Yumuşacık Tavuk Göğsü Nasıl Yapılır?

Yumuşacık Tavuk Göğsü Nasıl Yapılır? Yumuşacık Tavuk Göğsü Tarifi, Yumuşacık tavuk göğsü hazırlanışı ile ilgili tarifin püf noktalarını yazımızda derledik.

Yumuşacık Tavuk Göğsü Nasıl Yapılır? Yumuşacık Tavuk Göğsü Tarifi

Yumuşacık Tavuk Göğsü Nasıl Yapılır
Sayfa İçeriği: Yumuşacık Tavuk Göğsü Nasıl Yapılır

Nefis tariflerde bugün siz değerli dostlarımız için yumuşacık tavuk göğsü tarifini yazımızın içeriğinde hazırladık. Sizde yazımızın devamına giderek yumuşacık tavuk göğsü malzemelerine vede yumuşacık tavuk göğsü hazırlanışına ulaşabilirsiniz. Pratik vede kolay hazırlanışı ile sizi yormadan yapacağınız bu nefis lezzeti evinizde hemen hazırlayabilirsiniz. Peki yumuşacık tavuk göğsü nasıl yapılır?

Tavuk göğsü pişirenler aslında bazen, tutturamadıklarını görmektedir. Tavuk göğsünü tava içinde pişirdiğimiz de ise genelde sert vede kuru kıvam almakta. Bu ise son derece lezzetsiz yemeğe dönüşmektedir. Sizler için yazımızın içeriğin de ise harikalar yaratacak bir tarif hazırladık. Sizde sofralarınıza muhteşem bir yumuşacık tavuk göğsü tarifini yaparak şenlendirebilirsiniz. Vakit kaybetmeden tarifin hemen hazırlanışına geçebilir ve yumuşacık tavuk göğsü yapılışını öğrenebilirsiniz.

Yumuşacık Tavuk Göğsü Tarifi

Yumuşacık Tavuk Göğsü Malzemeleri

Soda.
4 Adet derisiz tavuk göğsü.
1 Yemek kaşığı tereyağı.
Karabiber ve tuz.
2 Yemek kaşığı zeytinyağı.

Yumuşacık Tavuk Göğsü Hazırlanışı

Yumuşacık Tavuk Göğsü Yapılışı
Yumuşacık Tavuk Göğsü Yapılışı

Yumuşacık tavuk göğsü yapmak için öncelikle tavuk göğsünü biçimlendirin. Bir tarafını ince, öteki tarafını ise kalın olması tavuğun bazı kısımlarının çok daha kuru kalmasına neden olmaktadır. Bunun için de tavuk göğsünü kesme tahtası üzerinde streç film arasına koyun. Tokmak kullanarak tavuk göğsünü her bir kısımı eşit kalınlığa getirin. Yalnız tavuk göğsünü aşırı inceltmemekte önemlidir. Diğer aşamada ezdiğiniz tavuk göğsünü 2 saat boyunca soda içinde bekletin. İki saat geçtikten sonra göğüslerin her iki tarafını da tuz vede karabiber ile ovalayın. Daha sonra tereyağını vede zeytinyağını orta ateşte ısıtın. Tavuğu tavaya alarak 5 dakika boyunca dokunmadan pişirin. Diğer tarafını da aynı şekilde 5 dakika boyunca dokunmadan pişirin. Tavuk göğsünün kurumaması için yağın ısısı oldukça önemlidir.

Tavuk göğsünü kesinlikle yüksek ısıda pişirmeyin. Yüksek ısı tavuğun dış yüzeyini hızlı şekilde pişirip, kurumasına neden olur. Tavuk göğsünün pişirme işlemi bittikten sonra altını kapatın yalnız hemen servis etmeyin. 10 dakika kadar dinlendirip, daha sonra ailenize ya da misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Yumuşacık Tavuk Göğsü Nasıl Yapılır, nefis lezzetin durağı olan tarifler de bugün yumuşacık tavuk göğsü tarifini yazımızın içeriğinden öğrenebilirsiniz. Sizde kurumadan tavuk göğsünü tam kıvamında yazımızdan yardım alarak yapabilirsiniz. Eğer sizin de yumuşacık tavuk göğsü nasıl yapılır, yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden ya da sosyal ağlarımızdan sorabilirsiniz. Yumuşacık tavuk göğsü nasıl yapılır, sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak, arkadaşlarınızı da yumuşacık tavuk göğsü tarifi yazımızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Tavuk Göğsü Kurumadan Pişirmenin Püf Noktaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2021 Kardesiz Blog Designed