Kavurma İçin En İyi Patates Türü Nasıl Yapılır?

Kavurma için En iyi Patates Türü Nasıl Yapılır? Patatesli Et Kavurma Tarifi, sayfamız da düzenlediğimiz patatesli et kavurma tarifini öğrenebilirsiniz.

Kavurma İçin En İyi Patates Türü Nasıl Yapılır? Patatesli Et Kavurma Tarifi

Kavurma için En iyi Patates Türü Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Kavurma İçin En İyi Patates Türü Nasıl Yapılır, Patatesli Et Kavurma Tarifi, Patatesli Et Kavurma Hazırlanışı, Patatesli Et Kavurma Malzemeleri, Patates Çeşitleri Tarifler, Patates Pişirme Çeşitleri, Fırında Patates, Fırında Kahvaltılık Patates, Patatesle Yapılan Kahvaltılıklar

KAVURMA İÇİN EN İYİ PATATES TÜRÜ TARİFİ

Her mutfağın lezzetli bulduğu kavurma için en iyi patates türü nasıl hazırlanır hakkında sayfamız da patatesli et kavurma tarifini bulabilirsiniz. Sizde eğerki patatesli et kavurma tarifini öğrenmek istiyorsan, yazımızın devamına giderek patatesli et kavurma malzemelerini öğrenebilerek işe başlayabilirsiniz. Kalvaltılar da ister ailenizle, isterse misafirlerinizle tüketebileceğiniz güzel bir patatesli et kavurma tarifini öğrenebilirsiniz.

Peki kavurma için en iyi patates türü nasıl yapılır? hakkında bilgisi olmayan kişiler yazımız da hazırladığımız papatesli et kavurma tarifini dikkatlice takip etsinler malzemeleri kağıda yazsınlar. Daha sonra ise, yazılanları aynen dikkatlice uygulamaya başlasınlar. O halde hazırsanız, patatesli et kavurma tarifine geçelim.

PATATESLİ ET KAVURMA TARİFİ

PATATESLİ ET KAVURMA İÇİN MALZEMELER

2 Su bardağı sıvı yağ.
200 Gram iç yağı.
1 Kilo dana kuşbaşı.
Damak tadınıza göre tuz.
1 Tatlı kaşığı kekik.
5 Adet patates.

>PATATESLİ ET KAVURMA HAZIRLANIŞI

Patatesli et kavurma hazırlığına geçmeden önce tüm malzemelerin hazır olduğuna emin olmalısınız vede ilk olarak, et kavurmayı yapma ile başlıyoruz. Daha sonra ise, kuşbaşı doğranmış eti bir tencere içine alıyoruz. Etlerin üzerine iç yağı atıyoruz, eğerki düdüklü tencereniz varsa daha kolay olacaktır. Daha sonra ise, tencere içine etler vede iç yağ atıldıktan sonra üzerlerine su ilavesi yapılır. Etler bu şekilde haşlanacak vede suyunu çekince etler yumuşak kalacaktır. Suyunu çeken etleri, içindeki iç yağı ile kavrulacaktır.

Kavurma İçin En İyi Patates Türü Nasıl Yapılır

Tenreceye konulmuş etlerin eğerki suyu çekmiş ise, 5 dakkika daha ocakta tutulur vede tuzu atılıp ocak kapatılır. Eğerki suyunu çekmemiş ise biraz daha kaynatılır. Etin yumuşaklığına bakarak siz buna karar verebilirsiniz. Etler pişme noktasında iken tuz atılıp, bir iki defa karıştırılılır vede ocağın altı kapatılır. Sonra ise o şekilde az dinlenmeye bırakılır. Siz o dinlenirken, patatesleri doğramaya başlayın bir yandan. Patatesleri küp küp, doğrayarak yıkayın vede kurutun. Patatesleri daha sonra geniş kaba alarak, üzerine kekik ile tuz atarak harmanlayın.

Bir tava üzerine sıvı yağ koyarak, yağ kızana kadar kadar beklenir, iyice kızdığında ise patatesler içerisine koyulur ve bol yağda kızartılır. Kızarmış olan patatesler ise, servis tabağına alınıp, üzerine kavurmuş olduğunuz etler eklenir. Bölelikle Patatesli et kavurma hazırlığınız bitmiş olur ailenize vede misafirlerineze servis edebilirsiniz.

Kavurma İçin En İyi Patates Türü Nasıl Yapılır, sayfamız da sizin için hazırladığımı kavurma için en iyi patates türü nasıl yapılır tarifini vede patatesli et kavurma tarifini hazırladık. Sizde eğerki kavurma için en iyi patates türü nasıl yapılır yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Sizde kavurma için en iyi patates türü nasıl yapılır yazımızı arkadaşlarınızın da haberi olması için onlarla paylaşabilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Ayran Çorbası Pirinçli Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2022 Kardesiz Blog Designed