Toksik İlişkiden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Toksik ilişkiden Kurtulma Yolları Nelerdir? Toksik İlişki Nedir? Toksik ilişki kimlerde görülür? İle ilgili bilinmesi gereken bazı bilgiler yazımızda.

Toksik İlişkiden Kurtulma Yolları Nelerdir? Toksik İlişki Nedir?

Toksik ilişkiden Kurtulma Yolları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Toksik ilişkiden Kurtulma Yolları Nelerdir

Toksik ilişki, ilişki içinde olan kişileri oldukça zorlayan ve bir süreç yaşamasına neden olmaktadır. En zor vede en sık karşılaşılan ilişki türlerindendir. Çiftleri duygusal vede zaman zaman fiziksel olarak zorlayan toksik ilişki ile ilgili yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için toksik ilişki kimlerde görülür? ve toksik ilişki nedir? Sorularının cevaplarını bulabilirsiniz. Peki Toksik ilişkiden kurtulma yolları nelerdir?

Toksik ilişki kişiyi duygusal, zihinsel vede fiziksel olarak tüketen ilişki türlerinden biri olarak görülmektedir. Çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına neden olmaktadır. Çiftlerin birbirlerini çok sevmesine rağmen değerlerinin, düşüncelerinin veya hayat görüşlerinin taban tabana zıt olduğu ilişki türü ve toksik ilişkiye en büyük örneklerden birisidir. Kişilerin sürekli birbirine zarar vermesine vede ayrılık fikrinden bir türlü kurtulamaması rağmen, asla birbirinizden kopamadığı ilişki türü, her iki taraf için de, pek iyi sonuçlar vermemektedir. Yazımızın devamına giderek toksik ilişki ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz.

Toksik İlişki Kimlerde Görülür?

Toksik İlişkiden Kurtulma Yolları

Çiftler bazı durumlar da, ilişki içinde iken ilişkilerinin bitme derecesine geldiğini yani diğer ifade ile toksik ilişki olduğunu anlamazlar. Eğer ilişki de çiftlerden biri veya her ikisi de agresfi ve pasif davranışlar da bulunuyor ise şaka ile karışık da olsa, hakaret barındıran küçümseyici ifadelere sık sık yer veriliyorsa, her eylemde karşı taraftan izin alma gereksini mi duyuluyorsa, kendinizi sosyal çevreden soyutladıysanız, ilişki de mutlu olmaktan çok yorgun vede depresif oluyorsanız, her an ilişki bitecekmiş gibi hissedip paranoya düşüncelere kapılıyorsanız, şiddet içerikli hareketlere sessiz kalınıyorsa bu durum da toksik ilişki olduğunuzu göstermektedir. Bu durum da ya tek ya da eşiniz ile birlikte uzmanlardan yardım almanız gerekmektedir.

Toksik ilişkiden kurtulmak için bazı bilmeniz gerekenler ise;

Toksik İlişkiden Kurtulma Yolları Nelerdir

Bir süre ayrı olmayı deneyin,
Hislerinize yenik düşmeyin,
Bu durumun tek sorumlusu olarak, kendinizi suçlamayın,
Kontrolü elinize almaya çalışın, başarılı olmayı başaramıyorsanız uzmandan yardım alın,
Sosyal çevrenize vede aktivitelere daha çok yer verin,
Hatıralarınızı bir kenara bırakın ve düzeltemiyor iseniz, kendinizle barışıp durumu kabullenin.

Toksik İlişkiden Kurtulma Yolları Nelerdir, toksik ilişki de çiftler bir adım dahi ileri gidemezler, kendilerini sürekli kötü hissederler, sağlığını, sosyal hayatını, iş hayatını vede psikoloji bile kötü etkiler. Bu durum da uzmandan yardım alınması gerekmektedir. Eğer ki sizin de, toksik ilişkiden kurtulma yolları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Toksik ilişkiden kurtulma yolları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızı da bilgilendirmek için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da toksik ilişkiden kurtulma yolları yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; En Güzel Tuzsuz Şampuan Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed