Internet Explorer Neden Kullanılmamalı?

ınternet Explorer Neden Kullanılmamalı? Microsoft Uyardı Kullanmayın! İnternet explorer kullanımı hakkın da uyarıda bulunan microsoft, desteğini bıraktı.

Internet Explorer Neden Kullanılmamalı? Microsoft Uyardı Kullanmayın!

ınternet Explorer Neden Kullanılmamalı
Sayfa İçeriği: Internet Explorer Nedir, Internet Explorer Güvenli Mi, Internet Explorer Neden Sona Erdi, Internet Explorer Neden Kullanılmayan Tarayıcı, Internet Explorer Neden Veda Etti, Internet Explorer Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Internet explorer neden kullanılmamalı ile ilgili bilinmesi gereken bazı noktaları siz değerli dostlarımız için yazımız da mercek altına aldık. Microsoft, yapmış olduğu uyarı da artık internet explorer bir web tarayıcısı demekten vazgeçmeniz gerektiğini vurgulamaktadır. Internet explorer‘un ilk versionunu microsoft 24 yıl önce çıkarmıştı. Eskilerden beri günümüz de olan internet explorer için microsoft’tan uyarı geldi… Bu uyarı da ise, internet explorer web tarayıcısını, varsayılan tarayıcı olarak kullanmak, tehlikeli olabileceklerini belirttiler. Peki ınternet explorer neden kullanılmamalı? detayları ile yazımız da paylaştık.

Eskilerden beridir, günümüze gelen ilk web tarayıcılarından internet explorer son günler de microsoft tarafından kritik bir uyarı yapıldı. 1995 yılın da microsoft olarak geliştirilip çıkardığı ve 2015 yılın da ise geliştirilmesine son verilmişti. Bu sebeple de güvenlik sebebi ile artık internet explorer’u kullanıcıların kullanmaması gerektiği uyarısı yapıldı. Chris Jackson, microsoft firmasının siber güvenlik alanında bulunan yazılımcısı windows’un resmi sayfamız da hazırlamış olduğu internet explorer’ı varsayılan tarayıcınız olarak kullanmanın tehlikeleri başlıklı yazı paylaştı.

INTERNET EXPLORER GÜVENLİK NEDENİ İLE KULLANIMI TEHLİKELİ

Internet explorer tarayıcısının kullanımını bırakması gerektiğini belirten Jackson, artık internet explorer’a bir web tarayıcı demeyi bırakmanın vakti geldi. söylerini de ekledi. Yayınladığı yazı da ise şu cümleleri de dile getirdi;

Yeni internet standartlarını destekleyecek güncellemeleri Internet Explorer’a getirmiyoruz. Çoğu site hala sorunsuz şekilde çalışsa bile geliştiriciler artık yenilikleri Internet Explorer üzerinde test etmiyor. Yeni ve modern tarayıcıları tercih ediyorlar.

Microsoft Edge, microsoft yeni sunmuş olduğu windows 10 ile piyasaya giriş yapmıştı. 2015 yılın da ise internet explorer gelişimini bırakmıştı. Yalnız global ölçekte web tarayıcı sekmelerine bakıldığın da, listenin başını google chrome götürmektedir. Net Market Share’in istatiklerine göre ise, Ocak 2019 yılına ait masaüstü vede dizüstü bilgisayarlardaki web tarayıcı kullanımın da google’ın geliştirdiği chrome’i %65’lik pay ile listenin liderlerinden görünmektedir. İkinci sırayı ise microsoft’un uyarmış olduğu internet explorer, tarayıcısı yer almaktadır. Günümüz de bulunan diğer tarayıcıları da kullanan bazı kesim kullanıcılar bulunmaktadır.

Internet Explorer Neden Kullanılmamalı, yazımız da hazırladığımız ınternet explorer hakkında bilmeniz gerekenleri bulabilirsiniz. Eğerki sizin de ınternet explorer neden kullanılmamalı, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Internet explorer neden kullanılmamalı, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla da paylaşarak, arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sütlü Şerbetli Tatlı Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2020 Kardesiz Blog Designed