Sol Karın Ağrısı Neden Olur?

Sol Karın Ağrısı Neden Olur? Sol Alt Karın Ağrısı Neyin Belirtisi, Her insan günlük yaşamın da karın ağrısı yaşamaktadır, peki sebepleri nelerdir?

Sol Karın Ağrısı Neden Olur? Sol Alt Karın Ağrısı Neyin Belirtisi

Sol Karın Ağrısı Neden Olur
Sayfa İçeriği: Sol Karın Ağrısı Neden Olur, Sol Alt Karın Ağrısı Neyin Belirtisi, Sol Alt Karın Ağrısı Belirtileri, Sol Alt Karın Ağrısı Nedenleri, Sol Alt Karın Ağrısı, Sol Alt Karın Ağrısı Nasıl Geçer, Karnın Sol Tarafında Ağrı Ve Şişlik, Sol Arka Boşlukta Ağrı, Karnın Sol Tarafında Ağrı Nasıl Geçer, Karnın Sol Alt Tarafında Ağrı Nasıl Geçer, Karnın Sol Tarafında Dolgunluk Hiss

Bir çok insan günlük yaşamın da, karşılaşmış olduğu karın ağrısı sorunları oldukça yaşam kalitesini düşürmektedir. Peki karın ağrısının başlıca sebepleri nelerdir? Yazımız da sizin için hazırladığımız Sol karın ağrısı nedenleri? vede Sol alt karın ağrısı neyin belirtisi hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Bir çok sebepten dolayı sol karın ağrısı yaşanmaktadır. İnsanların bilinçlenmesi için ise hazırladığımız karın sol tarafı ağrısı nedenleri vede ağrının neden olduğu hakkında bilgileri sayfamız da hazırladık.

Sol karın ağrısı bir çok sebepden dolayı ağrıdığını yazımız da söylemiştik bunların başında ise, enfeksiyonlar gelmektedir. İltihabi bağırsak sendromu ise, görülebilecek diğer sol karın ağrılarının başka sebeplerindendir. Peki sol karın ağrısı sebepleri nelerdir? gelin birlikte maddeler halinde bakalım.

SOL KARIN AĞRISI NEDENLERİ

Tifo, Kronik kabızlık.
Poems sendromu, Bağırsak polipleri.
Orak hücre hastalığı, Porfiri.
Genetik anjoödem, Adezyonlar.
Mide kanseri, Lenfoma.
Miyofasiyal ağrı sendrumu, Sol alt loğpta zatürre.
Bağırsak tıkanıklığı, Sol testis torsiyonu.
Çölyak hastalığı, Scarlet ateşi yada enfeksiyöz mononükleoz.
Milyomlar, Ülseratif kolit.
Besin alerjisi, pankreatit.
Gastrit vede mide ekşimesi, Pelvik iltihabı hastalık.
Uterin fibroidi, İdrar yolu enfeksiyonu.
Zona, Pelvik iltihabı hastalık.
Yumurtalık kistleri.
Adet krampları, Böbrek taşı.
Endometriozis, Karın veya pelvik kanseri.
Mide fıtığı.
İltihabı bağırsak hastalığı.
İltihabi bağırsak sendromu.
Laktoz alerjisi gibi gıda alerjileri.
Divertikülit, Kronik kabızlık.
Gastrointestinal sistemin bakteriyel,parazitlik yada viral enfeksiyon.
Böbrek ve mesane enfeksiyonu, İltihabı bağırsak sendromu.

Sol karın ağrısınıın diğer nedenleri arasın da kabızlıkta gelmektedir. Kabızlığın en yaygın belirtileri ise, lifli gıdaların tüketilmesi, stres vede vücudun susuz kalması gibi görünmektedir. Belirtileri, kramplar,rahatsızlık hissi vede karın ağrısıdır. Sol karın ağrısının bir diğer yaygın nedenlerinden biri de gastroözofageal reflü hastalığıdır. Bu hastalığın oluş nedeni ise, mide asidinin yemek borusuna geri gelmesidir.

Sindirim sistemininizdeki bir çok sorun da sol karın ağrısına neden olmaktadır. Aşırı derece alkol kullanan birisinin yada böbrek taşı olan birisi pankreas iltihabı yaşama ihtimaliniz yüksektir. Böbrek taşları oluşumu yüksek düzeyde kalsiyum yada ürik asit olduğunda meydana gelmektedir. Vücudunuzun susuz kalması da bu duruma sebep olan büyük faktörlerden birisidir. Bağırsaklarda iltihaplanma crohn hastalığıdır. Kronik olarak vede teşhisi de kolay değildir. Sol karın ağrınız bu durumu gösteriyor olabilir.

SOL KARIN AĞRISI İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Sıcak su torbası kullanmak.
Papatya kullanmak.
Nane kullanmak.
Elma sirkesi kullanmak.

Sol karın ağrısı yaşayan insanlar doğal yöntemleri kullanmadan önce doktora danışmalıdır. Öncelikle sol karın ağrısının neden kaynaklandığı öğrenilmeli vede ona göre uygulamalarda bulunmalıdır. Eğerki hafif sol karın ağrınız varsa, yukarda belirttiğimiz doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Sol Karın Ağrısı Neden Olur, hakkında merak edilenleri yazımız da bulabilir vede sol karın ağrısı sebeplerini öğrenebilirsiniz. Sol karın ağrısı neden olur sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tavuk Köftesi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed