Tırnak Düşmesi Neden Olur?

Tırnak Düşmesi Neden Olur? Yeni Tırnak Tekrar Çıkar Mı? Tırnak düştükten sonra ne zaman çıkar? İle ilgili bilmeniz gereken, bilgileri yazımızda derledik.

Tırnak Düşmesi Neden Olur? Yeni Tırnak Tekrar Çıkar Mı?

Tırnak Düşmesi Neden Olur
Sayfa İçeriği: Tırnak Düşmesi Neden Olur

El vede ayaklarda bulunan tırnakların, tırnak yatağıdnan kopma durumu onikoliz olarak isimlendirilmektedir. Bu durum riski olan sağlık sorunu değildir. Yalnız oluştuğu durumlarda, başka bir hastalığın habercisi de olabilmektedir. Yazımızın içeriğinde, siz değerli dostlarımız için tırnak düştükten sonra ne zaman çıkar? ve yeni tırnak tekrar çıkar mı? Soruları ile ilgili cevaplara ayrıntılı olarak ulaşabilir vede paylaşabilirsiniz. Peki Tırnak düşmesi neden olur?

Tırnak düşmesinin nedenlerini bilmek, hastalığın ciddi olup olmadığını anlamak için büyük önem taşımaktadır. Tırnaklar, sertleşmiş bir proteinden oluşmaktadır. Tırnaklar altta bulunan bir yatağa bağlı olarka durmaktadır. Tırnağın yapamından sorumlu olan bölgenin ismi lanuladır. Bu bölge tırnağın düşmesi ya da kopması için oldukça önemlidir. Bu bögleye alınabilecek herhangi bir darbe ya da bu bölgede yara oluşması tırnağın ayrılmasına neden olabilmektedir. Tırnağın düşmesi her zaman büyük sağlık sorununu işaret etmezken, bazı durumlarda da bir hastalığın habercisi olabilmektedir.

Tırnak herhangi bir nedenden kaynaklı olarak da düşebilmektedir. Tırnak düştükten itibaren yeni tırnak tekrar belirli süre sonra çıkmaktadır. Darbe olmadan tırnağın çıkması sağlık sorunlarını işaret etmektedir. Bazı nedenler tırnak düşmesine neden olmaktadır. Genellik ile bir tırnağın tamamen uzaması için ortalama 6 ay kadar süre gerekli. Yalnız her kişinin büyüme hızı farklı olduğundan, tırnağınızın tekrar eski uzunluğuna dönmesi biraz zaman alabilmektedir. Kişilerin tırnakları günde ortalam olarak 0,1 milimetra uzamaktadır. El tırnaklarının uzayıp tamamen yenilenmesi 4 ila 6 ay, ayak tırnaklarının da 12 ila 18 ay sürmektedir. Tırnakların büyümesi süresi kişiden kişiye, yaşa, mevsime, özel bakıma vede kalıtsal özelliklere göre farklılık göstermektedir. Yazımızın devamına giderek tırnak düşmesi nedenleri ile alakalı daha fazla bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Tırnak Düşmesine Ne İyi Gelir?

Tırnak Düşmesi Nedenleri

Ayağı rahatsız eden ayakkabılar,
Sedef hastalıkları,
Mantar enfeksiyonun oluşması,
Herhangi bir darbe almak.

Tırnak Düşmesinde Alınacak Önlemler

Çıkan tırnağın üzerinin bandaj gibi, ürünler ile kapatılması,
Herhangi bir yere takılmaması için, törpülenmesi ya da düzeltilmesi,
Tırnağın kalan kısımları sökülmemelidir.

Düşen Tırnak Tekrar Çıkar Mı
Düşen Tırnak Tekrar Çıkar Mı

Ayak vede ellerde yer alan tırnaklar, bir çok etkenden dolayı düşebilmektedir. Özellik ile darbe almak ya da bir yer sıkıştırma sonrasında tırnaklar ayrılabilmektedir. Yalnız bu durumlar yaşanmadan durduk yere tırnağın çıkması, bir sağlık sorunu olduğunu ifade edebilmektedir. Gerekli olan muayene işlemlerinin yapılması, tedavi süreci için büyük önem taşımaktadır. Tırnak herhangi bir nedenden dolayı çıktı ise, yapıldıktan sonra bir kaç durum bulunmaktadır. Kopmadan sonra alınabilecek bazı önlemler, tırnağın daha kötü durma gelmesini engellemektedir.

Tırnak Düşmesi Neden Olur, eğer ki sizin tırnak düşmesi neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Tırnak düşmesi neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da tırnak düşmesi neden olur, hakkındaki bilgiler yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Omurga Tümörü Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed