Nerde Eskide Büyüdüğünüz Dostlar

Nerde Eskide Büyüdüğünüz Dostlar Dost Sandıklarım Yok Olmuş, O eskiler birden bire kaybolup gider geçen zaman zarfında, ne arkadaş kalır, ne soran…

Nerde Eskide Büyüdüğünüz Dostlar Dost Sandıklarım Yok Olmuş

Nerde Eskide Büyüdüğünüz Dostlar
Sayfa İçeriği: Nerde Eskide Büyüdüğünüz Dostlar, Dost Sandıklarım Yok Olmuş, Yaşamayı Bilmeli İnsna Kendi İçin Hayat Sınavında, Dost Satanlarla İlgili Yazılar, Dost Satanlarla İlgili Sözler, Dost Kazığı Yiyenler İçin Sözler, Arkadaş Satanlara Sözler, Arkadaş Kazığı Yiyenler İçin Sözler, Kazık Atan Arkadaşlara Sözler, Dost Sandıklarım, Dost Kazığı Sözleri

Nerde eskide büyüdüğünüz dostlar, nerde o dost sandığınız yanınızdan ayrılmayan herzaman sizle koşan, oynayan yanınızdan ayrılmayan. Belli yaşa kadar sardığı yaralar ile hiç ayrılmayacakmış gibi yanınızda duran arkadaş kavramlarınız. Etrafınıza bakıyorsunuz ki, çevrenizden hepsi birer birer yok olmuşlar. Oysa ki, dost sandıklarınız birer birer terk edip gitmişler sizi yalnızlığa. Yanınız da onca kişi var sanarken, tek başına, tek tabanca kalmanın acısını yaşamaktasınız. Güvenmeyeceksin kimseye ölüm anidir, yaşam zaman içinde mutluluğu tatmaktır. Birgün herşey değişebilir, paran varsa dostun vardır. Dostun paran olduğun da seni arayıp soruyorsa, ondan dost olmaz. Kapat dost defterini, önüne bak vede ilerle düşüncelerinle. Yapmak istediklerini tek başına kimseye muhtaç olmadan yap.

Yüzünü asla asma, çevirme yüzünü geriye takılır düşersin. Çıkmazlara girerse ruhun, çıkamazsın. Çıkamadığın gibi ise takılır düşersin, kaldıranın olmaz. Eskiden belki herşey çok güzeldi, gülerdin, eğlenirdin, her günün de acı yerine mutluluk vardı. Ne oldu peki yaş ilerledi, hepsi avuçlarından bir bir kayıp gitti değil mi? İşte yalnızlığa düşmekte, dört duvar arasında kalmak aynı şeydir. Bakarsın gece duvarlara, hatalarını törpülersin. Çıkış yolu ararken, çıkmaza girersin.

YAŞAMAYI BİLMELİ İNSAN KENDİ İÇİN HAYAT SINAVINDA

Hayat sınavında yaşamayı bilmeli insan kendi için, doğrular ile kurmalı düşlerini. Yalan bulaştırmadan ilerlemeli hayatına, zaman elbet geçer yetişemezsin. Zaman gelmez dediğin de, ömür biter aldırış etmeden, bugünün işini yarına bırakmadan sürdürmeli yapacaklarını. Asla yargılamamalı kendini, olmadı diye içine kapanmamalı insan. Kişiden kişiye değişir hayat, kimi güzel yaşar, kimi çirkin yaşar. Herkes aynı yaşasaydı olurmuydu, o zaman bazı durumlar. O yüzden siz çizginizden şaşmayın. Hep çizginizi bilin vede rayınızdan ilerlemeye bakın.

Kendinizi birilerine kanıtlamak için uğraş zarf etmeyin. Bırakın onlar sizi nasıl bilmek istiyorlarsa öyle bilsinler. Siz doğru olanı içinizde biliyorsunuz. Unutmayın, taşlanan insan her zaman doğru olan insandır. Çok konuşup, çok bilmişlik yapma bırak çok konuşanlar kendilerini çok bilmiş sansınlar. Elbet onlar da bi yerde karşısında ki ses çıkarmadığında tıkanacak vede birşey bilmediklerini anlayacaklardır. Eski dostlukalr evet güzeldi ama eskiler kalmadı. Herşey değişti, düzen değişti. Artık bir yerlerde oturup, bir çay bile içerek sohbet edecek dost kalmadı. Güvenecek insan kalmadı, dost ararken kendinizi kaybetmeyin. Kendinizi kaybederek hayatınızdan olmayın. Şunu asla unutmayın dününü bilmeyen, yarınından asla verim alamaz.

Bizleri facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Facebook sayfamıza gitmek için TIKLA

Soru vede şikayetleriniz için bize yorum bölümünden yazabilirsiniz. Her türlü sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Dikkatinizi çekebilecek diğer tavsiye bağlantımız; Gece Tüketildiğinde Faydalı Olan Besinler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kardesiz Blog Logo
DMCA.com Protection Status
Copyright © 2014 - 2024 Kardesiz Blog Designed