Sol Kol Uyuşması Nedenleri Nelerdir?

Sol Kol Uyuşması Nedenleri Nelerdir? Sol Kol Uyuşması Nasıl Geçer? Sol kol karıncalanması neden olur? Hakkında merak edilenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Sol Kol Uyuşması Nedenleri Nelerdir? Sol Kol Uyuşması Nasıl Geçer?

Sol Kol Uyuşması Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Sol Kol Uyuşması Nedenleri Nelerdir

Sol kol uyuşması ile ilgili günümüz de bir çok merak edilenler akıllar da soru işareti bırakmaktadır. Sol kol uyuşması kalp krizinin habercisi mi? Sol kol uyuşması nasıl geçer? Soruları ile ilgili bazı cevapları da yazımızın içeriğin de ayrıntılı olarak, siz değerli dostlarımıza hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek, sol kol uyuşması vede sol kol karıncalanması ile ilgili tüm merak edilenlere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz. Peki sol kol uyuşması nedenleri nelerdir?

Sinir sistemi, tüm vücut sistemin de birbirine bağlantılıdır ve bunlar bazen kasılmalar yaşamakta bu da vücudun çeşitli bölgelerin de ağrılara neden olur. Bilim literatürün de sol kol uyuşması ya da sol kol karıncalanmasının sinirlerin hasar alması ya da boyun fıtığına bağlı bir sorun olarak geçmektedir. Sol kola giden sinirlerin darbe alması veya ağır yük kaldırması gibi sorunlar yaşandıktan sonra zedelenmektedir. Bununla birlikte kaslar da ve kemikler de uyuşma yani karıncalanma oluşmaktadır. Omuz kısmının altından parmak uçlarına kadar yaşanan bu sorun kişinin yaşam kalitesini de olumsuz yönde düşürür. Kasılmalar ile birlikte kendini gösteren ağrılar el hareketlerini de kısıtlamakta. Genellikle daha çok kadınlar da görülen sol kol uyuşmasının nedenleri arasın da, sol elde sürekli olarak takılan evlilik yüzüğünün sinirlere yapmış olduğu baskıdır. Bir iş yapıldığın da sol kısma daha fazla ağırlık verilmekte, bu da diğer nedenler arasında yer almaktadır. Siz de sol kol uyuşması ya da sol kol karıncalanması nedenleri ile ilgili daha fazla bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Sol Kol Karıncalanması Neden Olur?

Sol Kol Karıncalanması Nedenleri

Kandaki şeker oranındaki düzensizlik.
Sindirim sistemin de görülen bazı bozukluk.
Trafik kazası gibi durumlar da sol tarafın ağır darbe alması.
Sinir sistemin de meydana gelen hasarlı hastalıklar; romatizma ve migren.
Beyne giden damarlar da tıkanmalar.
Depresyon vede stres gibi psikolojik sorunlar.
Vücutta fazla enfeksiyon olması.
Sürekli olarak aynı pozisyon da uzanmak.
Aşırı soğuk ya da aşırı sıcak ortamlar da bulunma.
Vücut genelin de görülen özellik ile D, C ve A vitamini eksikliklerinin yanı sıra magnezyum evde potasyum eksikliği.

Sol Kol Uyuşması Nasıl Geçer?

Sol Kol Karıncalanması Tedavisi
Sol Kol Karıncalanması Tedavisi

Kaslar vede sinirlere bağlı yaşanan bu rahatsızlık bir süre sonra diğer hareket merkezlerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Uzun süreli devam etmiyor ise, evde bazı yöntemler ile bu durum tedavi altına alınabilir. Yalnız sık sık görülen bir durum ise, fazla müdahale etmeden uzmana görülmekte yarar var. Soğuk veya sıcak havlu uygulanması. Çay ağacı veya nane gibi ferahlatıcı besinlerin barındırdığı yağ ya da kremler bölgeye masaj yapılarak sürülebilir. Bunun yanı sıra kas gevşetici krem veya ilaçta kullanabilirsiniz. Kesinlikle uyuşmanın yaşandığı bölgenin üzerinde uzanmayın. Uzun süre geçmeyen sol kol uyuşması için mutlaka doktora danışın.

Sol Kol Uyuşması Nedenleri Nelerdir, sol kol uyuşması aslında genellikle kalp krizi ile bağlantılı olarak görülmektedir. Eğer sol kol uyuşmasını takip eden göğüs sıkışması, ensede ağrı, baş dönmesi vede mide bulantısı gibi belirtiler kalp krizi habercisi olabilir. Yalnız sol kol uyuşması başka durumlar sonucunda da gelişebilir. Bu nedenle öncesindeki durumlar kontrol edilmelidir. Eğer sizin de sol kol uyuşması nedenleri nelerdir, yazımız hakkın da sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Sol kol uyuşması nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da sol kol uyuşması nedenleri veya sol kol karıncalanması nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Karnabahar Köftesi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed