Page Fault ın Nonpaged Area Hatası Nedir?

Page Fault ın Nonpaged Area Hatası Nedir? Neden Olur? Çözümü Nedir? Page Fault In Nonpaged Area Hatasının Çözümü İle alakalı ayrıntılı bilgiler yazımızda.

Page Fault In Nonpaged Area Hatası Nedir? Neden Olur? Çözümü Nedir?

Page Fault ın Nonpaged Area Hatası Nedir
Sayfa İçeriği: Page Fault ın Nonpaged Area Hatası Nedir

Page fault ın nonpaged area hatasının aslında bir çok nedeni vardır. Bu durum da, bazı donanımsal taramaların vede tespitlerin yapılması gerekmektedir. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için page fault ın nonpaged area hatası neden olur? ve page fault ın nonpaged area hatasının çözümü nedir? Sorularının cevaplarına ayrıntılı olarak ulaşabilir vede öğrenebilirsiniz. Peki Page fault ın nonpaged area hatası neden olur?

Mavi ekran hataları bilgisayar da, genellikle donanımsal hatalardan dolayı kaynaklı yaşanmaktadır. İşletim sistemi, donanımlara zarar verecek şekilde, bir sorun algıladığın da mavi ekran hatası vermektedir. Ekrana mavi ekran hatası geldiğin de ise en alt bölüm de bir rakam yükselmeye başlamakta. Bu rakam ise %100 olduğun da, bilgisayar yeniden başlar veya öylece kalır. %100 olduğun da işletim sistemi, o esnada çalışan programların minik bir döküm dosyasını hazırlamıştır. Oluşturduğu bu döküman raporu microsoft’a gönderilir. Microsoft, sunucuları, bu dökümanı daha önce gelen dökümanlar ile karşılaştırır vede hatanın nedenini bulmaya çalışmaktadır. Özellikle de Windosw 7 vede Windows 8 İşletim sistemi kullanıyorsanız ekranın sağ altında ‘Çözülmemiş bilgisayar sorunlarını, çözmek için tıklayın’ gibi uyarı çıkmaktadır. Bu uyarı tespit edilen sorunu çözmeyi amaçlamaktadır. Microsoft sunucuları, her zaman sorunu tespit edemeye bilmektedir. Yazımızın devamına giderek page fault ın nonpaged area hatası neden olur? ile ilgili bilgilere ayrıntılı olarak ulaşabilirsiniz.

Page Fault In Nonpaged Area Hatası Neden Olur?

Page Fault In Nonpaged Area Hatasının Çözümü

Page Fault In Nonpaged Area hatası, genellikle bozuk ram kaynaklı yaşanmaktadır. Eğer sorun ram’den kaynaklı yaşanıyorsa, bunu anlamanız için ram testi yapmalısınız. Bunun için de, ‘MEMTEST86‘ programını tercih edebilirsiniz. Bu program USB bellekten çalışan vede açıldığın da, bellekleri test etmeye başlamaktadır. Memtest86, programını kolaylıkla USB belleğe yazabilirsiniz.

Page Fault In Nonpaged Area Hatası Nedir

Memtest86 kullanmak için, belleği hazırladıktan sonra, bilgisayarı yeniden başlatın. Dilerseniz bios içine girerek boot seçeneklerinden usb belleği, ilk sıraya alabilir, isterseniz de açılış da, boot menü simi verilen başlangıç listesini açarak, buradan flash belleği seçebilirsiniz. USB’den seçerek boot ettikten sonra, program bellekleri taramaya başlar. Eğer ki kırmızı girdiler meydana gelir ise, bellerler bozuk anlamına gelmektedir. Bu durum da bellek modüllerini değiştirmelisiniz.

Page Fault In Nonpaged Area Hatası Nedir, page fault ın nonpaged area hatası ile karşılaştığınız da, öncelikle yapmanız gereken bilgisayarınız da kapsamlı donanım taraması yapmanızdır. Genellikle bu tür hatayı, donanımsal olarak vermektedir. Donanımlar da bir sıkıntı ile karşılaşılmaz ise, yüksek ihtimal işletim sisteminiz de sıkıntı vardır. Eğer ki sizin de page fault ın nonpaged area hatası nedir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Page fault ın nonpaged area hastası nedir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da page fault ın nonpaged area hatasının çözümü yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Doğumsal Toksoplazmozun Belirtileri Nelerdir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed