Vücutta Benzediği Organa İyi Gelen Besinler

Vücutta Benzediği Organa iyi Gelen Besinler Organlara İyi Gelen Besinler, doğa da bir çok besinler vücutta benzerliği bulunmakta ve organlara iyi gelmekte.

Vücutta Benzediği Organa İyi Gelen Besinler Organlara İyi Gelen Besinler

Vücutta Benzediği Organa iyi Gelen Besinler
Sayfa İçeriği: Vücutta Benzediği Organa İyi Gelen Besinler, Organlara İyi Gelen Besinler, Organlarla Benzerliği Bulunan Besinler, Organlara İyi Gelen Besinler Nelerdir, Sağlıklı Besinler Nelerdir, Benzdiği Organa İyi Gelen Besinler Nelerdir

Vücutta benzediği organa iyi gelen besinler ile ilgili sizler için araştırdığımız organlara iyi gelen besinler hakkında yazımız da bilgileri bulabilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek benzediği organa iyi gelen besinleri öğrenebilirsiniz. Her besinin vücudumuz da benzediği bir organ bulunmakta vede iyi gelmektedir. Sağlık açısından bir çok besinin bizlere faydası bulunmaktadır. Yalnız bu besinler vücutta bazı organlara benzediğinden, onlara da iyi gelmektedir.

Doğa da bulunan bir çok besinlerin vücutta bulunan organlara benzemektedir. Benzerliği olan bu besinler vücudumuz da olan organlara da iyi gelmektedir. Besinlerin neler olduğunu öğrenmek için yazımızın devamına giderek bilgi edinebilir vede sizde öğrenebilirsiniz. Vücudumuz da yer alan organlar ile aynı benzerliğe sahip besinleri sizler için hazırladık.

ORGANLARLA BENZERLİĞİ BULUNAN BESİNLER

AVOKADO : 9 ay dalın da kalan avokado içeriğinde koruyucu katmanların olmasından rahime benzetilmekte. Uzmanların bu benzerliğin yanı sıra avokadonun hamile kadınların sağlığı için büyük faydasının olduğunu vurgulamaktalar. Avokado kadın hastalıklarından en yaygın görülen rahim ağzı kanserini engeller vede hormon dengesizliğini düzenlemektedir.

ZENCEFİL : Hem mideye, hemde bağırsaklara benzetilen zencefil, yağlı vede karbonhidratlı besinlerden sonra ortaya çıkabilecek, gaz problemi, hazımsızlık vede kusma gibi sorunlara iyi gelmektedir. Uzman hekimler gastrit tedavisinde önerdikleri besinlerin arasında yer almaktadır.

KİVİ : Kivi göz bebeğine benzetilmektedir. E vitamini bakımından oldukça zengin olan kivi, yaşlılığa bağlı olarak görme sorunlarını engellemektedir. Kivideki içerdiği madde katarak gibi riskli hastalığa yakalanmayı önleyerek sarı noktanın görme oranını da yükseltmektedir.

NAR : Kanın içinde bulunan kan hücrelerine benzetilen nar, güçlü bir antioksidan olmakla birlikte, kan içerisindeki zararlı hücrelerin sayısını azaltarak kan akışını dengelemektedir. Kalp hastalıklarına yakalanma riskini de azaltmaktadır. Kan hücrelerinin sayısını yükselterek kansızlığa da iyi gelmektedir. Üzerine tuz dökülerek tüketildiğinde, düşük tansiyonlu hastaların tansiyonunu da düzenlemektedir.

Vücutta Benzediği Organa İyi Gelen Besinler, hakkında bilmeniz gereken vede organlara iyi gelen besinler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Sizde vücutta benzediği organa iyi gelen besinler yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Vücutta benzediği organa iyi gelen besinler sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Menemen Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed