Hayat Yolunda Bazen Acılara Sığınmak Lazım

Hayat Yolunda Bazen Acılara Sığınmak Lazım Sevmenin Yokluğu… İnsanlar kimi zaman umutsuzluğa kapılır kanayan yara misali acılar içinde yüzerler…

Hayat Yolunda Bazen Acılara Sığınmak Lazım Sevmenin Yokluğu

Hayat Yolunda
Sayfa İçeriği: Hayat Yolunda Özlü, Hayat Yolunda Yazıları, Hayat Yolunda Duyguları, Bazen Acılara Sığınmak Lazım, Sevmenin Yokluğu, Hayatını Zindan Etme Sözleri

Hayat dendiğinde insan yaşamasını bilsede sıkıntıya düşmekte. Her insan hayat yolunda, acılar ile yüzleşebilmekte. Sevmekte bazen insanı yorabilmekle birlikte, acıya kenetler. Severken insan yokluk içinde, depresyone girmekte. Her zaman hayat birilerinin, sevinçleri ile doğru orantıda gitmemekte. Birgün gülersin, bir ay ağlarsın misali düşünmeli insan. Sevmeyi yer etmeli yüreğe, yürekten geleni sevmeli hayat yolunda. Hayat içinde tabiki de engebeli inişler, çıkışlar olacak. Doğruyu bulması için insan, bazen yanlışlar ile yüzleşmesini bilecek. Yalnız kalmasını da bilecek, insan içine çıkmasını da. Kafasını yormalı insan gidenin arkasından değil, doğru hayatı yaşamanın huzurunda.

Sebepsiz gitmelere takılmadan sevmeli, gülmeli, güldürmeli ama asla umutsuzluğa kapılmamalı acılara sığındığında. Çünkü bazen insan acılara sığınması lazım.

GİDENİN ARKASINDAN DÜŞÜNÜP HAYATINI ZİNDAN ETME

Gidenin arkasından düşünüp, kendini paralayıp hayatını kabusa çevirme giden gitmiştir. Ümiditsizliğe kapılma, doğru çizgileri takip et. Dosdoğru bir hayat için daima kurallarını gözden geçirmeli insan. Ne zaman ne olacağını kimse bilemez. Seviyorum diyen her insana, inanma güven önemli. Duygusuz davranma, kalbinden geldiğin gibi hareket et. Dürüst ol, dürüstlük birşey kaybettirmez insanoğluna. Alışmalı insan acılara verimli duygular içinde yüzmeli bazen.

Sevgisiz hayat içinde kalmaktansa, huzurlu hayat içinde yürümeyi bilmelisin. Bilmek öğrenmenin de yarısı olduğunu görmektir. Görmeden, duymadan, hissetmeden sevemez insan hayat içinde herşey yapılmalı, yaparken düşünülmeli. Geçmek bilmeyen zaman, biranda geçebilmekte. Anlayamazsın biranda olup biteni ondan zamansızlığa, zaman katmak senin elinde. Yürürken yorulur insan, yorgunluğunu görmemezlikten gel daima gün batımına doğru eşlik et. Seni çağıran her yürek, birgün seni yüz üstü bırakacağını unutma. Her yüreğe güvenme, güvendiğin eller seni kahpece sırtından vurmasına izin verme…

Hayat Yolunda gidenin yada gelenin kölesi olma her zaman sen olmayı bil. Belki birgün kazanırsın, birgün kaybedersin ama huzurunu kaçıracak mutsuzluklar karşısında kendini daha mutlu edebilirsin. Aç ellerini semaya, rabbine dua et, çünkü kimse yokken yanında tek rabbin olur daima yanında. Unutma son sözü her zaman ALLAH söyler hayat yolunda.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Despacito Kelimesi Ne Anlama Geliyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed