Ördek Yumurtası Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Ördek Yumurtası Hangi Hastalıklara iyi Gelir? Ördek Yumurtası Yenir Mi? Ördek yumurtası faydaları ile ilgili bilmeniz gerekenler sayfamızda…

Ördek Yumurtası Hangi Hastalıklara İyi Gelir? Ördek Yumurtası Yenir Mi?

Ördek Yumurtası Hangi Hastalıklara iyi Gelir
Sayfa İçeriği: Ördek Yumurtası Hangi Hastalıklara İyi Gelir, Ördek Yumurtası Yenir Mi, Ördek Yumurtası Faydaları Nelerdir, Ördek Yumurtası Zararlı Mı, Ördek Yumurtası Faydalı Mıdır, Ördek Yumurtası Nerde Yetiştirilir, Ördek Yumurtası Nasıl Tüketilir

Ördek yumurtası hangi hastalıklara iyi gelir hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için yazımız da, hazırladığımız ördek yumurtası yenir mi? ile ilgili tüm merak edilenleri bulabilirsiniz. Ördek yumurtası faydaları nelerdir? hakkında bilinmeyenleri yazımızın devamına giderek öğrenebilirsiniz. Peki ördek yumurtası hangi hastalıklara iyi gelir?

Ördek yumurtası günümüz de yaygın bir yetiştirme tesisine sahip olmasa da, bazı köylülerin bunu pazar haline getirerek, büyük marketlere sattığı görülmektedir. Özellikle de organik olarak üretildiğ için tavuk yumurtasına göre piyasa da daha pahalı satılmaktadır. Çin vede uzak doğudaki diğer ülkelerde profesyonel olarak yetiştirilmektedir. Ördek yumurtası yurt dışında sağlık açısından tüketilmektedir. Ördek yumurtasının içinde en az 190 kalori bulunmakta vede eski insanların sağlıklarını borçlu oldukları sayılı gıdalar arasındadır. Ördek yumurtasının kabukları bile eski zamanlar da, kadınlar tarafından güzellik için kullanılırdı.

Ördek yumurtasının içinde bulunanlar, 13 gr protein, 1,45 gr karbonhidrat vede 14 gr yağ içermektedir. Bunlardan hariç ise, niasin, riboflavin, folik asit B6, omega 6 yağ asiti, A vitamini, omega 3 bakımından da oldukça zengin bulunmaktadır. Bu yumurtanın içinde yüksek oranda kolesterol bulunduğundan fazla tüketilmesi önerilmemektedir. Hafta da tüketilebileceği en fazla 3 adettir. Uzmanların görüşlerine göre 3 tane tüketilme en faydalı olandır. Ördek yumurtası da, tavuk yumurtası gibi haşlanabilir, kızartılabilir vede kek ile pastalara ilave edilebilmektedir.

ÖRDEK YUMURTASININ FAYDALARI NELERDİR?

A vitamini olarak oldukça zengin olan ördek yumurtası, genellikle göz kuruluğunu engellemektedir.

İçinde barındırdığı omega 3 yağ asidi ile sinirleri yatıştırarak yorgunluk vede depresyon rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Sinir sisteminde deform olan hücreleri yenilerek, sinir sinyallerinin beyne sağlıklı şekilde ulaşmasını da sağlamaktadır.

Ördek yumurtası, kanda birtek oksijen seviyesini değil, aynı zamanda şeker düzeyini de kontrol etmektedir. İnsülin direncini azaltmakta vede sağlıklı bir kan akışını sağlamakla birlikte felç vede kalp gibi sorunların önüne geçmektedir.

Ördek yumurtası yüksek miktarda antioksidan içerdiğinden bağışıklığa nüfuz etmiş hücreleri iyileştirerek bağışıklığı güçlendirmektedir. Vücudu hastalıklara karşı güçlendirerek, direncini arttırmaktadır.

Selenyum vede demir gibi trioid hormonun salgılanması için gerekli maddeler bakımından zengindir. Ördek yumurtası düzeli olarak hormon salınımına destek vermektedir. Bu özelliği ile kanın ihtiyacı olan oksijen oranını da desteklemektedir. Vücut içindeki yağı enerjiye çevirerek kilo alımını önleyerek, gün boyu dinç kalmayı da desteklemektedir.

Ördek yumurtası protein bakımından oldukça zengin besindir. Kısa süre içinde, organların vede dokuların yenilenmesini desteklediği için büyüme vede egenlik çağındaki çocukların hatta hamile k

Son zamanlar da merak edilen, ördek yumurtasının zararı var mı? gibi soruların cevabı da bir çok insan tarafından araştırılmaktadır. Ördek yumurtası içeriğin de bulundurduğu yüksek kolesterol sebebi ile sınırlı olarak tüketilmelidir. Yoksa vücuda fayda sağlayacağının yanı sıra zararlı hal almaktadır. Protein bakımından da oldukça zengin olduğundan, insan vüudun da bağışıklıkta farklı bakteri olarak algıyıp, alerjiye neden olabilmektedir. Ördek yumurtasını mutlaka taze tüketmelisiniz. Eğerki bekletildiğin de tüm özelliğini kaybetmektedir. Ördek yumurtasının kabukları yumuşak olduğu için, yıkanmadan tüketilmeli, eğerki yıkanırsa içeriğine havada bulunan bakteriler karışabilmektedir.

Ördek Yumurtası Hangi Hastalıklara İyi Gelir, yazımız da hazırladığımız ördek yumurtası hangi hastalıklara iyi gelir öğrenebilirsiniz. Eğerki sizin de ördek yumurtası hangi hastalıklara iyi gelir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Ördek yumurtası hangi hastalıklara iyi gelir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ekmeklerin Bayatlamaması İçin Öneriler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 16 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed