Li-Fi Özellikleri Nelerdir?

Li-Fi Özellikleri Nelerdir? Li-Fi İle Wi-Fi Arasındaki Fark Nedir? Li-Fi Nedir? Hakkında merak edilen bilgilere yazımızdan ulaşabilir ve öğrenebilirsiniz.

Li-Fi Özellikleri Nelerdir? Li-Fi İle Wi-Fi Arasındaki Fark Nedir?

Li-Fi Özellikleri Nelerdir
Sayfa İçeriği: Li-Fi Özellikleri Nelerdir

Günümüz de teknolojinin hızına yetişemezken, bir yenisi daha eklendi. Özellikle de internet vede online bir çok yenilikler hayatımıza girmeye başladı. Son zamanlar da en çok merak edilen konulardan biri de Li-fi teknolosi. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için Li-fi ile wi-fi arasındaki fark ve li-fi nedir? Ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Siz de yazımızın devamına giderek li-fi teknoloji hakkında bir çok bilgilere ulaşabilirsiniz. Peki li-fi özellikleri nelerdir?

Hayatımızın temel parçası olarak gelen internete kablosuz olarak erişim sağlayan temel teknoloji olan wi-fi, ilk üretildiğinden itibaren giderek gelişmesini sürdürmektedir. Son dönem de internete duyulan ihtiyacın artması ile, zaman zaman yetersiz kalmaya başladı. Araştırmalar ise yeni teknoloji ile yapay zeka, büyük veri yönetimi, nesnelerin ineterneti gibi çok büyük güçlere vede hızlı ağlara ihtiyaç duyan sistemlere yanıt verebilecek teknoloji geliştirme yolundalar. Li-fi’de wi-fi’de olduğu gibi verileri elektromanyetik sistem ile transfer ediyor yalnız farklı radyo dalgaları yerine görünen ışığın kullanılması. Işığın sağladığı avantajları kullanacak li-fi, düzgün çalışmak için sadece bir ışığı yakalayacak bir foto/dedektör vede sinyali alıp işleyecek ekipmanla çalışmaktadır. Siz de yazımızın devamına giderek li-fi özellikleri ile ilgili daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Li-Fi Teknolojisi Nedir?

Li-Fi Özellikleri

Daha güvenli veri akışı sağlamaktadır.
Çok daha hızlı erişim sağlar.
Farklı avantajlar sunmakta.
Li-fi bir handikap, güneş ışığı.

Li-fi teknolojisi ışık temelli olduğu için yoğun ışık altında nasıl tepki vereceği merak edilmektedir. Uzmanlar bir yandan bu sorun hakkın da çalışmalarını sürdürmekte. Şimdi ki teknolojisi ile li-fi’in güneş ışığı altın da çalışmayacağı öngürülmektedir. Bu durum ise ev dışına çıkıldığında internetin kesilmesi neden olmaktadır. Araştırmalara göre li-fi’in saniye de 224 gigabayta kadar ulaştığı görülmekte. Bu hızlardan ise bir insan saniyede 20 film uzunluğun da veriyi indirebilir.

Li-Fi Teknolojisi Nedir
Li-Fi Teknolojisi Nedir

Li-fi teknolojisi wi-fi’ye göre çok daha hızlı olmasının yanı sıra, çok daha fazla da güveli veri akışı sunmaktadır. Wi-fi’in yaydığı radyo sinyalleri çevrelerinde ki duvarlardan geçebilir iken, bir evde li-fi sinyalleri perdeler aracılığı ile ev içinde tutulabilecek. Bu durumu yapar iken herhangi şekilde ışıkların kapanması veya kısılması da gerekmeyecek. Bu durum ise ağ üzerine yüklenen bilgileri aktarımının Wi-fi’e oran ile daha çok güvenli olacağını göstermektedir.

Li-Fi Özellikleri Nelerdir, veri iletişimi ile birlik de aydınlatma da tek yerden sağlanacağından, enerji tasarrufu konusun da ciddi olabileceği de hesaplanmaktadır. Son zamanların en çok konuşulan teknolojisi olan li-fi teknolojisi geldiğin de, wi-fi’den daha üsttün duracağa benziyor. Eğer ki sizin de li-fi özellikleri nelerdir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Li-fi özellikleri nelerdir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da li-fi özellikleri yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kediler Hakkında İlginç Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed