Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir? Siyah Sarımsak Neye İyi Gelir? Siyah sarımsağın faydalarını siz değerli dostlarımız için yazımız da düzenledik.

Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir? Siyah Sarımsak Neye İyi Gelir?

Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir, Siyah Sarımsak Neye İyi Gelir, Siyah Sarımsak Ne İşe Yarar, Siyah Sarımsak Nerede Yetişir, Siyah Sarımsak Nasıl Üretilir, Siyah Sarımsak Nedir, Siyah Sarımsağın Zararları Var Mı

Siyah sarımsağın faydaları nelerdir ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da derledik. Siyah sarımsak neye iyi gelir? Hakkında merak ettiğiniz tüm her şeyi yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Siz de siyah sarımsak nedir? ve Siyah sarımsak ne işe yarar? Sorularının cevaplarına sayfamızdan yardım alarak öğrenebilirsiniz. Siyah sarımsağın faydaları nelerdir? Detayları ile yazımızda paylaştık.

Siyah sarımsak, kastamnu taşköprü de yer almaktadır. Başka bir benzeri olmayan bu sarımsak özellikle kore vede çin’de uzun yaşamanın kaynağı olarak geçmektedir. Antioksidan özellik ile insan sağlığına bir çok faydası bulunan siyah sarımsağın tam bir vitamin vede mineral deposu olduğu bilinmektedir. Bu sarımsak normal sarımsağın kurutulmasıyla elde edilmektedir. Sizde eğer sarımsağın tadından hoşnut değilseniz, siyah sarımsağı sevebilirsiniz. Bu sarımsakta şeker oranı diğer sarımsağa göre daha fazladır. Siyah sarımsağı tüketirken kurutulmuş meyve tadı alırsınız. Sizde siyah sarımsak ile ilgili tüm bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

SİYAH SARIMSAK NE İŞE YARAR?

SİYAH SARIMSAK NEYE İYİ GELİR?

Bİçeriğin de barındırdığı B1, C, B6 vitamini, fosfor, kalsiyum, manganez, allil sülfür, kükürt vede oleum allicine bulundurmaktadır. İçerinde bulunan oleum allicine maddesi, penisilinin aktivitesine eşit olmaktadır. Antioksidan, antiseptik, antifungal, antiviral vede antibakteriyel bileşenleri barındırmaktadır. Siyah sarımsak fermantasyon işlemi sayesinde kansere karşı önemli etki sağlamaktadır. Kolesterol seviyesini düşürmekte ve antiseptik özelliği ile vücudunuzu koruma altına almaktadır. Kronik hastalıklara dolaşım sistemi hastalarına vede alzheimer hastalıklarına karşı oldukça etkilidir.

Beyaz sarımsak da yer alan antibiotik vede anti-fungal özelliği allicin maddesi siyah sarımsakta fermentasyon sonucu S-Ally1 cysteine (SAC) maddesi haline gelmektedir. Beyaz sarımsakta 0,30 mg/gr iken siyah sarımsakta SAC maddesi 5,80 mg/gr seviyelerine çıkmaktadır. Bu oran yaklaşık olarak 19-20 kat fazla oranlarda seyretmektedir.

60 gün süre ile beyaz sarımsak belirli nem vede ısı koşulları altında kurutulmaktadır. Bu işlem ile dişleri beyaz halde olan sarımsak siyah hale dönüşmektedir. İşlem sarımsağın içerisinde yer alan faydalı madde oranını arttırarak daha sağlıklı hale gelmesini sağlar. Siyah sarımsak da diğer beyaz sarımsak da olduğu gibi tamamen doğal bir besin kaynağı sunmaktadır. İşlem neticesin de sarımsağın içeriğin de keskin kokusunu belirleyen alliin vede allicin azalır. Böylelikle istenmeyen kokusunu vede tadındaki acılığını kaybetmektedir. Eğer normal sarımsağın tadını sevmiyorsanız, siyah sarımsağı daha çok sevebilirsiniz. Çünkü siyah sarımsağın tadı adeta kurutulmuş meyve tadındadır. Siyah sarımsak ağız kokusuna da yol açmaz, şekerli vede tütsülenmiş lezzeti bulunmaktadır.

SİYAH SARIMSAĞIN FAYDALARI

Enfeksiyonu engeller.
Hücreleri yeniler.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Beyaz sarımsağa göre daha fazla antioksidan içermektedir.
Hepatoprotektif etkilidir.
Diyabet semptomlarını iyileştirir.
Kansere karşı koruyucudur.
Beyaz sarımsağa göre daha fazla antioksidan içermektedir.
Damar sertliğine karşı tedavi edici özelliğe sahiptir. Kalp ve damar sağlığını da korur.
Hafıza bozuklukları semptomlarını azaltmaktadır.
Beyin hücrelerini serbest radikal hasarına karşı korumaktadır.
Yorgunluğu önler.
Kronik böbrek sorunlarında tedavinin toksik etkisini azaltır.
Sindirim vede dolaşımı arttırır.
Doğal mide koruyucudur.
Antialerjiktir.
Yaşlanmayı geciktirir.
Saç vede cilt sağlığını korur.
Tansiyonu düzenlemeye yardım eder.
Serbest radikallerin vücudumuza vede cildimize vermiş olduğu zararları önler.
Alzheimer vede romatoid artrit, kronik hastalıklar ve dolaşım sistemi hastalıklarını engelleyici vede tedavi edici özelliği bulunmaktadır.

SİYAH SARIMSAĞIN ZARARLARI VAR MI?

Siyah sarımsak eğer aşırı tüketilmediği takdirde sağlık açısından bir sorun yaratmaz. Yalnız farklı rahatsızlıkları vede düzenli ilaç kullanımları olanların ayrıca hamile vede emziren annelerin uzman hekim onaylı kullanmaları gerekmektedir.

Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız siyah sarımsağın faydalarını bulabilirsiniz. Sizin de eğer ki siyah sarımsağın faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Siyah sarımsağın faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Köpüklü Sabun Yapmanın Püf Noktaları

One thought on “Siyah Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed