Şah Damarı Daralması Belirtileri Nelerdir?

Şah Damarı Daralması Belirtileri Nelerdir? Şah Damarı Neden Daralır? Şah damarı daralması ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Şah Damarı Daralması Belirtileri Nelerdir? Şah Damarı Neden Daralır?

Şah Damarı Daralması Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Şah Damarı Daralması Belirtileri Nelerdir, Şah Damarı Neden Daralır, Şah Damarı Daralması Belirtileri, Şah Damarı Daralması Neden Olur, Şah Damarı Daralması Tedavisi, Şah Damarı Daralması Nedir, Şah Damarı Daralması Ölümcül Müdür

Şah damarı daralması belirtileri nelerdir ile ilgili bilinmesi gerekenleri vede şah damarı neden daralır? hakkında merak edilenleri yazımız da hazırladık. Sizde şah damarı daralması hakkında tüm merak ettiklerinizi sayfamızdan bulabilirsiniz. Şah damarı daralması nedenleri vede tedavisi hakkında tüm herşeye dair sayfamızın devamından ulaşabilirsiniz.

Şah damarı daralmasına dair bilinmeyenler, boynun iki tarafında yer alan vede beyin ihtiyacı olan oksijeni karşılayan damara şah damarı denmektedir. Şah damarı bazı nedenlerden dolayı daralmaktadır. Şah damarı daralması ciddi bir çok sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Örneğin, felç geçirme yada ölümle bile sonuçlanabilmektedir. Şah damarı neden daralır? ile tüm merak ettiklerinizi sayfamızda derledik.

ŞAH DAMARI DARALMASI NEDİR?

Karotis olarak bilimde bilinen, bu sorun genellikle ileri yaşlarda görülmektedir. Damarda yaşana bilen ani sertlik veya sağlısız beslenme ve düşük yaşam kalitesine bağlı olarak damarların yağdan dolayı tıkanması gibi sebeplerden dolayı daralmaktadır. Kaza veya darp gibi durumlarda bu bölge darbe travmasına maruz kalması sonucu oluşan hasarda neden olabilmektedir. Şah damarı daralması yavaş yavaş ilerlemektedir.

ŞAH DAMARI DARALMASI TEDAVİSİ

Şah damarı daraldığında, beyin yeterli kadar oksijen alamaz, bu durum ise ölümle sonuçlanabilir. Bu sebeple, belirtiler fark edilir edilmez hemen uzman hekim tarafından muayene edilmelidir. Tedavideki ilk müdahale genellikle daralmanın nedeni vede oluşan daralma nasıl ortadan kaldırılır bu kontrol edilmektedir. Uzman hekim tarafından ilaç tedavisi ile damar genişletilmeye çalışılır aynı zamanda beynin oksijen seviyesi arttırılır. İlaç tedavisi olumlu sonuçlanmadığın da ise ameliyat edilir. Ameliyatta hastanın felç riski azaltılmaya çalışılır. Damar mikroplardan temizlenmeye çalışılır. Tüm önlemler alınarak, hastanın damarı genişletilir.

ŞAH DAMARI DARALMASI BELİRTİLERİ

Gözlerde görme kaybı, gözlerde bulanık görme.
Yüzdeki cildin esnekliğini tamamen kaybetmesi.
Kol, el vede bacaklarda uyuşma harekette yavaşlık.
Yüz kemikleri vede kaslarında kasılma, sinirsel ağrılar.
Çene kemiğinin hareket edemediğinden dolayı, konuşmada güçlük çekme.
Şiddetli baş ağrısı gibi belirtiler şah damarı daralmasında görülebilir.

Şah Damarı Daralması Belirtileri Nelerdir, yazımız da şah damarı daralması hakkında bilmeniz gereken nedenleri bulabilirsiniz. Şah damarı daralması belirtileri nelerdir yazımız hakkında kafanıza takılan soruları bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Şah damarı daralması belirtileri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kimyon Nasıl Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed