Mobil Youtube Video İzlemek Ne Kadar Kota Harcar?

Mobil Youtube Video izlemek Ne Kadar Kota Harcar? Günümüz de mobil internet kullanımı çoğalması video izlemelerinde ne kadar kota harcadığı merak konusu…

Mobil Youtube Video İzlemek Ne Kadar Kota Harcar? Kota Hesaplama

Mobil Youtube Video izlemek Ne Kadar Kota Harcar
Sayfa İçeriği: Mobil Youtube Video İzlemek Ne Kadar Kota Harcar, Kota Hesaplama, Video Kota Hesaplama, 1 Saatlik Film Kaç Mb, Video Mb Hesaplama, 40 Dakikalık Video Kaç Mb, 1 Saatlik Video Kaç Mb, 1 Saatlik 360p Video Kaç Mb, 1 Saatlik Video İndirmek Kaç Mb, 1 Gb İnternetle Kaç Dakika Video İzlenir, Video İndirmek Kaç Mb Yer

Mobil youtube video izlemek ne kadar kota harcar ile ilgili bilinmesi gerekenler vede kota hesaplama hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Sizde youtube üzerinde izlediğiniz videoların ne kadar kota harcadığını merak ediyorsanız yazımızdan öğrenebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız mobil youtube video izlemek ne kadar kota harcar? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir çok insan mobil internet’in yaygınlaşması ile kota konusunda daha dikkatli kullanmaya başladılar. İnsanların kafasına takılan, youtube üzerinde video izlerken ne kadar kota harcanır? soruları yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz. Kişiler internet üzerinde, e-posta, youtube video izleme, navigasyon, web gezinme, sosyal medya servislerini sıklıkla kullanmaktalar. En çok kota harcayanı ise youtube görünmektedir. Video siteleri üzerinde izlenen video veri, indirdiğiniz video ile aynı miktarda hesaplanmaktadır. İzlenen bir video üzerinde tekrar izlemek yada sayfayı yenilemek gibi durumlarda veriler tekrardan indirilmeye başlamaktadır. Youtube istatistiklerine göre, her bir kullanıcı ayda en az 12 saatlik videolar izlemekte vede bu oran her yıl ortalama %50 oranında artmaktadır. 12 saatlik izlenen video 720p kalite’de izlendiğinde 5.4 GB veri kullanımı anlamına gelmektedir. Bu veri oranları mobil internet kullanıcıları yada kotalı internet kullanıcıları için oldukça yüksek kotalar anlamına gelmektedir.

VİDEO KOTA HESAPLAMA

Video kota hesaplama ile artık kota sorunlarını öğrenerek video izlemeniz daha kolay. Akıllı telefonlarınız da vede diğer cihazlar üzerinde bağlantı verilerini anlık olarak takip edebilir yalnız ortalama olarak videoların kalitesine göre harcayacağınız internet miktarını hesaplayabilirsiniz. Mesela 120 dakikalık bir videoyu 720p kalitesinde izlediğiniz de ortalama olarak 1 dakika’da 7.6 Mb yani 912 Mb kota harcamanız anlamına gelmektedir.

Kota Hesaplama

Kota hesaplama da bazı etkenler değişiklik gösterebilmektedir. Kota hesaplama ortalama olarak yukarda belirtilen istatistiklere göre hesaplanmakta vede internet kullanımını bulabilirsiniz. Mobil internet kullanıcıları için bu oranlar baya bir yüksek olduğundan, özellikle mobil internetleri daha yüksek almaları gerekmektedir. Sınırsız internet paketi kullanan kullanıcılar için ise bu oranlar oldukça düşük gelmektedir. Günümüz de adil kullanım konusunda büyük sıkıntılar yaşandığından, bağlantı hızınızın düşmesini de engellemek için bu istatistikleri dikkate almanız gerekmektedir.

Mobil Youtube Video İzlemek Ne Kadar Kota Harcar hakkında bilmeniz gerekenleri yazımız da bulabilirsiniz. Mobil youtube video izlemek ne kadar kota harcar yazımız hakkında kafanıza takılan sorularınızı bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Mobil youtube video izlemek ne kadar kota harcar sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Çayın Bebeklere Zararı Var Mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed