Uykuda İdrar Kaçırma Neden Olur?

Uykuda idrar Kaçırma Neden Olur? Yetişkinlerde Gece İdrar Kaçırma, bir çok yetişkinin sorunu haline gelen uyurken idrar kaçırma, nedenleri yazımızda…

Uykuda İdrar Kaçırma Neden Olur? Yetişkinlerde Gece İdrar Kaçırma

Uykuda idrar Kaçırma Neden Olur
Sayfa İçeriği: Uykuda İdrar Kaçırma Neden Olur, Yetişkinlerde Gece İdrar Kaçırma, Yetişkinlerde İdrar Kaçırma Nedenleri, Yetişkinlerde İdrar Kaçırma Sebepleri, İdrar Kaçırma Erkek, İdrar Kaçırma Bitkisel Tedavi, İdrar Kaçırma Hangi Doktora Gidilmeli, İdrar Kaçırmaya Ne İyi Gelir, İdrar Kaçırma Nasıl Önlenir

Yetişkin bireylerde sık sık görülebilen durum olan gece uykuda idrar kaçırma, nedenleri vede sebepleri bir çok rahatsızlığa dayanmaktadır. İdrar kaçırma rahatsızlığı sadece yeni doğan bebekler ile çocuklarda değil yetişkin insanlarda da görülebilen rahatsızlıktır. Mesane sarkması gibi bir çok durumdan dolayı ortaya çıkmaktadır. İdrar yolu enfeksiyonu, stres, kronik kabızlık yada hormon dengesizliği gibi sorunlar da idrar kaçırmaya neden olabilmektedir.

Yetişkin bireylerde idrar kaçırmanın yaygın sebepleri ise, şeker hastalığı, kullandıkları ilaçların yan etkileri, prostat rahatsızlığı varsa bezinde büyüme, mesane kanseri, diyabet, uyku apnesi, idrar yolu enfeksiyonu gibi yaygın sebepleri bulunmaktadır.

YETİŞKİNLERDE İDRAR KAÇIRMA NEDENLERİ

Mesane Enfeksiyonu.
Kalıtsal Genetik.
Kas Güçsüzlüğü.
Hastalıklar.
Psikolojik Sebepler.
Mesaneye Baskının Artması.

Yukarda sıralamış olduğumız nedenler, sık görülen nedenler olarak bilinmektedir. Mesane enfeksiyonu yetişkinlerde çok idrar kaçırmaya neden olmaktadır. Mesane enfeksiyonu mesane kaslarında tahrişe neden olur, bu yüzden ise mesane kontrolünü azaltır. Yaşlanma, hastalık gibi sorunlardan mesane kaslarının güçsüzleşmesi idrar kaçırmada başka nedenlerdendir. En büyük nedenlerden biride yetişkinlerde idrar kaçırma genetik yatkınlıktır. Aile içinde eğerki idrar kaçıran birisi varsa, kişinin bu durumu yaşama olasılığı %80’dır. Psikolojik sebeplerden de yetişkinler idrar kaçırmayı çok yapmaktadır. Korku, stres yada endişe gibi durumlar idrar kaçırmaya sebep olabilmektedir. Alzheimer rahatsızlığı bulunan ruhsal sorunu olan kişinin idrara çıkmasını azaltmaktadır. Bu durumda, bu kişiler geceleri idrara çıkma vede yatağı ıslatmayı hissedemezler. Yetişkinlerde bu soruna sebep olabilecek diğer hastalıklar ise diyebet vede kanserdir.

Yetişkinlerde idrar kaçırma tedavisi tıbbi olarak reçete ile alınan ilaçlar ile üstesinden gelinebilmektedir. İdrar yolu enfeksiyonları olan kişi için antibiyotikler, mesanede tahriş azaltma için antibiyotikler, prostat şişmesini yavaşlatmak, azaltmak için DHT bloke edici ilaçlar alınabilmektir. Bu gibi antibiyotikleri almadan önce, doktorunuza danışmanızı öneririz. Doktor kontrolunden sonra gerekli, ilaçları size verecektir.

Uykuda İdrar Kaçırma Neden Olur hakkında idarar kaçırma ile ilgili merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz. Uykuda idrar kaçırma hakkında merak ettiklerinizi yazımızdan öğrenebilir vede sizin de eğerki idrar kaçırma probleminiz varsa yardımcı olabilecek bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Şehriye Çorbası Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed