Yetişkinlerde Gaz Nedenleri Nelerdir?

Yetişkinlerde Gaz Nedenleri Nelerdir? Yetişkinlerde Gaz Engelleme Yolları, Yetişkinlerde gaz nasıl atılır? Hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler…

Yetişkinlerde Gaz Nedenleri Nelerdir? Yetişkinlerde Gaz Engelleme Yolları

Yetişkinlerde Gaz Nedenleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Yetişkinlerde Gaz Nedenleri Nelerdir

Gaz sancısı günümüz de nerede ise tüm insanların hatta bebeklerin bile en büyük sorunudur. Gaz sancıları çoğu zaman önemsenmemekte ve süreklilik arz ediyor ise vede denenen tüm yöntemlere rağmen geçmiyorsa mutlaka dikkate alınmalıdır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için hazırladığımız yetişkinlerde gaz engelleme yolları ve yetişkinlerde gaz nasıl atılır? Soruları ile ilgili cevapları ayrıntılı olarak derledik. Siz de yazımızın devamına giderek, yetişkinlerde gaz nedenlerini bulabilirsiniz. Peki yetişkinlerde gaz nedenleri nelerdir?

Yetişkin bireyler de gaz çıkarma oranı %13 ila %21 arasında görülmektedir. Gaz, sindirim sürecinin normal parçası olarak bilinmektedir. Buna dayanarak gaz bağırsaklar da birikir ise ve onu atamaz iseniz ağrı, sancı vede rahatsızlık hissi oluşmaktadır. Gaz sancısı, yellenme sıklığı, şişkinlik, ishal ya da kabızlığa neden olan her hangi bir şey tarafından şiddetlenebilmektedir. Evde uyguladığınız yöntemler sayesinde hala geçmiyor ise doktora başvurulmalıdır. Yazımızın devamına giderek yetişkinlerde gaz nedenlerini ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Yetişkinlerde Gaz Engelleme Yolları Nelerdir?

Yetişkinlerde Gaz Nedenleri

Erik.
Süt, peynir vede diğer süt ürünü gruplarındaki laktoz içeren besinler.
Kuru erik suyu.
Sindirimi zor olabilen sarımsak vede soğan besinler.
Fasulye, nohut vede mercimek gibi kurubaklagiller.
Çok yağlı yiyecekler.
Kızarmış vede baharatlı yiyecekler.
Gazlı içecekler.
Turp, brüksel lahanası, karnabahar vede brokoli gibi turpgillerden olan sebzeler.
Aşırı yeme.
Sakız çiğneme.
Çok çiğneme.
Bazı yiyecekler.
Yüksek lifli gıdalar.
Yiyecekleri tüketir iken, hızlı yemek hava yutmanıza neden olacak vede bu durum da gaz sancısına neden olacaktır. Düşük karbonhidrat vede şekersiz ürünler içinde yaygın olarak yer alan sunu içerik maddelerini yani tatlandırıcıları kullanmaktan mutlaka kaçının.

Yetişkinlerde Gaz Engelleme Yolları

Yetişkinlerde Gaz Sancısı
Yetişkinlerde Gaz Sancısı

Her yemekte oturun vede yemeğinizi yavaş tüketin. Yemek yer iken vede konuşur iken acele etmeyin ve hava yutmamaya dikkat edin. Sakız çiğnemeyi azaltın, hatta gaz sancınız sık oluyor ise sakız çiğnemeyi bırakın. Sigara tüketmekten kaçının. Soda vede bu gibi gazlı içeceklerden gazınız yok iken mutlaka uzak durun. Gaza sebep olan yiyeceklerden, en azından bir süreliğine uzak durmaya çalışarak perhiz yapın. Her yemekten sonra mutlaka yürümek gibi rutin egzersizler oluşturun vede bu kuralı düzenli olarak yapın. İçecekleri pipetle içmekten kaçının. Aşırı stres, bağırsak vede mide de şişkinlik yapabilmekte, bu nedenle stresten uzak durun.

Yetişkinlerde Gaz Nedenleri Nelerdir, gaz atmanın en etkili yollarından biri de ilk olarak akla gelen, bir kanepe ya da yatağa cenin pozisyonun da yatmaktır. Bu şekil de en az 15/20 dakika kadar kalmanız büyük ölçüde rahatlamanızı sağlayacaktır. Eğer sizin de yetişkinlerde gaz nedenleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Yetişkinlerde gaz nedenleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da yetişkinlerde gaz nedenleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Mide Üşütmesi Neden Olur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed