En Güzel 10 Kasım Sözleri

En Güzel 10 Kasım Sözleri Anlamlı 10 Kasım Mesajları, sayfamız da hazırladığımız özenle derlediğimiz en güzel 10 kasım sözlerini bulabilirsiniz.

En Güzel 10 Kasım Sözleri Anlamlı 10 Kasım Mesajları

En Güzel 10 Kasım Sözleri
Sayfa İçeriği: En Güzel 10 Kasım Sözleri 2019, 10 Kasım Sözleri, En Güzel 10 Kasım Mesajları, 10 Kasım Mesajları, Anlamlı 10 Kasım Sözleri, 10 Kasım Sözleri Atatürk, En Anlamlı 10 Kasım Sözleri, 10 Kasım İle İlgili Sözler, 10 Kasım İle İlgili Mesajlar, 10 Kasım Şiirleri

En güzel 10 kasım sözleri ile ilgili birbirinden güzel 10 kasım sözlerine ulaşabilirsiniz. Sizde beğendiğiniz 10 kasım sözlerini arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Atatürkü anla günü olan 10 kasım sözlerini yazımızdan bulabilirsiniz. Anlamlı 10 kasım mesajlarını sayfamızda sizler için derledik. Sizde hoşunuza giden en güzel 10 kasım sözlerini sosyal ağlarınız da paylaşabilirsiniz.

2018 yıl da yurdun dört bir yerinde 10 Kasım Atatürk’ü anma günü olarak anılacak. Türkiye cumhuriyetinin kurucusu vede ilk cumhurbaşkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün üzerinden geçen 80 yıl ile, devrimleri vede ilke ile bugün bile hafızalarda yer etmeye devam etmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk vatan sevgisi vede ileri görüşlülüğü ile her kesimden insan sevgisini yüreklerde kazanmıştır. Sizler için sayfamız da 10 Kasım Sözlerini derledik.

10 KASIM SÖZLERİ

Her fani gibi 80 yıl önce ebediyete intikal etmiş, ama manevi varlığı, düşünceleri ve kutlu vasiyeti tertemiz millet vicdanında bayrak gibi dalgalanmaktadır”

– Gidiyor Ata’m, gidiyor eller üstünde, yürüyor kalbimizin en derinine, ağlıyorken bizler yediden yetmişe, söz veriyoruz Ata’m izinden gitmeye. Şimdi sensizliğe üzülmenin zamanı, şimdi fikirlerini daha iyi anlamalı, kurduğun cumhuriyetin değerini bilip, her zaman en yükseğe, ileriye taşımalı.

O, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarını vermişlerdir.

– Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

– Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

10 KASIM MESAJLARI

Ey yüzü gibi kalbi de güzel insan emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir On Kasımı daha seni yâd ederek anıyoruz. Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.

– Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir.

– Bizim ATATÜRK sevgimiz anayasanın ilk üç maddesi gibidir. Değişmez, Değiştirilemez, Değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

– Dünya’nın 7 harikasını bilmem ama Türkiye’nin tek harikası var Mustafa Kemal Atatürk.

Kimseyi görmedim ben senden daha güzel kimseyi tanımadım ben senden daha özel.

– Her eserin bir imzası vardır. Bu ülkenin imzası da Atatürk’tür. Ruhun şad olsun.

Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır.

– 10 Kasım sabahının verdiği hüznü, Atatürk’ü daha iyi anlayarak yeniyorum.

2018 10 Kasım’ında bir kez daha vatanımızın başı sağ olsun.

– Mustafa Kemaller ölmez, rahat uyu paşam.

Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.

– Atatürk, Türk Milleti’nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.

Bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu.

– Bu Türk milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye’nin yaratıcısı olan eşsiz şefini kaybetmiştir.

Büyük Atatürk! Seni seven ve anlayan bir gençlik her zaman var olacaktır. Rahat uyu paşam!

– Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştir.

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

– Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet… Sen Türk Milleti’nin kalbinde ebedi olarak yaşayacaksın.

O genç ve dahi Türk şefinin o esnada Çanakkale’de bulunması, müttefikler bakımından talihin en acı darbelerinden biridir.

– Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen 80 yılda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun.

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

EN GÜZEL 10 KASIM MESAJLARI

– Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.

Savaş sonrasının en ileri gelen devlet adamlarından biri. Kendi başına bir klâs oluşturuyordu ve hemen her açıdan tekti. The Fortnightiy, Londra

Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. 80 yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.

– Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

10 KASIM İLE İLGİLİ SÖZLER

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

– O, kişisel kazanç ve ün peşinde koşan basit bir diktatör değil, gelecek kuşaklar için sağlam temeller atmağa uğraşan bir kahramandı. Prof. Walter L. Wriht, Almanya

Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

– Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk milletinin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı. Kerama, Lübnan Başbakanı

– Mustafa Kemal insanlardan soyutlanmıştı. Okul arkadaşları tarafından sevilmez ve öğretmenleriyle çokça münakaşa eder ve problem çıkarırdı. İnsanlara saldırdığında mutluluk duyardı. Abdullah Azzam

En Güzel 10 Kasım Sözleri, yazımız da derleyip, hazırladığımız özenle seçilen en güzel 10 kasım sözlerini bulabilirsiniz. Sizin de hoşunuza giden 10 kasım sözlerini, sosyal ağlarınız da paylaşarak arkadaşlarınızı da sayfamızdan haberdar edebilirsiniz. Eğerki sizin de en güzel 10 kasım sözleri yazımız hakkında sorularınız varsa bize yorum bölümünden sorabilirsiniz. En güzel 10 kasım sözleri sayfamızı arkadaşlarınızın da bilgisi olması için onlarla paylaşarak sayfamızdan haberdar edebilirsiniz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Limon Saça Zarar Verir Mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2023 Kardesiz Blog Designed