Zeytinin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

Zeytinin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir? Zeytin Çekirdeğinin Faydaları, Zeytin çekirdeği yutmak zararlı mı? İle ilgili bilinmesi gerekenler…

Zeytinin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir? Zeytin Çekirdeğinin Faydaları

Zeytinin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir
Sayfa İçeriği: Zeytinin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir, Zeytin Çekirdeğinin Faydaları, Zeytinin Faydaları Nelerdir, Zeytin Çekirdeği Yutmak Zararlı Mı, Zeytin Yaprağının Faydaları Nelerdir, Kansızlığa İyi Gelen Besinler, Siyah Zeytinin Faydaları, Yeşil Zeytinin Faydaları, Zeytinin Mide ve Bağırsaklara Faydası, Zeytinin Cilde Faydası, Zeytin Kio Vermede İşe Yarar Mı, Zeytinin Beyin Sağlığına Faydası, Zeytinin Kansızlığa Faydası, Zeytin Demir Eksiliğine İyi Gelir Mi

Zeytinin bilinmeyen faydaları nelerdir, ile ilgili bilinmesi gereken faydalarını siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Zeytin çekirdeğinin faydaları hakkın da merak edilen bazı soruları sayfamız da bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Zeytin çekirdeği yutmak zararlı mı? ve zeytin faydaları gibi soruların cevaplarına yazımızın devamından ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki zeytinin bilinmeyen faydaları nelerdir? detayları ile yazımız da paylaştık.

Zeytin günümüz de hem siyah, hem de yeşil olarak iki çeşit bulunmaktadır. Zeytin kalsiyum bakımından oldukça zengin besinler arasında yer almaktadır. İçeriğin de ise E, D, A ve K vitaminleri vardır. Uzman hekimlerin önerisine göre günde 5 zeytin yendiğin de vücudun ihtiyacı olan demirin %55’ini karşıladığını belirtmekteler. Zeytin ilaç ve kozmetik sanayisin de kullanılmaktadır. Sarılıktan, kansere kadar bir çok hastalığın gelişmesini önlemektedir.

ZEYTİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Zeytin, basur tedavisin de etkilidir. Basur memelerinin yumuşamasını vede ağrıya yada kanamaya neden olmasını engellemektedir. İyi bir ağrı kesici özelliği bulunan zeytinin kemik ve eklem ağrılarının yaşanma riskini de azaltmaktadır.

İçermiş olduğu polifenoller ile beyindeki oksidatif stres oranını azaltmakta ve sinir hücrelerini korumaktadır. Böylelikle günde 5 tane tüketilen zeytin hafızanın güçlenmesine destekte bulunmaktadır.

Gıdalardan dolayı azalan trombosit hücrelerin oranlarını dengeleyerek kanın pıhtıaşmasına destekte bulunur.

İçeriğin de bulunan yüksek demir oranı ile anemi hastalığına yakalanmayı engeller. Kolesterolü azaltarak, damar tıkanıklığı vede kalp hastalıklarının yaşanmamasını sağlamaktadır.

Bağışıklık sistemindeki sağlıklı hücrelerin sayısını artırarak vücudun kanserli hücreler karşı direncini artırarak, vücudu kanserli hücrelerden korumaktadır.

Yemeklerden sonra meydana gelen şişlik vede gaz sıkışması gibi durumların azalmasın da destek olur.

Yemeklerden önce tüketilen 5 tane zeytin, iştahınızın oranını azaltabilmektedi.r Zeytin de bulunan doymamış yağlar beyne doyma hissini aktarmaktadır. Böylelikle vücut doyduğunu hissettiğin de fazla gıda tüketme ihtiyacı duymaz. Diyet uygulayan kişiler bu yöntemi uygulayabilir.

Zeytin antioksidan bakımından oldukça zengindir. Karaciğer de oluşan yağ bezlerinin oluşumunu engeller. E vitamini yönünden de oldukça zengin olan zeytin, cildin daha parlak vede ışıl ışıl görünmesini sağlamaktadır. Zeytin sadece cilt sağlığına değil aynı zaman da saç sağlığına da destekte bulunur. Özellikle de kepeklenme vede matlaşma gibi durumların azalmasını sağlamaktadır.

ZEYTİN ÇEKİRDEĞİ YUTMAK ZARARLI MI?

Araştırmalara göre zeytinin faydalarının yanı sıra zeytin çekirdeğinin de faydalı olduğu vurgulanmıştır. Bütün olarak yutulabilen zeytin çekirdeğinin insan sağlığına bir çok faydası bulunmaktadır. Yalnız zeytin çekirdeğini yutmayı denemeden önce mutlaka bir uzman hekime başvurun.

Uzman hekimler zeytin çekirdeği yutan insanlar da basur gibi makat hastalıklarının riskinin azaldığını belirtmektedir.

Yemeklerden sonra görülen ülser veya mide yanması gibi rahatsızlıklara iyi geldiği belirtilen zeytin çekirdeği içeriğin de bulundurduğu omega-3 yağ asiteleri ve çözücü asitler ile midenin temizlenmesini hızlandırmaktadır.

Zeytin çekirdeği, sindirim sisteminin hızlandırmasın da faydalı besinlerdendir. Özellikle sindirim sistemin de bulunan boğaz, ağız, yemek borusu, bağırsak vede midenin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olmaktadır.

Zeytin çekirdeği kabızlığa da iyi gelmektedir. Yalnız zeytin çekirdeğini toz haline getirerek tüketildiğin de daha etkili olduğu uzmanlar tarafından belirtilmiştir.

Zeytinin içeriğin de anti-bakteriyel etkinin iki katı zeytin çekirdeğin de bulunmaktadır. Uzman hekimler özellik ile tümölere neden olan virüslerin etkisinin zeytin çekirdekleri ile azaltılabileceğini vurgulamaktadır. Yalnız kesin bir çalışma sonucu olmadığından bir uzman hekime danışmanız gerekmektedir.

ZEYTİN YAPRAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Zeytin yaprakları kurutularak tüketilmelidir. Zeytin yaplarının genellikle çayı yapılır. Bazı yerler de yapraklardan hazırlanan su, yemeklere de eklenmektedir. 10 zeytin yaprağını kurutun ve 2 su bardağı suda kaynatın. Demledikten sonra içebilirsiniz. Eski çağ zamanların da iyileştirici özelliği bulunduğundan yaraları dezenfekte etme de bu sudan kullanılırmış. Antibakteriyel özelliği bulunan zeytin yapraklarından hazırlanan suyu cilt temizliğin de tonik olarak da kullanabilirsiniz. Kış mevsimin de ise bu yapraklardan hazırlayacağınız su ile üst solunum yolları hastalıklarının riski azaltabilirsiniz.

Zeytinin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir, yazımız da hazırladığımız, zeytinin bilinmeyen faydalarını öğrenebilirsiniz. Sizin de eğer ki zeytinin bilinmeyen faydaları nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Zeytinin bilinmeyen faydaları nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması adına, onlarla da paylaşarak arkadaşlarınızın da sayfamızdan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kirpik Dökülme Nedenleri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + 4 =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed