Yüz Körlüğü Neden Olur?

Yüz Körlüğü Neden Olur? Yüz Körlüğü Belirtileri Nelerdir?, Yüz körlüğü nedir? ile ilgili merak edilenleri sizler için yazımız da hazırladık.

Yüz Körlüğü Neden Olur? Yüz Körlüğü Belirtileri Nelerdir?

Yüz Körlüğü Neden Olur
Sayfa İçeriği: Yüz Körlüğü Neden Olur, Yüz Körlüğü Belirtileri Nelerdir, Yüz Körlüğü Nedenleri Nelerdir, Yüz Körlüğü Çeşitleri Nelerdir, Yüz Körlüğü Nasıl Tedavi Edilir, Yüz Körlüğü Nasıl Teşhis Edilir, Yüz Körlüğünün Tedavisi Var Mıdır

Yüz körlüğü neden olur, ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Yüz körlüğü belirtileri nelerdir? Hakkında merak ettiğiniz soruları sayfamızdan bulabilirsiniz. Yüz körlüğü nedir? ve yüz körlüğü nedenleri nelerdir? sorularının cevaplarını sizler için hazırladık. Peki yüz körlüğü neden olur? detayları ile yazımız da paylaştık.

Yüz körlüğü bir çok insan da görünen bir hastalıktır. 1947 yılında Alman nöroloji uzmanı, Bodamer tarafından tıp litaratürüne girmiştir. Yüz körlüğü genellik ile, kafa tasının darbe alması, doğuştan, yaşanan travma veya beyinde oluşan ciddi ödem toplaması ile ortaya çıkabilmektedir. Doğuştan oluşan yüz körü hastalar üzerinde yapılmış araştırmalar da beynin yüz tanıma bölümündeki rengin pembe yerine gri olduğu belirtilmiştir.

YÜZ KÖRLÜĞÜ NEDENLERİ NELERDİR?

YÜZ KÖRLÜĞÜ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Yüz körlüğü bazı hastalar da daha farklı görünmektedir. Hasta tanıdığı kişiler arasında sadece bir kişinin yüzünü seçebilmektedir. Yalnız ayırt edebildikleri tek yüz şeklini her baktıkları insanda görebilme ihtimali bulunmaktadır. Bir diğer yüz körlüğü çeşiti ise hastalar aynadan baktıkların da kendilerini bile tanıyamazlar ve bu hastaların kaybolma ihtimali oldukça yüksektir.

Yüz körlüğü hastalığını fark eden kişi yakınlarını, arkadaşlarını ve akrabalarını ayırt edebilmek için bazı yöntemler kullanmaktadır. Aksesuar, giyim tarzı, ten renginin tonu, vücutta görülür alanında ben, kullandıkları koku, ses tonu, yürüyüş tarzları gibi durumları hafızalarına yerleştirerek tanımaktadırlar.

YÜZ KÖRLÜĞÜ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Yüz körlü olan hastanın teşhisi oldukça zordur. Hastalar genellik ile psikolojik bir travma veya göz rahatsızlığı şikayetiyle bir uzmana başvurmaları sonucu anlaşılmaktadır. Teşhisi oldukça zor olan bu hastalığın tedavisi de henüz bulunmamaktadır. Yalnız yüz körü olan insanların daha kaliteli bir yaşan sürmesi için bazı nöroloji uzmanları seasnlar düzenlemektedir.

Yüz Körlüğü Neden Olur, yazımız da hazırladığımız yüz körlüğü hastalığı belirtileri ve nedenlerini öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki yüz körlüğü neden olur, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yüz körlüğü neden olur, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Baklavalık Yufkadan Sarıyer Böreği Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 3 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed