de bu durumun şiddetini azaltma da kullanabilirsiniz.

Muz Kabuğunun Bilinmeyen Kullanım Alanları, yazımız da hazırladığımız muz kabuğunun kullanım alanlarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki muz kabuğunun bilinmeyen kullanım alanları, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Muz kabuğunun kullanım alanları, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Papaya Meyvesi Neye İyi Gelir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 5 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed