Yanak Çökmesi Neden Olur?

Yanak Çökmesi Neden Olur? Yanak Çökmesi İçin Hangi Doktora Gidilir? Bir çok sorundan kaynaklanan kişi de yanak çökmesi nedenleri arasında kilo yer almakta.

Yanak Çökmesi Neden Olur? Yanak Çökmesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Yanak Çökmesi Neden Olur
Sayfa İçeriği: Yanak Çökmesi Neden Olur, Yanak Çökmesi İçin Hangi Doktora Gidilir, Yanak Çökmesini Giderecek Egzersizler, Tek Taraflı Yanak Çökmesi Neden Olur, Yanak Çökmesi Diş, Yanak Çökmesi Egzersizleri, Yüzde Doku Çökmesi, Genç Yaşta Yüz Çökmesi, Yanak Çökmesi Nasıl Geçer, Yanak Çökmesine Ne İyi Gelir

Yanak çökmesi neden olur ile ilgili insanların merak ettiğiklerini yazımızın devamında bulabilir vede yanak çökmesi için hangi doktora gidilir? hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizde eğerki yanak çökmesi şikayetiniz varsa, yazımızdan yardım alarak yanak çökmesi belirtileri vede neden kaynaklandığı hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yanak çökmesinde karşılaşılan durumlar genellikle insanda hızlı kilo kaybı, bazende yaş ilerlemesinden dolayı görülmektedir. İnsan yüzü iç vede dış faktörlerin etkilerinden dolayı zamanla dokular yaşlanır vede yıpranmaktadır. Yanak çmkesi ise insanda deri altında yer alan hacmin kaybı ile meydana gelmektedir. İnsan deri altı hacmi ise yağ, iskelet sistemi vede kaslardan oluşmaktadır. Bazen insanlar bilinçsiz şekilde yaptıkları diyet ile yanak altındaki bulunan yüzün yağ tabakasının yok olmasına neden olmaktadır. Eğer yanak çökmesi olmaması için yapılan diyetler dikkat edilmelidir. Yanlş yapılan diyetler ile birlikte yanak çökmesi iskelet kemiğinin erimesine de sebep olabilir.

İnsan vücudunda ki erimeler yanak vede yüz kısımlarının hızlı yaşlanmasına neden olur. Bu duruma zayıflama çökmesi de denmektedir. Bazı durumlarda aşırı kilo kayıplarında yanakların çökmesi buldog yüz ismi verilen yüz görüntüsü yanında gözlerde içeri doğru çökmeler vede kaş düşmeleri gibi ağız kenarlarının düşmeleri görülebilmektedir. Yanak çökmesi görülen insanlar da, yüz yorgun vede mutsuz bir görünüm oluşmaktadır. 30 yaş üstü insanların hızlı kilo kayıplarında yanak çökmesi sorunları görülebilir.

YANAK ÇÖKMESİNİ GİDERECEK EGZERSİZLER

Yanak çökmesi problemi genellikle ince derili kişilerde daha yaygın görülmektedir. Bayanlar daha hassas kemik yapısına vede cilde sahip oldukları için erkeklerden daha çok yanak çökmesi sorunları ile karşılaşırlar. Erkeklerin derisi kalın vede daha güçlü olmaktadır. Bu yüzden erkekler bayanlara göre daha az yanak çökmesi yaşamaktadırlar.

Yanaklarınızı geriye iterek dişlerinizi aynada gösterin.

Dudaklarınızı yuvarlak şekile getirerek ıslık çalma pozisyon alınır.

Ağzınızı büyük O yapacak şekilde açın vede yavaş yavaş küçük o haline getirin.

Alt dudağınızı, üst dudağınızın üstüne getirin.

Dudaklarınız kapalı iken ağzınızı büzün.

Dudaklarınızı açarken ağzınızı büzün.

Yanaklarınızı içeri doğru çekin.

Gözleriniz kapalı ağzınızı iyice açın.

Üst dudağınızı alt dudağın üstüne doğru çekin.

Yanaklarınızı şişirin vede içindeki havayı hem sağa, hemde sola taşıyın.

Eğerki sizin de yanak çökmesi probleminiz varsa nöroloji uzmanına giderek danışabilirsiniz. Yukarda vermiş olduğumuz egzersizleri 10 ar kere tekarlar vede günlük düzenli olarak yapıcağınız bu egzersizlikler size yanak çökmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Yanak Çökmesi Neden Olur, hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Sizin de eğerki yanak çökmesi neden olur yazımız hakkında kafanıza takılan sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yanak çökmesi neden olur sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Dudak Balmları Nerelerde Kullanılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed