Sol Göz Atması Nedenleri Nelerdir?

Sol Göz Atması Nedenleri Nelerdir? Sol Göz Seyirmesi Neden Olur? Göz atması yani göz seyirmesi bazı durumlar da kişiyi baya rahatsız etmektedir.

Sol Göz Atması Nedenleri Nelerdir? Sol Göz Seyirmesi Neden Olur?

Sol Göz Atması Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Sol Göz Atması Nedenleri Nelerdir, Sol Göz Seyirmesi Neden Olur, Sol Göz Atması Sebepleri, Sol Göz Seyirmesi İçin Hangi Doktora Gidilir, Sol Göz Seyirmesi Neden Kaynaklanır, Sol Göz Seyirmesi Nasıl Geçer, Sol Göz Kapağı Seyirmesi Nasıl Tedavi Yapılır, Sol Göz Atması Neden Olur

Sol göz atması nedenleri nelerdir ile ilgili merak edilenler vede sol göz seyirmesi neden olur hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız sol göz seyirmesi neden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. Blefarospazm olarak bilinen göz seyirmesi göz kapağının iki dakika boyunca her bir kaç saniye de bir istemsiz şekilde hareket etmesi ile olmaktadır. Sol göz seyirmesi genellikle uykusuzluktan, d vitamini eksikliğinden yada magnezyım eksikliğine kadar bir çok nedenlerden kaynaklanabilmekte.

Sol göz atması nedenleri bir çok kez stres olaylarındanda kaynaklanabilmektedir. Sol göz seyirmesi tedavisi uzman hekim tarafından bakıldığında belli olmaktadır. Eğerki bir hastalık belirtisi altında yatmıyorsa, verilen ilaçlar doğrultusunda geçirilebilmektedir.

Peki sol göz atması nedenleri nelerdir? Sol göz seyirmesi neden olur? Sol göz seyirmesi gibi rahatsızlıktan şikayetci iseniz sizde göz doktoruna gitmelisiniz. Uzman hekiminiz göz atması ile yaşadığınız diğer sağlık sorunlarını değerlendirerek vede gerekli tedaviyi uygulayacaktır. Göz seyirmeleri genellikle yorgunluk vede strese dayalı artmaktadır. Bu gibi durumların dışında sizi çok ciddi şekilde rahatsız ediyor ise bir nörolog yada beyin cerrahi uzmanına giderek beyin mr görüntüleme yaptırmanız da fayda vardır. Zaman zaman geçmek bilmeyen uzun süreli olarak devam eden göz seyirmelerinin altında başka bir hastalığın da olmadığından doktorunuz emin olursa tedavi için botulinum enjeksiyonu yapabilir. Bu yöntem genellikle kalıcı olarak göz seyirmesini önlemektedir.

SOL GÖZ ATMASI SEBEPLERİ

D vitamini eksikliği.
Alerji.
Stres.
Yorgunluk.
Kornea yada göz kapağı iltihabı.
B12 vitamini eksikliği.
Bazal ganglia gibi nörolojik hastalıklar.

Kalsiyym emilimine yardımcı d vitamini kas kasılması vede rahatlamasın da önemlidir. D vitamini eksikliği yetersiz kaldığında kalsiyum emilimini azaltarak sol göz de atma sorunu ortaya çıkmaktadır. Her kişinin stres türü beden de farklı tepki sunmaktadır. Sol göz seyirmesi de vücudun strese verdiği tepkilerden olabilir. Yorgunluk vede uykusuzluk da sol gözde seyirmeye yol açabilir. Aşırı derece alkol vede kafein alımının sol göz seyirmesine yol açması uzmanlar tarafından belirtilmiştir. B12 vitamini eksikliği de gözde seyirmeye neden olabilmektedir.

SOL GÖZ SEYİRMESİNDEN KURTULMAK İÇİN ÖNERİLER

Uykunuzu düzenli vede yeterli alın. Günde en az 8 saat uyuyun.

Sizi üzen vede stresten uzak durun.

Kola, kahve, çay önemli şekilde kafein kaynağıdır. Kafeini çok tüketmeyin.

Pamuk yardımı ile ılıktan az sıcak suyla ıslatıp sıkın vede bir müddet pamuğu göz kapağınız da tutun. Ilık kompres uygulama yöntemi göz kaslarınızı rahatlatmakta vede göz seyirmesinin geçmesine yardımcı olmaktadır.

Eğerki göz atması sorununuz nedeni B12 vitamini yada D vitamini ise doktorunuzun reçete yapacağı vitamin ilaçlarını kullanmaya devam etmelisiniz.

Sol Göz Atması Nedenleri Nelerdir, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımızdan ulaşabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz. Sol göz atması nedenleri nelerdir yazımız hakkında eğerki sormak istedikleriniz varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sol göz atması nedenleri nelerdir sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kabaran Saçlara Doğal Yöntemler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed