Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Nasıl Yapılır?

Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Nasıl Yapılır? Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Tarifi, Lezzet dünyasının vazgeçilmezlerinden elazığ yöresi taş ekmeği tarifi hazırlanışı.

Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Nasıl Yapılır? Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Tarifi

Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Nasıl Yapılır, Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Tarifi, Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Hazırlanışı, Elazığ Yöresi Taş Ekmeği İçin Malzemeler, Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Malzemeleri, Taş Ekmeği Tarifi, Taş Ekmeği Malzemeleri, Taş Ekmeği Nasıl Yapılır, Evde Taş Ekmeği Nasıl Yapılır

Elazığ yöresi taş ekmeği nasıl yapılır ile ilgili hazırladığımız yazımız da, elazığ yöresi taş ekmeği tarifini öğrenebilirsiniz. Sizde evde taş ekmeği nasıl yapılır? sayfamızdan ulaşabilir vede hazırlayabilirsiniz. Lezzetli yönü ile dikkat çeken elazığ yöresi taş ekmeği tarifini yazımızın devamına giderek ulaşabilirsiniz.

En lezzetli elazığ mutfağının vazgeçilmez tariflerinden olan taş ekmeği hakkında tarifini sizler için hazırladık. Tüm hanımların evinde hazırlayabileceği taş ekmeği hazırlanışını sizler için araştırıp, yazımız da düzenledik. Uzun yıllardır kalabalık sofraların vede misafirlerle birlikte yenen taş ekmeği elazığ yöresinin vazgeçilmez lezzetidir.

ELAZIĞ YÖRESİ TAŞ EKMEĞİ TARİFİ

ELAZIĞ YÖRESİ TAŞ EKMEĞİ TARİFİ İÇİN MALZMELER

2/5 Su bardağı un.
2 Su bardağı süt.
1 Çay bardağı karbonat.
3 Su bardağı su.
3 Yemek kaşığı yoğurt

ELAZIĞ YÖRESİ TAŞ EKMEĞİ ŞERBETİ İÇİN

3 Damla limon suyu.
3 Bardak su.
3 Su bardağı şeker.

ELAZIĞ YÖRESİ TAŞ EKMEĞİ ARALARI İÇİN

1/5 Su bardağı çekilmiş ceviz içi.

EVDE TAŞ EKMEĞİ NASIL YAPILIR?

ELAZIĞ YÖRESİ TAŞ EKMEĞİ TARİFİ HAZIRLANIŞI

Elazığ yöresi taş ekmeği tarifini hazırlanışına öncelikle şerbeti yaparak başlayın. Şerbet için, su içine şekeri koyarak, şeker eriyene kadar karıştırın. Daha sonra içine limon suyunu da ilave ederek 10 dakika kısık ateş üzerinde karıştırın. Sonra derin bir kap yardımı ile hamur malzemelerini homojen kıvama gelecek şekilde karıştırın. Malzemeleri karıştırırken, krep kıvamına gelmesine özen gösterin.

Hazırlamış olduğunuz karışımı kepçe yardımı ile alarak, ısıtmış olduğunuz tavada önlü arkalı şekilde pişirin. Daha sonra tepsi yardımı ile, yerleştirin. Tepsiye yerleştirmiş olduğunuz kreplerin arasına çekilmiş cevizleri de ilave ederek şerbeti üzerine yavaş şekilde dökün. Tüm kreplerini bitirene kadar aynı işlemi uygulayın. En son aşamada ise çekilmiş ceviz ilave ederek 8 dilim olacak şekilde eşit parçaya bölerek misafirlerinize yada ailenize ikram edebilirsiniz.

Elazığ Yöresi Taş Ekmeği Nasıl Yapılır, hakkında hazırlamış olduğumuz taş ekmeği tarifini bulabilirsiniz. Sizde eviniz de kolay vede pratik elazığ yöresinin taş ekmeğini hazırlayabilirsiniz. Sizin de elazığ yöresi taş ekmeği nasıl yapılır yazımız hakkında sormak istediğiniz sorular varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. Elazığ yöresi taş ekmeği nasıl yapılır sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Kotları Yıkamadan Temizleme Yöntemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed