Vücutta Su Toplamasının Belirtileri Nelerdir?

Vücutta Su Toplamasının Belirtileri Nelerdir? Su Toplaması Nasıl Önlenir? Vücutta su toplaması neden olur? Hakkında merak edilenler yazımızda.

Vücutta Su Toplamasının Belirtileri Nelerdir? Su Toplaması Nasıl Önlenir?

Vücutta Su Toplamasının Belirtileri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Vücutta Su Toplamasının Belirtileri Nelerdir

Vücutta su toplaması nerede ise tüm herkesin başına gelen sağlık sorunlarından biridir. Bu durum sıklıkla kadınlar da daha sık görülmektedir. Vücutta su toplaması her 5 kişiden 4’ünün şikayet ettiği sağlık sorunlarındandır. Sizde yazımızın devamına giderek su toplaması nasıl önlenir? ve vücutta su toplaması neden olur? Sorularının cevaplarını bulabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki vücutta su toplamasının belirtileri nelerdir?

Hayatımız da suyun yeri oldukça önemlidir ve insan vücudunun büyük kısmı ise sudan meydana gelmektedir. Su vede oksijen kan akışını düzenli sağlayan iki elementlerin başında gelmektedir. Bu sayede ise vücuttaki organlar vede hücreler sağlıklı şekilde işlevini yerine getirir. Su dışarıdan takviye olarak alınması gereken besindir. Su tüketimi azaldıkça vücutta ciddi sağlık problemleri meydana gelir. Su dengesi bozulan vücut belirli bölgeler de su depolamakta, bu da yer çekiminin etkisi ile genellik ile aşağı kısımlarda meydana gelir. Mesela eller, ayaklar vede dizler de su birikmesi oluşabilir. Bazı insanlarda da midede de su birikmesi görülebilir. Su katı madde olmadığından sıkışmaz, bu yüzden dışarı kısımdan şişkinlik olarak görülmektedir. Rahatlık ile teşhis edilebilen su toplaması için doktora başvurmadan evde doğal yollar ile tedavi edebilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek vücutta su toplaması ile bilgilere ulaşabilirsiniz.

Vücutta Su Toplaması Neden Olur?

Vücutta Su Toplaması Belirtileri

Vücutta su toplaması belirtileri belirgin görüldüğünden kısa sürede anlaşılmaktadır. Yalnız kilolu olan insanlarda bazen hemen tespit edilemez. Bunun yanı sıra su toplamasının başlaması da bazı belirtiler ile görülmektedir. Su birikme bölgesi kişiden kişiye değişmektedir. Ayaklar, eller, bilekler, mide vede yüz bölgesinde aniden şişme görülebilir. Vücut dokusu ise oldukça yumuşaktır. Bazı kişilerde karıncalanma vede kaşınma da görülebilir. Sürekli olarak oturan kişilerde de kalça kısmında da su toplanması görülebilir. Banyo sırasında ciltta kolayca buruşma ortaya çıkmaktadır. Kişi ise sıklıkla kilo alma vede verme gibi durumlar yaşamaktadır.

Vücutta Su Toplaması
Vücutta Su Toplaması

Gün içinde su tüketimindeki dengesizlik, vücut içinde su toplamaya neden olmaktadır. Vücut su toplamaya ihtiyaç duyduğun da bazı bölgeler de su birikimini yapmaktadır. Yalnız bu suyun herhangi bir işlevselliği bulunmamaktadır. Fiziksel olarak vücudu olumsuz etkileyen bu duruma aynı zaman da yeteri miktarda tüketilmeyen sulu meyve vede sebzeler de vücutta su toplanmasına yol açabilmektedir. Kas vede kemik dokularında azalan kalsiyum vede protein de suya ihtiyaç duymaktadır. Su ile fonksiyonlarını devam ettiren kemik vede kaslarda biriken su ileride romatizmaya neden olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlar çocukluk yaşlardan itibaren düzenli su tüketilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Vücutta Su Toplamasını Önlemenin Yolları

Antibiyotik barındıran eczane ilaçları su toplanan bölgelere uygulandığında suyun vücuda yayılması sağlanabilir. Düzenli olarak tüketilen yeşil vede kekik çaylarda vücuttan toksin atımını sağlamaktadır. Çay ağacı yağı özlü kremler de veya yağın kendisi de vücutta biriken suyun kolaylıkla atılmasını sağlamaktadır. Sirkeli su veya sirkeli suyla hazırlanan ped pamuklarda su toplamasında etkili doğal yollardır. Eczanelerden alınan arkası yapışkanlı pedler elma veya üzüm sirkesine batırılıp, ayak tabanlarına yapıştırılır. 1 Saat bekledikten sonra çıkartılır. 1 Litre elma sirkesini 1 orta boy kovanın içine ilave ederek üzerine ılık su koyun ve yarım saat ayaklarınızı bu suda bekletip, ara sıra masaj yapın. Papatya ya da siyah çay banyosu su toplanmasına iyi gelmektedir. Güçlü antioksidan olan bu iki çay ile yapılan banyoda, vücudun kas vede sinir sistemi rahatlatılarak, birikmiş suyun yayılmasını sağlamaktadır.

Vücutta Su Toplamasının Belirtileri Nelerdir, damar vede kalp hastalıkları da vücutta su toplamasına neden olabilmektedir. Sizde yazımızın içeriğinden vücutta su toplamasını önlemenin yolları ile ilgili maddeleri uygulayarak, su birikmesini evde doğal yollarla tedavi edebilirsiniz. Eğer ki sizin de vücutta su toplamasının belirtileri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Vücutta su toplamasının belirtileri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da vücutta su toplamasının belirtileri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; E319 Maddesi Zararlı Mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed