Sinupret Şurup Nasıl Kullanılır?

Sinupret Şurup Nasıl Kullanılır? Sinupret Şurup Ne İşe Yarar?, Sinupret şurup nedir? İle ilgili bilmeniz gereken bazı bilgileri yazımızda derledik.

Sinupret Şurup Nasıl Kullanılır? Sinupret Şurup Ne İşe Yarar?

Sinupret Şurup Nasıl Kullanılır
Sayfa İçeriği: Sinupret Şurup Nasıl Kullanılır

Sinupret şurupun çocuklara, bebeklere ve yetişkinlere yönelik olduğuna dair bilgi yeterli veri henüz mevcut olmadığından, 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Eğerki etken maddelerine ya da yardımcı maddelerinden herhangi birine karşı duyarlılığınız varsa, kullanmadan önce eczaneye ya da hekiminize danışınız. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için sinupret şurup nedir? ve sinupret şurup ne işe yarar?, sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Sinupret şurup nasıl kullanılır?

Hasta kişide burun kanaması, şiddetli ağrı, yüksek ateş, iltihaplı burun akıntısı, görme bozukluğu, asimetrik orta yüz ya da gözlerde veya yüzde uyuşma var ise, diferansiyel teşhis ve tıbbi tedavi gereklidir. Eğerki belirtiler 14 günden daha uzun sürer ise, daha kötüleşirse ya d düzenli olarak tekrar ediyorsa hekiminize danışınız. Mide rahatsızlığı olduğu bilinen ve mide hassasiyeti olan bireylerin bu tıbbi ürünü kullanır iken, özel dikkat göstermesi lazım. Sinupret şurup, gerekir ise yemeklerden sonra bir bardak su ile birlikte alınmalıdır.

Sinupret şurup yiyeceklerle, içeceklerle ya da yemeklerden bağımsız olarak alınabilmektedir. Gebelikte bu şurubu kullanmadan önce, hekiminize veya eczacınıza danışınız. Sinupret şurupn gebelik esnasında kullanımına ilişkin yeterli veri olmadığından kullanımı tavsiye edilmemektedir. Sinupret şurupun etkin maddelerinin, metabolitlerinin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirme dönemine ilişkin yeterli veri olmadığından kullanımı tavsiye edilmemektedir. Eğerki reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız ya da son zamanlarda kullandı iseniz, hekiminize ya da eczacınıza bunlar hakkında bilgi veriniz. Yazımızın devamına giderek sinupret şurup ila ilgili bilmeniz gereken daha fazla biglilere, ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Sinupret Şurup Ne İşe Yarar?

Sinupret Şurup Kullanımı

Bu şurubu kullanır iken, her zaman hekiminizin talimatlarına kesin olarak uyunuz. Emin olmadığınzda, hekiminize ya da eczacınıza danışınız. Eğerki sinupret şurupun etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğu izlenimine sahip iseniz, hekiminiz veya eczacınıza danışınız.

2 Yaş altı çocuklar; Bu tıbbi ürünün, 2 yaş altı çocuklarda kullanımı bulunmamaktadır.
2 ila 5 yaşındaki çocuklar; Tek doz: 2.1 ml = 2.5 g Günlük doz: 6.3 ml = 7.5 g (3 defa 2.1 ml)
6 ila 11 yaşındaki çocuklar; Tek doz: 3.5 ml = 4.2 g Günlük doz: 10.5 ml = 12.6 g (3 defa 3.5 ml)
Yetişkinler ve 12 yaşından büyük gençler; Tek doz: 7.0 ml = 8.4 g Günlük doz: 21.0 ml = 25.2 g (3 defa 7.0 ml)

Sinupret Şurup Ne Kadar Kullanılır
Sinupret Şurup Ne Kadar Kullanılır

Sinupret şurupun, 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanıma ilişkin yeterli çalışma yoktur. Bu neden ile, bu tıbbi ürün 2 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Şurup ile birlikte sunulan ölçü kabını kullanarak günde 3 kez, sabah, öğle ve akşam seyrelmeden ya da az su ile karıştırarak alınız. Gerekir ise, bir bardak suyla da alınabilmektedir. Yemeklerle, içeceklerle ya da öğün aralarında alınabilmektedir. Eğer mide hassasiyetiniz var ise, şurubu yemeklerden sonra alınması önerilmektedir. Şurubu kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Doktorunuz tarafından başka bir şekilde önerilmediyse, uygulama süresi 7 ila 14 gündür. Eğerki iyileşme görülmez ise, hekiminize danışınız.

Sinupret Şurup Yan Etkileri Var Mı?

Kullanmanız gerekenden daha fazla sinupret şurup kullandı iseniz, hekiminiz ile iletişime geçiniz. Hekiminiz gerekli önlemelre karar verecektir. Unuttuğunuz dozu tamamlamak için, kesinlikle çift doz almayınız. Şurubu kullanma talimatında belirtildiği biçimde ya da hekiminizin size reçete ettiği şekilde kullanmaya dikkat ediniz. Sinupret şurup ile tedavinin kesilmesi genelde olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Eğer bu tıbbi ürünün kullanımına ilişkin sorularınız bulunuyor ise, hekiminiz ya da eczacınıza danışınız.

Sinupret Şurup Nasıl Kullanılır, eğer ki sizin sinupret şurup nasıl kullanılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sinupret şurup nasıl kullanılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı sinupret şurup nasıl kullanılır, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Hiperkeratoz Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed