Windows 11 Eski Sağ Tık Menü Nasıl Geri Gelir?

Windows 11 Eski Sağ Tık Menü Nasıl Geri Gelir? Windows 11 Eski Sağ Tık, Windows 11 eski sağ tık menü nasıl düzeltilir? Hakkında merak ettikleriniz yazımızda.

Windows 11 Eski Sağ Tık Menü Nasıl Geri Gelir? Windows 11 Eski Sağ Tık

Windows 11 Eski Sağ Tık Menü Nasıl Geri Gelir
Sayfa İçeriği: Windows 11 Eski Sağ Tık Menü Nasıl Geri Gelir

Windows 11 piyasaya çıktıktan sonra, artık eski sürümleri güncelleyen kullanıcılar yeni windows ile tanıştı. Windows yeni sürümün de ise ortalanmış başlat menüsüne, görev çubuğuna, yuvarlatılmış köşelere vede daha fazla görsel yeniliklere ulaşılmaktadır. Yazımızın içeriğin de, siz değerli dostlarımız için windows 11 eski sağ tık menü nasıl düzeltilir? ve windows 11 eski sağ tık menü nasıl geri getirilir? Sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak derledik. Peki Windows 11 eski sağ tık menü nasıl geri gelir?

Windows 11’de yeni sağ tık menüsü, Windows 10 işletim sistemine göre daha minimalist yapıda vede tam seçeneklere erişmek için de “Diğer Seçenekleri Göster” bölümüne tıklamanız lazım. Windows kullanıcıların bazıları bu yenilikten memnun iken, bazı kullanıcılar da memnun olmadığını dile getirmektedir. Yazımızın devamına giderek Windows 11 eski sağ tık menü geri getirme işlemini yaparak, eski işletim sisteminde ki görünümü uygulayabilirsiniz.

Windows 11 Eski Sağ Tık Menü Nasıl Düzeltilir?

Windows 11 Eski Sağ Tık Menü Geri Getirme Yöntemi

Windows 11 ile gelen bu yeniliği geri almanız, aslında henüz resmi olarak yöntemi yoktur. Yalnız herhangi bir üçüncü taraf yazılım tercih etmeden, sağ tık menüsünün tam halini varsayılan olarak ayarlayabilirsiniz. Kayıt defteri aracılığı ile, sistem dosyaların da değişiklik yapmadan vede Windows 11’in toplu güncelleştirmelerinden etkilenmeden kalıcı olarak ayarlayabilirsiniz.

Komut istemi ile etkinleştirmek için; ‘Windows PowerShell‘ ya da komut istemi ile ‘Windows Terminal‘a girin. Uygulanacak işlem kullanıcı bazın da ayarlanacağı için ‘Yönetici‘ olarak başlatmanız lazım.

‘Windows Terminal’ açıldıktan sonra aşağıda sunmuş olduğumuz komutu yapıştırın ve enter tuşuna basın.

KOMUT;reg add “HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}” /f /ve

İşlemi doğru şekilde yaptıysanız hata almadan ‘İşlem Başarıyla Tamamlandı’ yazısı karşınıza gelecektir. Bu yazıyı gördükten sonra, her şeyi kapatın vede bilgisayarı yeniden başlatın. Her şey olumlu ise artık eski sağ tık menüsü aktif olacaktır.

Windows 11 Varsayılan sağ tık menüsüne geri dönmek için; Grafiksel yol da oluşturmuş olduğunuz ‘{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}‘ anahtarı ‘Kayıt Defteri Düzenleyicisi‘nden silerek ya da ‘Yönetici‘ olarak çalıştırdığınız ‘Windows Terminal‘a aşağıda ki komutu girerek ve en son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatarak varsayılan haline geri alabilirsiniz.

KOMUT;reg delete “HKCU\Software\Classes\CLSID\{86ca1aa0-34aa-4e8b-a509-50c905bae2a2}” /f

Windows 11 Eski Sağ Tık Menü Nasıl Geri Gelir, en son güncellemesi olan windows 11 sağ tık menüsünü beğenmeyenler için eski sağ tık menüsünü geri getirme ile ilgili bilgileri yazımızın içeriğin de derleyip hazırladık. Eğer ki sizin de windows 11 eski sağ tık menü nasıl geri gelir, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Windows 11 eski sağ tık menü nasıl geri gelir, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da windows 11 eski sağ tık menü geri getirme yöntemi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tahin Nasıl Tüketilir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed