Preeklampsi Nasıl Engellenir?

Preeklampsi Nasıl Engellenir? Preeklampsinin Nedenleri Nelerdir? Preeklampsi nedir? Hakkında bilmeniz gereken bazı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Preeklampsi Nasıl Engellenir? Preeklampsinin Nedenleri Nelerdir?

Preeklampsi Nasıl Engellenir
Sayfa İçeriği: Preeklampsi Nasıl Engellenir

Gebelik döneminde özellikle de bilinen risk faktörlerine sahip iseniz dikkat etmeniz gereken ciddi hastalıklardan biride preeklampsi rahatsızlığıdır. Hamile kadınların %2 ile %8’ini etkilediği görülmektedir. Yazımızın içeriğin de siz değerli dostlarımız için preeklampsi nedenlerini ve preeklampsi nedir? İle ilgili bilgileri derledik. Sizde yazımızın devamına giderek preeklampsi rahatsızlığı ile ilgili bir çok bilgilere ulaşabilirsiniz. Peki preeklampsi nasıl engellenir?

Hamileliğin 20. haftasından sonra preeklampsi ikinci üç ay veya üçüncü üç ayda meydana gelen kan basıncı bozukluğudur. Postpartum eklampsi ismi verilen aynı hastalık doğum sonrası da meydana çıkabilmektedir. Yüksek tansiyon bu rahatsızlıkta hızla meydana gelebilir veya kan basıncında yavaş vede sürekli artış görülebilmektedir. Hastalık hafiften, şiddetliye değişim göstermektedir. Uzman hekim doğum öncesi ziyaretleriniz de düzenli şekilde preeklampsi rahatsızlığını kontrol edecek vede gerekli ise tedavi edecektir. Preeklampsi hastalığı bulunan çoğu kadın sağlıklı bebekler dünyaya getirmektedir. Yazımızın devamına giderek preeklampsi nasıl engellenir? ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Preeklampsi engellenmesi, tercihen hamile kalmadan önce risk faktörlerini öğrenip ele almaktır. Mesela, yüksek tansiyon kontrol altına alınmalı, gerekiyor ise kilo verilmelidir. Diyabet hastalığınız var ise gebelik öncesi bu rahatsızlığı kontrol altına almalısınız. Risk faktörlerinden birine sahip iseniz ve hamile kalmışsanız uzman hekim size atmanız gereken en iyi adımlar konusunda öneriler sunacaktır. Doktorların bazıları eğer ki risk altında iseniz hamileliğiniz boyunca düşük dozda aspirin almanızı tavsiye etmektedir. Her hangi bir ilaç kullanmadan önce mutlaka uzman hekime danışmanız gerekmektedir.

Preeklampsi Nedenleri Nelerdir?

Preeklampsi Semptomları Nelerdir?

Ani kilo artışı.
Nefes almakta zorluk.
Yüzde vede ellerde ani şişlik.
İdrara çıkma sayısının düşmesi.
Baş dönmesi vede kusma.
Noktalar görmek vede görmede bozukluk yaşanması.
Karnın üst bölgesi veya omuzlarda ağrı.
İnatçı baş ağrısı.

Preeklampsi Nedir
Preeklampsi Nedir

Preeklampsi Nedenleri

Obez kategorisinde olmak.
İlk hamileliğiniz.
İki gebelik arasında 2 yıldan az veya 10 yıldan fazla zaman olması.
40 yaşın üzerinde olmak.
Bebeğiniz tüp bebek ise.
İkiz, üçüz veya daha fazla bebek taşıyor iseniz.
Yüksek tansiyon veya böbrek hastalığı geçmişiniz var ise.
Aileniz de preeklampsi geçmişi varsa.
Bir önceki hamileliğinizde preeklampsi rahatsızlığı geçirdiyseniz.
Kan pıhtılaşma bozukluğu, diyabet, deri veremi veya migren rahatsızlığınız bulunuyorsa.

Preeklampsi Nasıl Engellenir, preeklampsi rahatsızlığı uzman hekimin izleyebileceği vede yönetebileceği ender yaşanan ve tedavi edilebilir hastalıktır. Bu rahatsızlığı yaşayan kadınların çoğunun sağlıklı bebekleri olduğunu, bunu bilmeniz vede hamileliğiniz boyunca dikkat etmeniz gereken pek çok riskten sadece bir tanesi olduğunu hatırlamalısınız. Eğer sizin de preeklampsi nasıl engellenir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Preeklampsi nasıl engellenir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da preeklampsi engelleme ve preeklampsi nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kemik İltihabı Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed