Modem Işıklarının Anlamı Nedir?

Modem ışıklarının Anlamı Nedir? Ethernet Işığı Neden Yanmaz? İnternet ışığının yanmama nedenleri ile ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Modem Işıklarının Anlamı Nedir? Ethernet Işığı Neden Yanmaz?

Modem ışıklarının Anlamı Nedir
Sayfa İçeriği: Modem Işıklarının Anlamı Nedir

Günümüz de bir çok kişinin başına gelen modem ışıklarının yanmaması ve hata vermesi modem ışıklarının anlamını araştırmaya teşvik etmektedir. Yazımızın içeriğin de ise siz değerli dostlarımız için derlediğimiz internet ışığının yanmama nedenleri vede ethernet ışığı neden yanmaz? Sorularının cevaplarını bulabilir ve öğrenebilirsiniz. Sizde yazımızın devamına giderek modem power ışığı neden yanmaz? Öğrenebilirsiniz. Peki modem ışıklarının anlamı nedir?

Bir çok insanın kullanmakta olduğu modemler belli süre sonra hata vermekte. Bu hatalar bazen hat girişli olmakta, bazen de modemin kendi arızasından dolayı kaynaklı yaşanmaktadır. Sizde eğer modem üzerinde yer alan ışıkların ne anlama geldiği konusun da bilginiz yok ise yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz. Ethernet ışığının yanmaması ile ilgili sorunu modem vede bilgisayar arasındaki ethernet kablosunun takılı olmadığını göstermektedir. Modem de yer alan bu ışık modem ile bilgisayar arasındaki kablolu bağlantıyı kurmanızı gösteren ışıktır. Eğer modem de bu ışık yanmıyor ise kablonun takılı olmadığını ve kontrol etmeniz gerektiğini gösterir. Kablo genellikle gri ya da sarı renktedir. Bu kabloyu modem üzerinde Lan1 – Lan2 – Lan3 veya Lan4 girişlerinden birine takmanız dahilinde ışığın yandığını da görebilirsiniz. Sizde modem ışıklarının anlamı ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İnternet Işığının Yanmama Nedenleri Nelerdir?

Modem Power Işığı Neden Yanmaz?

Power ışığı aslında modemin en önemli ışıklarından. Modem power ışığı modemin güç kablosunun bağlı olup olmadığını gösteren ışık olarak geçmektedir. Sizde de adaptör bağlantınız takılı olduğu halde bu ışık yanmıyor ise durum adaptör veya modem kaynaklı olarak görülmektedir. Eğer Lan ışığı yanmıyor ise bu ışık genellikle ethernet ışığı ile aynı anlama gelmektedir. Burada görmek istediğiniz takmış olduğunuz Lan1 girişi yanacaktır. Diğer ışıklarınız yanmayacaktır. DSL ışığı modem de sinyalin olup olmadığını belirtmektedir. Bu ışık hat ile alakalıdır. Wlan ışığı ise modeminizin kablosuz özelliğini göstermektedir. Eğer bu ışık yanmıyor ise modem kablosuz özelliğini kullanmıyor anlamına gelir. Bunun için ise modem üzerinde wlan düğmesine basabilirsiniz.

İnternet Işığı Ne Anlama Gelir?

Modem Işıklarının Anlamı
Modem Işıklarının Anlamı

İnternet ışığının anlamı modemin sıfırlanması sonrası ayarların tekrar girilmesi gerektiğini gösteren ışıktır. Bu ışığın yanması için modemin kurulum ayarlarının yapılması lazım. Modemin model vede markasının resmi sitesine giderek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Modem ile ilgili ayarları yaparken, hattınıza ait bilgilerin de elinizde olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Modem Işıklarının Anlamı Nedir, modem ışıkları ile ilgili kafanıza takılan soruları bizlere sorabilir ve cevaplarına ulaşabilirsiniz. Modem ışıklarının bazılarının yanmamasının bir çok nedeni olduğu gibi, dns sunucularının da bazen çalışmalar sonucun da hata yaptığını gözlemleyebilirsiniz. Bu gibi sorunlar da, öncelikle kullandığınız servis sağlayıcınız ile görüşmeniz daha doğru olacaktır. Modem ile ilgili işlem yapmadan önce destek almanız daha sonra doğacak başka bir sorunu da önüne geçmiş olursunuz. Eğer sizin de modem ışıklarının anlamı nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Modem ışıklarının anlamı nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da modem ışıklarının anlamı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Sistit Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed