Kayısı Sirkesi Nasıl Yapılır?

Kayısı Sirkesi Nasıl Yapılır? Kayısı Sirkesi Tarifi Yapılışı, Kayısı sirkesi yapımının püf noktaları ile ilgili tarifin hazırlanışını öğrenebilirsiniz.

Kayısı Sirkesi Nasıl Yapılır? Kayısı Sirkesi Tarifi Yapılışı

Kayısı Sirkesi Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Kayısı Sirkesi Nasıl Yapılır

Kayısı sirkesini 7’den 70’e tüm herkesin seveceği tarifler arasında yer almaktadır. Tüm herkesin tüketeceği ve şifa deposu olarak da geçen kayısı sirkesi tarifini yazımızın devamında ayrıntılı olarak hazırladık. Sizde yazımızın içeriğin de kayısı sirkesi yapılışına ve kayısı sirkesi hazırlanışına ulaşabilirsiniz. Kayısı özellikle metabolizmayı hızlandırmakta ve bağırsaklarda tam anlamı ile probiyotik etki yaratmaktadır. Sizde eviniz de bu müthiş lezzeti yapmak için yazımızın içeriğinden tarifine ulaşabilirsiniz. Peki kayısı sirkesi nasıl yapılır?

Gülgiller ailesinden gelen kayısı, besleyici meyveler arasında yer almaktadır. Kayısı sirkesi turuncu ve sarı renktedir. Küçük yumuşak meyveleriyle tanınan kayısıdan yapılmaktadır. Kayısı sirkesi, hafif turuncuyla bej arasında renge sahiptir. Elma vede üzüm sirkesine oran ile daha az keskinlği vardır. Kayısı sirkesini tüketmek oldukça yararlıdır. Özellikle de sabahları suyun içinde açarak, aç karnına tüketilen bu meyve bağırsakların düzgün çalışmasına destek vermektedir. Kayısı sirkesi tavuk yemeklerinde tat vermesi için tercih edilmektedir. Güzellik vede bakım olarak da tercih edilmektedir. Kayısı sirkesi cilde sürülerek, cildin arınmasını sağlamaktadır. Kayısı sirkesi, insülin direncine de iyi gelmektedir. Sizde eviniz de pratik olarak kayısı sirkesini hazırlayabilirsiniz. Bunun için yazımızdan tarifine bakarak yapabilirsiniz.

Kayısı Sirkesi Tarifi

Kayısı Sirkesi Yapımının Püf Noktaları

Kayısı sirkesini hazırlamak için püf noktaları öncelikle kayısıların olgun olması lazım, gün kurusu kayısısı kullanmanız önerilmektedir. Çünkü gün kurusu kayısısı güneş de kurutulmaktadır. Kayısı sirkesini karıştırmak için mutlaka tahta kaşık kullanın. Metal kaşık sirkenin mayalanmasını bozmaktadır.

Kayısı Sirkesi Hazırlanışı

Kayısı Sirkesi Yapılışı
Kayısı Sirkesi Yapılışı

Kayısı sirkesi hazırlamak için 1 kilo kayısıyı sirkeli suyun içinde güzelce temizleyin ve çekirdeklerini ayıklayın. Sonra tüm kayısıları sirkenin yapılacağı kavanozun içine yerleştirin. Kavanozun içine 4 lt su vede elma sirkesi ilave edin. Bu işlemden sonra içine bir miktar kaya tuzu ilave edin. Daha sonra kavanozu güneş görmeyen yere koyun ve bu şekilde 3 hafta bekletin. 3 hafta sonunda oluşan sirkeyi, bir tülbent yardımıyla süzün vede şişelere boşaltın. Hepsi bu kadar artık kayısı sirkenizi afiyetle tüketebilirsiniz.

Kayısı Sirkesi Nasıl Yapılır, kayısı sirkesi sanıldığı kadar zor hazırlanan bir şey değildir. Eviniz de zaman almadan yapabileceğiniz bu tarifi, arkadaşlarınıza da önerebilir onlarla birlikte de yapabilirsiniz. Ailece seveceğiniz kayısı sirkesinin tarifini vakit kaybetmeden yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer sizin de kayısı sirkesi nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa, bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Kayısı sirkesi nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da kayısı sirkesi yapılışı yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Rüyada Hamileyken Düşük Yaptığını Görmek Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed